?> По кожному плачуть дзвони скорботи… | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
14.04.2016, рубрика "Пам'ять"

По кожному плачуть дзвони скорботи…

По кожному плачуть дзвони скорботи…

Це крик, це стогін, наших душ

Наш сум, наш біль, наш час

І наша людська Пам’ять!

Чорнобиль!!! Як крик Землі, її благання про пощаду, непрощених людських гріхів, Недосказана молитва. Це крик і стогін наших душ, посивіле волосся, і одвічно питання «За що?» ця кара небесна на людство впала, таким тягарем на плечі лягла. Вибух – секунди і на довгі роки в душах наших рана, що й через віки не зможе загоїтись.

В цю жахливу мить лише дехто знав, яку небезпеку приховує в собі ця катастрофа. «Мирний атом» перетворився на вбивцю, він забрав тисячі людських життів, вбив ще ненароджених дітей, зробив багатьох молодих  людей інвалідами, приніс міліардні збитки нашій державі.

На цьому світі де стільки горя сталося, що люди з розуму сходили домівки свої залишали. Де час зупинився «До» і «Потім» тисячі ліквідаторів, йшли зупинити це жахіття.

Ліквідатор! Що було б якби не ці люди які ціною власного здоров’я, а багато хто і ціною свого життя йшли на приборкання ядерного монстра. Це про них напишуть книги, складуть вірші. І в Донецькій обласній організації ВГОІ «Союз Чорнобиль України» виникло бажання створити Книгу Пам’яті Донецької області.

Який предивний , ти людський характер,

Коли ти досягаєш висоти,

Коли зірвався атомний реактор,

І справиться з нещастям мусиш ти.

Не зупинився ти в дорозі,

Здолав і сумніви, і біль,

І всенародній перемозі

Є частка і твоїх зусиль.

С того часу, коли у 2006 році вийшла перша Книга Пам’яті Донецької обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України»  пройшло вже 10 років. Але, наша Книга Пам’яті, це маленька частинка історії, яку описують самі ліквідатори, близькі їм люди, з теплом і вдячністю пишуть діти твори, складають вірші, малюють картини.

Ми впевненні, що діти підуть у своє подальше життя порядними людьми, які зберігатимуть природу і будуть цінитимуть життя.

Головна мета наших книг є Пам’ять

Книга Пам’яті це велика кропітка робота. 24 організації Донецької області, маленькі і великі, приймають участь у роботі над книгою. Вдови несуть останні фото своїх рідних. Але більшу частину роботи роблять саме члени редколегії, це дослідники а також ті самі ліквідатори, які 30-років назад були у реактора.

Книги Пам’яті ми передаємо в музеї ліквідаторів, які створюються при школах на вищих навчальних закладах, в бібліотеки. Проводимо Уроки пам’яті в школах, ліцеях, вузах. Книга Пам’яті є в багатьох іноземних державах.

Книга Пам’яті це скорбота і біль, і вічна пам’ять. Наш земний уклін, довічна вдячність ліквідаторам, всім тим, хто продовжує відроджувати до нового життя опалену радіацією землю.

Книга Пам’яті  це наші сльози, що омивають наші души, це дзвони Чорнобиля, де звучить голос скорботи посивілої від горя Землі. Книга Пам’яті це дві свічі – поминальна свіча і свіча надії. Надією нашою був 8 том Книги Пам’яті.

В дуже тяжких умовах робили цю книгу. Матеріал був зібраний, і раптом жахливі події, перша думка роздати людям листи, фото… Потім багато дзвінків де вдови благали зробіть книгу, не залишайте нас.

Кожного року 26 квітня в день пам’яті з’являється нова книга.

В цьому році минає 30 років, важких і довгих, які стали мірилом сили волі, міцності характеру. 30 років сповнених надій на краще життя… Що змінилося за ці довгі роки? Лікарні, хвороби, пенсії та довга боротьба за виконання чорнобильського закону. Стільки зламаних доль, ночей без сна і вічний страх, страх смерті. З цим тяжко жити…

І в цьому квітні вийде новий том Книги Пам’яті, незважаючи ні на що він у муках з’явився. У ході підготовки цього тому шукали  таких людей, які б прогнилися цією білю і бідою, і допомогли би видати цю книгу.

Ми дуже вдячні цим людям. Низький уклін їм за це.

26 квітня зілляється полум’я пам’яті і надії в одне полум’я – Віри!

Господи! Страждання, муки і горе українського народу до Всевишньої скорботи зарахуй, а біди і погибель від землі й народу відведи. Не дай Бог таких уроків, не дай Бог таких епох!

Завершити хочеться такими словами сповненими надії на те, що прочитавши наші книги хоча б маленька іскра добра й прагнення до миру з’являться в кожному серці…

Чи знаєш ти світе

Як сиво ридає полинь,

Як тяжко, як тужно

Моєму народу болить!..

Щоб наша душа і дорога

Єднали глибину і вись

Чорнобильська пересторога волає:

Людство зупинись!

Пандази Л.І.

Головний редактор

«Книги Пам’яті:

Донецька область. Том 8»

Запись была опубликована: glavred(ом) Четверг, 14 апреля 2016 г. в 8:12
и размещена в разделе Пам'ять.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта