?> Право на мирні зібрання – це вимога статті 39 Конституції України! | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
12.05.2012, рубрика "Соціальне партнерство"

Право на мирні зібрання – це вимога статті 39 Конституції України!

Шановні друзі, шановні колеги.

22 – 25 травня 2012 року у Верховній Раді під час пленарного тижня будуть поставлені на

голосування два важливі законопроекти.  № 2450 «Про порядок проведення і організацію мирних заходів» та № 1180 Трудовий кодекс.

Аналіз проектів в існуючих редакціях показує їх антидемократичну та антисоціальну спрямованість. Закладені норми суттєво погіршують можливості захисту громадянами своїх прав і свобод, поглиблюють соціально-економічну нерівність, закріплюють безправ’я людей праці та несуть інші негаразди в життя пересічних громадян.

Для недопущення прийняття законопроектів, наша організація ініціюватиме проведення в містах України в період з 20.05. по 25.05.2012 р. громадських акцій у формі протестів.

Закликаємо вас підтримати і прийняти активну участь у відстоюванні наших прав та не допустити прийняття витворів «дикого капіталізму періоду XVIII століття».

Попередні акції 9 та 23 квітня змусили представників влади переносити розгляд вищевказаних проектів у ВР.

Просимо повідомити про свою позицію на електрону адресу.

З повагою,

Голова ВГО Громадянський рух «Контроль ради справедливості»                       Олексій Шевченко

Мирні акції 23 квітня

В рамках проведення ініційованих ВГО Громадянським рухом «Контроль ради справедливості» акцій протестів, направлених на недопущення прийняття законопроекту № 2450 «Про порядок організації та проведення мирних заходів» в редакції поданій Кабінетом Міністрів, 23 квітня 2012 року о 10.00 годині в шести містах України відбулись активні публічні заходи у формі мітингів та пікетів, за результатами яких були прийняті та передані до місцевих органів влади відповідні резолюції з вимогою подальшого направлення їх в Адміністрацію Президента України. В протестах взяли участь представники Харкова,

Вінниці, Луганська, Кривого Рога,  Івано-Франківська та Києва, чисельністю від 20 активістів у Харкові до 100 у Кривому Розі та 200 у Луганську. У столиці акція пройшла на Майдан Незалежності (у вигляді флеш-мобу), і, під час якої учасники розташували намет та влаштували пікнік.

Цілями акції були:  по-перше - привернути уваги суспільства до чергового цинічного наступу влади на права і свободи громадян, по-друге – продемонструвати владі позицію громадськості по несприйняттю поданого законопроекту в існуючій редакції, по-третє – перевірити на практиці можливість реалізувати конституційну гарантію громадянами, право на мирні зібрання у відповідності зі статтею 39 Конституції України.

Аналіз перебігу подій показав наступне. Органи влади на місцях, маючи в запасі 2-3 доби з моменту подання заявки до початку проведення протестів, у різний спосі, в т.ч. через тиск і залякування, зуміли найти аргументи для переконання протестуючих  не мітингувати, особливо це подіяло в невеличких містах. Переслідуючи мету - не допустити проведення протестів, - представники влади також використовували такі аргументи, як не подання повідомлення,  наприклад, завчасною телеграмою або непринциповими помилками в тексті самого повідомлення. В результаті, скористатись правом захистити свої інтереси за допомогою мирного зібрання спромоглася незначна частина осіб, що подали повідомлення.

Дії влади продемонстрували та переконали нас в необхідності подальшої консолідації зусиль громадськості  для посилення тиску по недопущенню прийняття антидемократичного законопроекту № 2450 в нині існуючій редакції.

Шановні друзі, шановні колеги.  Просимо вас не залишатися осторонь загрозливих тенденцій, не дамо знищити потужний інструмент в боротьбі за наші права та свободу, захистимо право на мирні зібрання разом.

З повагою,

Голова ВГО Громадянський рух «Контроль для справедливості»                                       Олексій Шевченко

Запись была опубликована: glavred(ом) Суббота, 12 мая 2012 г. в 13:21
и размещена в разделе Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта