?> Персональний імперативний інтернет-мандат | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
17.02.2012, рубрика "Наше право"

Персональний імперативний інтернет-мандат (Оновлено)

Звернення виборців: давай інет-мандат!

Обіцянкам кандидатів – політичну гарантію

Практично всі партії і майже всі особи, що отримують мандати, не виконують своїх передвиборних обіцянок.

Україна, на відміну від сталих демократій, не має таких засобів впливу на представницьку владу, як незалежна преса, громадське телебачення, незалежні профспілки, громадянське суспільство.

Верхівка користується відсутністю зворотного зв’язку, щоби безконтрольно використовувати НАШІ голоси на СВОЇ потреби.

Український політикум вичерпав кредит довіри народу, бо не виконав обіцянок, не розрахувався за нашу довіру. Тому ми оголошуємо політикум банкрутом.

Від сьогодні пусті обіцянки та запевнення чесно служити виборцям – не приймаються.

Стосунки виборців та обраних ставимо на договірну основу.

Ми вам – політичний кредит у вигляді голосів, поданих за партії та окремих осіб-кандидатів,

а ви нам – гарантію виконання обіцянок у вигляді персонального імперативного інтернет-мандату.

Такий мандат можна легко впровадити на базі електронного голосування, що вже практикується в багатьох країнах, зокрема – в Естонії.

Імператив гарантує КОЖНОМУ виборцю РЕАЛЬНУ можливість відкликати поданий голос в разі обману з боку окремого депутата чи партії в цілому.

Нашу довіру на наступних виборах можуть викликати ЛИШЕ партія/партії та кандидати, що візьмуть зобов’язання запровадити в Україні інтернет-мандат.

На підтвердження серйозності намірів, надайте ДО виборів проект відповідного пакету законодавства.

В разі невиконання ПРОТЯГОМ РОКУ зобов’язання запровадити інтернет-мандат обрані партії та особи мають скласти свої повноваження, що тимчасово ОТРИМАЛИ від НАС.

Закликаємо всіх виборців України, незалежно від політичних уподобань, голосувати ЛИШЕ за тих кандидатів і ті партії, які нададуть ПУБЛІЧНІ гарантії ухвалити законодавство про персональний імперативний інтернет-мандат поза чергою.

Підписи:

1. Мартинюк Олег Мар’янович, вул. Лепкого, 9, кв.30 Тернопіль 46024

2.

3.

Закликаємо виборців негайно розпочати збір підписів за місцем проживання (голосування) під цією вимогою.

Ініціативні групи зі збору підписів створюйте прямо зараз, самі, не чекаючи нічиїх радників чи порадників.

Електронні примірники (підписних листів) засилайте одночасно за наступними адресами: likvidator-86@ukr.net; anatolykldn@gmail.com

Письмові примірники зберігайте в ініціативних групах у довірених осіб.

Довідка та додаткові джерела про інет-мандат:

http://e-democracy.in.ua/politychna-systema/495-internet-mandat

Персональний імперативний інтернет-мандат

Ідея інет-мандату веде походження від класичного імперативного мандату, що означає дострокове відкликання депутата в разі висловлення недовіри з боку певної частини громади (виборців конкретного округу), інтереси якої депутат представляє в раді.

Такий спосіб відкликання здійснювався через скликання зборів виборців, створення ініціативної групи, збір підписів виборців округу (на папері), що створювало можливості фальсифікацій з боку влади, морального/фізичного тиску на виборців і спотворення дійсного волевиявлення громадян.

В сучасному українському законодавстві такий засіб зворотнього зв’язку не передбачений.

Поняття імперативний мандат вживається лише, як можливість позбавлення повноважень тих депутатів, які обиралися за списками партії, а потім вийшли з партійної фракції.

Відповідне рішення ухвалюється не виборцями, а керівниками партій та/чи фракцій в раді.

На відміну від імперативного мандату, інет-мандат виборна особа отримує не від громади в цілому, а від кожного окремого виборця, що фіксується відповідними технічними засобами із збереженням таємниці.

Виборець отримує персональний код (за подобою коду банковської картки), який дозволяє контролювати використання його голосу під час підрухунку на виборчій дільниці і врахування цього голосу на сервері ЦВК.

На сервері кожен поданий голос залишається персоналізованим, що надає можливіть виборцю особисто, без жодного посередника, відкликати свій голос ПІСЛЯ виборів і формування складу відповідної ради.

Сервер ЦВК фіксує всі подані іменні голоси, і, в разі їх відкликання автоматично відображає на доступному носії зниження електоральної підтримки: як конкретного депутата-мажоритарника, так і конкретної партійної фракції в раді.

Якщо недовіра виборців сягне певного критичного рівня (приміром, буде відкликано 40% відсотків поданих голосів), повноваження депутата припиняються АВТОМАТИЧНО – відповідно до інформації сервера ЦВК.

Партійні фракції скорочуються пропорційно відкликаним голосам ЇХНІХ виборців із аналогічною процедурою втрати ВСІХ мандатів (відкликання 40% поданих голосів).

Відкликані депутати (партії) отримають час на подачу апеляції, якщо (за відповідною процедурою) на протязі двох-трьох тижнів доведуть наявність суттєвих порушень затвердженого регламенту.

Якщо загальна кількість відкликаних депутатів сягне 30%, ЦВК оголошує раду розпущеною, і проводить дострокові вибори. На такий випадок в кожному річному бюджеті має бути передбачена відповідна резервна сума коштів.

Джерела:

- Электронное голосование в Эстонии
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%AD%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%BD%D0%BE%D0%B5_%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5_%D0%B2_%D0%AD%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%B8

- Електронне голосування

http://e-democracy.in.ua/politychna-systema/496-elektronne-golosuvannja

- Электронная демократия
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%AD%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%BD%D0%B0%D1%8F_%D0%B4%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%8F

- А голос мій – поверніть, будь ласка… http://e-democracy.in.ua/ljudyna/61-oleksandr-tertychnyj

- Закільцювати політичного бугая http://www.pravda.com.ua/columns/2011/05/16/6179814/

- Конституція: "чому так?" і "що робити?" позаду. На черзі – "яким чином?"

http://world.pravda.com.ua/columns/2011/06/29/6340672/

- будь-які інші за Пошуком:)

Інет-мандат – засіб КОЖНОГО виборця персонально обмежити термін повноважень обраної особи/партії шляхом дострокового відкликання поданого голосу.

Запись была опубликована: glavred(ом) Пятница, 17 февраля 2012 г. в 11:35
и размещена в разделе Наше право.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта