?> Прес-служба Президента України | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
29.04.2007, рубрика "Новини"

Державні нагороди учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС

26 квітня, у день 21-ї річниці Чорнобильської аварії Президент України Віктор Ющенко вручив державні нагороди учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

Нагороди-2чб

«Я маю честь сьогодні відзначити присутніх у цій залі людей високими нагородами. Це – вияв поваги Української держави до вашого подвигу. Від імені Українського народу я висловлюю вам слова глибокої вдячності», – сказав Віктор Ющенко.  

У своєму виступі перед нагородженими Глава держави підкреслив: «Із кожним роком ми все більше розуміємо, що тема Чорнобиля не має минулого. Вона нас супроводжує щоденно, і це ще буде десятки років. Україна продовжує нести важкий чорнобильський тягар».

Також, за його словами, питома вага видатків на соціальний захист населення у загальному обсязі бюджетних коштів, що спрямовуються на ліквідацію наслідків Чорнобильської катастрофи, зросла майже вдвічі.

«У цьому році загальні витрати на соціальний захист громадян, які зазнали впливу радіації, – сказав В. Ющенко, – з урахуванням коштів Пенсійного фонду України та компенсаційних виплат на житлово-комунальні послуги передбачені в обсязі близько 4,5 мільярда гривень».

«Я наполягаю на тому, щоб центральна і регіональна влада надавали першочергової уваги проблемам розвитку уражених земель, соціальній реабілітації людей і створенню сприятливих умов для їхньої активної діяльності», – наголосив Глава держави.

Віктор Ющенко переконаний, що прийшов час говорити про Чорнобиль не тільки як про трагедію. Відтак, сьогодні завдання – не тільки ліквідація наслідків аварії, а й розвиток постраждалих територій. «У таких районах необхідно налагодити сучасну систему охорони здоров’я, розробити і втілити програми економічного відродження і залучення інвестицій», – наголосив Президент.

Він також наголосив, що назріла необхідність розробки нової редакції Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», яка чітко визначить пріоритетні напрями і гарантії соціального захисту і реабілітації постраждалого населення.

«Ми зобов’язані діяти на розвиток, а отже, шукати і втілювати нові форми постчорнобильського відродження», – підкреслив В. Ющенко.

Нагороди-1чб

За пропозицією Глави держави присутні вшанували пам’ять загиблих внаслідок катастрофи хвилиною мовчання.

Прес-служба Президента України Віктора Ющенка

Надруковано «ПЧ» № 8 (56) квітень 2007

Запись была опубликована: glavred(ом) Воскресенье, 29 апреля 2007 г. в 8:48
и размещена в разделе Новини.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта