?> По слідах катастрофи | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.

По слідах катастрофи

Після презентації 8 лютого 2014 року в національному музеї «Чорнобиль» працює фотовиставка «По слідах катастрофи». До уваги відвідувачів виставлені фотографії Катерини Пирожкової (Ковальчук), яка народилася 5 травня 1986 року.

Чорнобильська катастрофа увійшла в її життя в двотижневому віці, коли через радіацію сім'я виїхала з Києва до Мелітополя на декілька місяців.

Навчалася в київській школі 270 разом з дітьми евакуйованих з Прип'яті сімей. Серед її однокласників була й Наташа Правик дочка героя-пожежника Чорно­биля лейтенанта Володимира Правика. У 1996 році музей проводив у цій школі фотозйомку дітей-ровесників Чорнобиля. Так 10 річна Катя Ковальчук потрапила до експозиції музею. І знову ми зустрілися з нею через 17 років, коли стали розшукувати цих дітей, записувати їх життєві історії.

Фотографією у різних жанрах Катерина займається більше 7 років.

Як вона сама розповідає у своєму буклеті до першої фотовиставці: «Фотозйомка Зони займає важливе місце в моїй творчості. Як виявилося, знімати Зону Відчуження найбільш по душі. Перебува­ючи в зоні, отримуєш справжнє натхнення, здобуваючи внутрішній спокій. Забуваєш про все буденне. Повертаючись до Києва, з'являється відчуття смутку. Знову байду­жість людей, супермаркети, рекламні щити, затори... Перший раз потрапила до Чорнобильської Зони восени 2007 року з хлопцями з «Прип'ять.ком». З тих пір — більше ЗО поїздок до зони та тисячі фото­графій. Зона не відпускає мене. Вона, переслідуючи, дихає мені у спину протягом життя. А у чорнобильських мандрах друзі називають мене Radioaktive Katе».

Ледь перетинаючи КПП «Дитятки», Ви потрапляєте у незвіданий світ Зони. Зона це не просто територіальний простір. Це цілий постапокаліптичний Всес­віт зі своїми законами та правилами. Земля, колись назавжди залишена людиною. Територія, де в прин­ципі неможливе життя. Людину постійно тягне до Зони. Вона прагне побачити цей унікальний симбіоз протистояння Природи та кам'яних будівель, зазир­нути у таємничий світ Зони, нарешті, вона хоче повернутись, на колись покинуту нею ж територію та подивитись, як вона змінилась за 27 років її відсутності...

... дороги. Колись пожвавлені транспортні артерії, що являлись інструментом комунікації, сьогодні безнадійно покинуті. Скільки років вони пробули без догляду та уваги, опинились кинутими один на один з природніми катаклізмами та рослинним світом Зони. Саме дороги відчиняють нам цей незвичай­ний та заворожуючий постапокаліптичний світ Чорнобильської Зони Відчуження, дозволяючи подорожувати по цим унікальним місцям.

Якщо бажаєте поглинути в незвичний, радіоактивний світ Зони Відчуження, побачити постапокаліптичні пейзажі міста Прип’ять, тоді пропонуємо до вашої уваги фотовиставку «По слідах катастрофи».


Деякі фотографії Каті можна побачити на Веб-сторінці http://radioactivekate.com/

Запись была опубликована: glavred(ом) Вторник, 11 февраля 2014 г. в 17:12
и размещена в разделе Національний музей "Чорнобиль", Фотогалерея.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта