?> Пільги отримуватимуть за соціальними картками | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
23.11.2010, рубрика "Дайджест, Новини"

Пільги отримуватимуть за соціальними картками

12.11.2010, газета "Урядовий кур'єр", № 219 (4370) 23 листопада 2010 року
ЕКСПЕРИМЕНТ

Незабаром у Києві, Київській, Харківській та Чернівецькій областях запровадять електронну систему обліку

Про запровадження соціальної картки для пільговиків в Україні говорять давно. Одні спеціалісти пропонували ввести її для розрахунку за медичні послуги, другі - за надання транспортних пільг, треті - за житлово-комунальні послуги. А насамкінець зійшлися на тому, що в соціальній картці можна поєднати усі функції.

Приміром, платіжне призначення - це значить доступ до банківського рахунку, на картку можна адресно перерахувати всі види соціальних виплат. Соціальне - надаватиме право знижок у сфері торгівлі та послуг, а також цільове використання компенсацій залежно від потреб отримувача пільг. Транспортне призначення дасть змогу обліковувати надання пільгових послуг на громадському та залізничному транспорті. Житлово-комунальне забезпечить розрахунки та облік надання пільг по оплаті житлово-комунальних послуг. А медичне допоможе пільговику взяти участь у системі медичного страхування та невідкладної допомоги, що матиме значення при обліку з надання та видачі пільгових ліків, зокрема у запровадженні електронних рецептів.

Все це кореспонденту "УК" пояснив заступник міністра праці та соціальної політики Анатолій Дзюбак. Він додав, що електронна соціальна картка буде пластиковою з умонтованим мікроконтролером. А сам експеримент може розпочатися вже з наступного року і згодом пошириться на всі регіони. Така картка, за його словами, матиме статус документа з відповідними його атрибутами (ПІБ, фотокартка, рік народження тощо), а також електронним підписом її власника.

Щодо інформації, яка в ній буде, Кабінет Міністрів прийняв постанову від 11 жовтня 2010 р. N 947 "Про запровадження електронної соціальної картки". Нині формується склад Міжвідомчої комісії з питань уведення картки. Розробляються Концепція та Програма запровадження електронної соціальної картки. В них конкретно зазначатиметься, який вигляд матиме електронна соціальна картка та яку інформацію вона міститиме.

Головне, що в електронній пам'яті картки зберігатиметься усе про пільги, а також дані, необхідні для надання невідкладної допомоги. В неї можуть вноситися дані про знижки в торговельних мережах, аптеках, лікувальних закладах тощо. Крім того, картка слугуватиме як електронний проїзний у транспорті. Як кажуть, цей документ на всі випадки життя.

Зараз відповідні структури працюють над загальнодержавною обліковою системою по впровадженню електронної соціальної картки. Під час її реалізації спеціалісти враховуватимуть вже напрацьовані проекти, такі як "Соціальна карта одесита", "Соціальна карта киянина" та "Пільгова карта" харківського метрополітену. Водночас, за словами Анатолія Дзюбака, ми не проти запозичення і міжнародного досвіду, в тому числі Російської Федерації, яка вже запровадила соціальні картки в різних регіонах РФ.

До слова, система соціальних карток діє у багатьох країнах світу, зокрема Великобританії, Новій Зеландії, США, Австралії та інших.

Валентина КОКІНА

http://www.ukurier.gov.ua/index.php?articl=1&id=16084

Запись была опубликована: glavred(ом) Вторник, 23 ноября 2010 г. в 16:53
и размещена в разделе Дайджест, Новини.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта