?> Постанова КМУ від 6.07.2011 №745 | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
20.07.2011, рубрика "Наше право"

Постанова КМУ від 6.07.2011 №745 «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету»

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 6 липня 2011 р. № 745

Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету

На виконання пункту 7 Закону України від 14 червня 2011 р. № 3491-VI «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Установити, що особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виплачується у таких розмірах до прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність:

1) тим, що належать до категорії 1:

інвалідам I групи — 30 відсотків;

інвалідам II групи — 20 відсотків;

інвалідам III групи, дітям-інвалідам, а також тим, що страждають внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу, — 15 відсотків;

2) тим, що належать до категорії 2, — 15 відсотків;

3) тим, що належать до категорії 3, — 10 відсотків;

4) тим, що належать до категорії 4, — 5 відсотків.

2. Установити, що щомісячна компенсація сім’ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», яка призначається на кожного непрацездатного члена сім’ї, який був на його утриманні, не може бути нижчою від 10 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність.

3. Установити, що у всіх випадках розміри пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, і пенсій у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, не можуть бути нижче:

1) для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році:

інвалідів I групи — 1200 гривень;

інвалідів II групи — 1090 гривень;

інвалідів III групи — 980 гривень;

2) для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987—1990 роках та осіб, евакуйованих у 1986 році із зони відчуження:

інвалідів I групи — 870 гривень;

інвалідів II групи — 820 гривень;

інвалідів III групи — 760 гривень;

3) для інших інвалідів, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою:

I групи — 710 гривень;

II групи — 655 гривень;

III групи — 600 гривень;

4) для дітей-інвалідів — 380 гривень;

5) непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні:

на одного непрацездатного члена сім’ї — 50 відсотків пенсії по інвалідності померлого годувальника;

на двох та більше непрацездатних членів сім’ї — 100 відсотків пенсії по інвалідності померлого годувальника, визначеної згідно із цим пунктом, що розподіляється між ними рівними частками.

4. Установити, що підвищення пенсій непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, передбачене статтею 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», здійснюється в таких розмірах:

тим, що проживають у зоні безумовного (обов’язкового) відселення, — 13,2 гривні;

тим, що проживають у зоні гарантованого добровільного відселення, — 10,5 гривні;

тим, що проживають у зоні посиленого радіоекологічного контролю, — 5,2 гривні.

5. Установити, що особам, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», мінімальний розмір пенсії, що призначається відповідно до зазначеного Закону:

1) за вислугу років встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність;

2) по інвалідності не може бути нижче:

інвалідам війни з числа солдатів і матросів строкової служби I групи —120 відсотків, II групи — 110, III групи — 105 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність;

іншим інвалідам з числа солдатів і матросів строкової служби I групи — 110 відсотків, II групи — 105, III групи — 100 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність;

інвалідам з числа єфрейторів (старших солдатів) і сержантів, старших матросів і старшин строкової служби — 110 відсотків, з числа прапорщиків і мічманів, військовослужбовців надстрокової служби та військової служби за контрактом, осіб молодшого начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ і державної пожежної охорони — 120 відсотків, а з числа осіб офіцерського складу та осіб начальницького складу (крім молодшого) органів внутрішніх справ і державної пожежної охорони — 130 відсотків відповідних мінімальних розмірів пенсій, передбачених для інвалідів з числа солдатів і матросів строкової служби;

3) у разі втрати годувальника не може бути нижче розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність.

6. Установити, що дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань») до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, підвищення проводиться у розмірі 49,8 гривні.

Ветеранам війни, які мають право на отримання підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до абзацу першого цього пункту та Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» таке підвищення проводиться за їх вибором згідно з одним із зазначених Законів.

7. Визнати такими, що втратили чинність постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.

8. Ця постанова діє до 1 січня 2012 року.

Прем’єр-міністр України М. АЗАРОВ

Запись была опубликована: glavred(ом) Среда, 20 июля 2011 г. в 21:51
и размещена в разделе Наше право.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

На сообщение "Постанова КМУ від 6.07.2011 №745" 10 комментариев

 1. stanislavperesypko сказал(а):

  Дождитесь вступления в силу постановления №745 и обжалуйте его в Окружной административный суд г.Киева, предъявив иск к Кабинету Министров.

 2. Nomer сказал(а):

  Установив такой размер доплат этим постановлением власть цинично составив 1 пункт о том,что (текст постановления)1. Установити, що особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виплачується у таких розмірах до прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність – есть глупая уверенность,что все ликвидаторы тупой и необразованный контингент лиц: незнающий какой размер доплат установлен відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

 3. Дерда И. И. сказал(а):

  Вважаю за необхідне невідкладно готувати позов про визнання постанови 745 незаконною, такою що скасовує правове поле в Україні стосовно ліквідаторів та потерпілих внаслідок Чорнобилської катастрофи. Суперечить всім існуючим міжнародним правовим нормам ратифікованих Україною, Конституції, чинному ЗУ “Про статус…”, статтею 71 якого передбачено, що внесення змін іншими законодавчими актами в цей закон ЗАБОРОНЕНО. Таку нашвидкоруч склепану “байду” необхідно спростовувати в залах судових засідань негайно, а не під мурами чиновників. Дивно, що насмілились таке робити перед виборами 2012 року. За дебілів неповноцінних нас мають. Впевнені, що з 01.01.12 р. мінімум підвисять до 1210 грн.і.т.д. і ми всі з вдячністю підемо на вибори за них голосувати. Якою недалекою в цьому плані була Тимошенко і де вона тепер. Шкода що ще нічого маштабного не розпочавши в державі “регіони” таким чином згортають свою діяльність. Вартувало десятиліття йти у владу, щоб прийти і мілко пакостити населенню. Користь бюджету копійочна а загроза втрати влади реальна. Правду кажуть – жоден шпійон більшої шкоди для справи не зробить, як неосвідчений і знахабнілий “мажор”. Налаштовуйте юристів хай готують позов на скасуванн цієї постанови та відповідних положень ЗУ “Про несення змін до ЗУ про державний бюджет на 2011 рік…”, справа проста і впевнений судами буде задоволена в повному об’ємі незважаючи на тиск з боку влади тому, що в противному випадку ми всі невідомо коли вже перетворились в червоношкірих апачі дикого заходу на яких обявлене полювання за скальпами і які мають, щоб не бути знищеним одне право – право на самогубство. Сподіваюсь до цього ще не дійшло тому – суд і негайно.

 4. ОЛЕГ КАРЕВ сказал(а):

  Да судам же дано указание не рассматривать чернобыльские позовы! они не имеют права отказывать в приеме заявлений….но и рассматривать не будут ссылаясь на загруженность судов…нехватку судей…мы ведь через это уже прошли..сроки рассмотрений для них(судов)не существуют…судились ведь за пересчет пенсий по несколько лет!!!!!многие чернобыльцы умерли так и не дождавшись рассмотрений их заявлений!!!!!!!!! а сейчас ..(после тайных указаний игнорировать чернобыльцев ) и подавно на суды бессмыслено надеяться. А насчет выборов—регионы ничего не бояться…они уверены что все будет — ПОЛНЫЙ АЖУР!! Они посадят в коммиссии своих подсадных!!! купленных за гроши! И снова вся власть в их руках…..и навеки!! а народ им уже не нужен! Они и без него прекрасно все устроят! И слепому видно что все действия нынешней власти напровлены на уничтожение народа!

 5. ИРИНАКИЕВ сказал(а):

  @ ОЛЕГ КАРЕВ:ОЛЕГУ КАРЕВУ
  Вы пишете,что умерли чернобыльцы. По 55 ст. КАС и 37 ст. ЦПК законными правонаступниками являются и жены, и дети, и следующии линии родства по СЕМЕЙНОМУ КОДЕКСУ и свидетельству о смерти. ВОТ ЕСЛИ бы дети,жены не молчали и за своих родителей-отцов далее продолжали их дело! Суды были бы завалены делами о правонаступничестве. Власть уверена, что молчат будут наследники. Молодежь -пассивна. НЕГОЖЕ, когда свой РОД в обиду дают живые поколения детей. ПРОСЫПАЙТЕСЬ, дети чернобыльцев!За своих отцов цивилизованно в суд идите!За честь своего Рода стойте до последнего!

 6. Василий сказал(а):

  Участник 2 категории ликвидации ЧАЭС интересуется какие льготы действуют для ввоза авто из стран ЕС ?

 7. Masha сказал(а):

  Страна, которая не уважает своих защитников, погибнет. И не так уж не уязвимы так называемые сильные мира сего. Принесут на суд их на носилках как Мубарека и иже с ним. Их ждет очень не хорошее будущее.Аминь!!!!!!

 8. Валентина сказал(а):

  @ ОЛЕГ КАРЕВ:А не проще ли собраться еннное количество пенсионеров атаковать посольства других государств и просить убежища экономического и восстановление прав человека.В Постанове идет речь о компенсации по утрате здоровья,а не выплатили за утрату здоровья и за проживание на загрязненных территориях.Выходом к Посольствам других государсв мы покажем всему Миру каково отношение в Украине к пенсионерам и чернобыльцам.Уменьшили бы пенсии тем,у кого они в 100 тыс.гр. Позор Украине и ее руководителям.А для того чтобы не трещал бюджет–воровать меньше надо.При совке на все денег хватало и на строительство,бесплатную медицину-лучшую в Мире,бесплатное образование и 2-х комн.кв ком.услуги стоила 8 рублей.Позор!!!!

 9. Вячеслав сказал(а):

  @ Дерда И. И.:
  Чи подали позов до суду?

 10. Виктор сказал(а):

  Вчера в пенсионном фонде узнал, что выплаты чернобыльцам по решению суда остановлены и КМ Украины прекратил финансирование, правда не могу нигде найти это постановление КМУ. Может кто прояснит?, или ВР под покровом ночи всетаки приняла закон №9127

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта