?> Правда на боці чорнобильців | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
28.06.2004, рубрика "Статті"

Останнім часом надзвичайно актуальною стала тема цін на ринку нафтопродуктів.

Ледве не усі телеканали переможно сповіщають про те, що мужні урядовці “заламали руки” нафтотрейдерам, внаслідок чого ціна на 95-й бензин стабілізувалась на рівні 2,90.

Хоча насправді яка ж це “стабілізація”, коли ціна за десяток днів стрибає майже у півтора рази!

Яценко

Так само ліквідатори, інваліди-чорнобильці і ті, хто мешкає на забруднених внаслідок Чорнобильської катастрофи територіях, ніяк не втямлять офіційних повідомлень про успіхи, які досягнув уряд, у їхньому соціальному захисті. Аби іще більш заплутати ситуацію, держбюджетом поточного року визначено, окрім МНС, іще одного розпорядника коштів Чорнобильського Фонду – Мінпраці та соціальної політики. Тепер чорнобильці не знають, в якому саме з цих відомств шукати правду. До того ж, законом про бюджет 2004 р. зруйнована схема забезпечення інвалідів і дітей санаторно-курортним лікуванням.

Під цією адміністративно-перебудовчою ширмою у чорнобильців “непомітно” забрали половину коштів з програм забезпечення ліками і санаторно-курортним лікуванням, і 90 відсотків – з програми житлового будівництва! Загалом це – під півтори сотні млн. грн.

Зрозуміло, що ми не могли стояти осторонь в такій ситуації, і звернулися до керівників держави з вимогами навести лад і припинити порушення конституційних прав чорнобильців. Напередодні 18 річниці Чорнобильської катастрофи по Хрещатику пройшла кількатисячна демонстрація і на Майдані Незалежності відбувся мітинг, учасники якого висунули до Президента, Верховної Ради і уряду цілком обґрунтовані вимоги, без жодних натяків на популізм.

Не відреагувати на це влада не могла. За дорученням Прем’єр-міністра відбулася низка нарад в Кабінеті Міністрів України. Явище наче б то позитивне. Проте, за результатами ретельного аналізу рішень цих нарад простежується намагання виконавчої влади обійти кардинальні питання, які хвилюють чорнобильців, і які, на наше переконання, є корінними у різноманітті усього комплексу чорнобильських проблем.

Виходячи з цього і сформульовані пропозиції ВГО “Союз Чорнобиль України” до проекту “Протоколу наради з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи у Першого віце-прем’єр-міністра України М.Я. Азарова”.

Це насамперед:

- Підготувати пропозиції Президенту України щодо створення Державного Комітету України з питань Чорнобильської катастрофи, який має бути єдиним розпорядником коштів Чорнобильського Фонду;

- До 15 червня 2004 року провести індексації пенсій постраждалим від Чорнобильської катастрофи відповідно до ст.. 67 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи”;

- Забезпечити підготовку проекту Закону України “Про державний бюджет України на 2005 рік” у відповідності до Закону України “Про формування Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи по соціальному захисту населення”, привівши нормативні акти Кабінету Міністрів України, якими встановлюються розміри виплат і компенсацій чорнобильцям, зокрема постанову № 836 від 26.07.1996 р., до вимог Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи”. Бо більшість виплат і компенсацій знецінилися до символічних сум, і з огляду на це переможні реляції щодо погашення боргів перед чорнобильцями досить сумнівні.

- У пропозиції щодо змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2004 рік” включити питання про скасування централізованого розподілу путівок на санаторно-курортне лікування постраждалим від Чорнобильської катастрофи. Місцеві органи влади нормально виконували зазначену функцію, і “перевантажувати” центральну владу такими проблемами немає жодного сенсу.

Пропозиції ці абсолютно конкретні і відповідають Конституції і чинному законодавству. Тому навіть суперечки щодо їх виконання є протиправними.

Правда – на боці чорнобильців.

В.М. ЯЦЕНКО – віце-президент ВГО “Союз Чорнобиль України”,
керівник департаменту соціально-економічних прав громадян
Секретаріату Уповноваженого з прав людини.

Надруковано «ПЧ» №6/ 2004

Седых

Кац

Пропозиції змін та доповнень

до проекту „Протоколу наради з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у Першого віце-прем’єр-міністра України М.Я.Азарова”
Прийняті на засіданні Центральної Ради Всеукраїнської громадської організації „Союз Чорнобиль України”

1. Частину 2 п.3 проекту Протоколу щодо скорочення фінансування по коду КПКВ 2501210 „Компенсація сім’ям з дітьми та видатки на безплатне харчування дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” – виключити.

2. Пункт 5 проекту Протоколу викласти у наступній редакції: „Міністерству фінансів, Міністерству економіки, Міністерству з питань надзвичайних ситуацій, Міністерству праці забезпечити підготовку проекту Закону України „Про Державний Бюджет України на 2005 рік” у відповідності до Закону України „Про формування Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи по соціальному захисту населення”, привівши нормативні акти Кабінету Міністрів України, якими встановлюються розміри виплат і компенсацій чорнобильцям, зокрема постанову № 836 від 26.07.1996 р., до вимог Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

3. Доповнити проект Протоколу пунктом 7 наступного змісту: „До 1 червня 2004 року підготувати пропозиції Президенту України щодо створення Державного комітету України з питань Чорнобильської катастрофи”, який має бути єдиним розпорядником коштів Чорнобильського Фонду.

4. Доповнити проект Протоколу пунктом 8 наступного змісту: „До 15 червня 2004 року провести індексації пенсій постраждалим від Чорнобильської катастрофи відповідно до ст.67 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Підтримати пропозиції Донецької обласної Ради по внесенню змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 30.05.97 р. за № 523 „Про затвердження нового порядку обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи”, які базуються на розробках Центру законодавчих ініціатив Донецької обласної Ради, у наступній редакції: „Пенсії призваних на військові збори військовозобов’язаних, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986-1990-х роках в зоні відчуження призначаються із заробітку, який вони одержували за основним місцем роботи, виходячи із фактично відпрацьованого часу у зоні відчуження, враховуючи характер виконуваної роботи, місце і тривалість робочого дня та незалежно від періоду здійснення розрахунку оплати праці. При цьому в усіх випадках заробітна плата для розрахунку пенсій не повинна бути нижчою від фактично одержаної суми у зазначений період”.

З метою доопрацювання механізму нарахування зазначених пенсій чорнобильцям, утворити робочу групу у складі представників Міністерства праці і соціальної політики, Міністерства фінансів, Міністерства з питань надзвичайних ситуацій, Міністерства економіки, Міністерства охорони здоров’я та ВГО „Союз Чорнобиль України”.

5. Доповнити проект Протоколу пунктом 9 наступного змісту: „До 1 червня 2004 року внести пропозиції щодо змін до Указу Президента України N 506/2004 від 05 травня 2004 року з метою приведення його в частині захисту постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи до положень цього Протоколу та Законів України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” і „Про формування Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи по соціальному захисту населення”.

6. Доповнити проект Протоколу пунктом 10 наступного змісту: „Міністерству фінансів, Міністерству з питань надзвичайних ситуацій забезпечити до кінця травня 2004 року фінансування оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в обсягах, передбачених Законом України „Про Державний Бюджет України на 2004 рік”.

У пропозиції щодо змін до Закону України „Про Державний Бюджет України на 2004 рік” включити питання про скасування ст.49 щодо централізованого розподілу путівок на санаторно-курортне лікування постраждалим від Чорнобильської катастрофи.

7. Доповнити проект Протоколу пунктом 11 наступного змісту: „ Із коштів статті Держаного Бюджету України „Радіаційний захист населення та екологічне оздоровлення території, що зазнала радіоактивного забруднення” 2004 року виділити фінансування виготовлення за держзамовленням 2000 тонн органо-мінеральної композиції пролонгованої і селективної дії на суму 1,6 млн. грн. для реабілітації забруднення території, на яких проживає населення, а також включити цю Програму як національну з фінансуванням в рамках 3,2 млн. грн. в Бюджет 2005 року”.

Президент ВГО „Союз Чорнобиль України”
Ю.Б. Андреєв

Надруковано «ПЧ» №6/ 2004

Запись была опубликована: (ом) Понедельник, 28 июня 2004 г. в 10:45
и размещена в разделе Статті.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта