?> Під натиском громадськості розгляд законопроекту “Про мирні зібрання” перенесено на осінь | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
07.07.2012, рубрика "Соціальне партнерство"

Під натиском громадськості розгляд законопроекту  "Про мирні зібрання" перенесено на осінь

Під тиском незалежних громадських організацій  представники влади  зняли законопроект

№ 2450 «Про порядок організації і проведення мирних заходів»  з розгляду Верховною Радою у другому читанні в літній період  та перенесли його на осінь.

Після тривалої законодавчої та публічної боротьби громадськості за право висловлювати свою позицію у формі мирних зібрань, суспільство отримає в цілому вдалий законопроект,  якщо  будуть доопрацьовані та враховані принципові позиції.

Сьогодні вони полягають у  наступному.

По-перше, в законопроекті збережено ряд недемократичних положень. Зокрема це 2 робочі дні для повідомлення  (з вихідними 4 дні) замість 12 годин; це невичерпний перелік  з можливістю розширення місць, на яких заборонено проводити заходи замість мінімального та вичерпного переліку; це використання  понять та термінології  з двояким та неоднозначним  трактуванням і розумінням; це занадто великий перелік причин для обмеження і заборони замість мінімального; це адміністративні санкції навіть за порушення процедури підготовки та проведення заходу замість скасування їх взагалі; це можливість заборони в разі неповідомлення чи запізнення повідомлення про зібрання.

По-друге, процедура проходження законопроекту владними коридорами таїть суттєву небезпеку. Прийняття законопроекту №  2450 без внесення змін в інші пов"язані  законодавчі акти перетворить цей закон в репресивний інструмент в руках влади. Тому громадськість категорично виступає за  одночасне голосування законопроекту № 2450 та прикінцевих положень - змін в інші закони (законопроект № 10659).

По-третє, громадськість наполягає відправити  законопроект на експертизу до Венеціанської комісії, з тим, щоб почути думку європейських колег стосовно відповідності законопроекту   демократичним стандартам.

Наша організація продовжить активно виборювати наше спільне право на мирне зібрання.

Олексій ШЕВЧЕНКО,

Голова ВГО Громадянський рух «Контроль ради справедливості»

Запись была опубликована: glavred(ом) Суббота, 7 июля 2012 г. в 7:42
и размещена в разделе Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта