?> Прес-служба Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
25.09.2009, рубрика "Наше право, Новини"

Ніна Карпачова – європарламентаріям: "Ліберальна політика довела Україну до стану країн периферійного капіталізму"

23 вересня 2009 року відбулася тригодинна зустріч Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової з делегацією Асоціації колишніх членів Європарламенту у складі 24 осіб, які з 19 до 27 вересня перебувають в Україні на запрошення громадської організації народних депутатів України  "Депутатський клуб "Парламент".

Поважні гості, переважна більшість яких і сьогодні активно працює в політиці, бізнесі, засобах масової інформації, є відомими юристами та адвокатами у Великій Британії, Франції, Німеччині, Іспанії, Фінляндії, Польщі, Румунії та інших країнах, грунтовно цікавилися життям України, торкаючись конкретних питань, якими опікується Омбудсман у повсякденній діяльності. Серед них – передусім захист прав людини в умовах нинішньої соціально-економічної кризи, яка, на їхнє переконання, значно посилюється політичним протистоянням гілок влади в Україні.

Ніна Карпачова, поділяючи стурбованість гостей, акцентувала на загрозах правам і свободам людини, які несе з собою загострення соціально-економічної та продовольчої кризи як у світі, так і в Україні. Від бідності, яка унеможливлює реалізацію будь-яких прав людини, потерпають понад 70 відсотків українців, виходячи з критеріїв ООН для розвинутих країн. Не відповідає прожитковому мінімуму для працездатних осіб, встановленому Держбюджетом України 2009 року (669 гривень, або 56,8 євро), мінімальний рівень заробітної плати більшості громадян нашої країни: він становить 625 гривень, або 53 євро. Фактичний же прожитковий мінімум за цінами липня 2009 року для працездатних осіб сягнув 896 гривень: отже, затверджений норматив значно нижчий реального стану. Рівень інфляції у нас, як свідчать дані незалежних експертів, дорівнює сьогодні майже 20 відсоткам. За ним Україна посідає перше місце серед країн світу.

На думку Уповноваженого з прав людини, ліберальна політика довела Україну до стану країн периферійного капіталізму. Три мільйони наших громадян з початку нинішньої кризи стали безробітними. Майже шість мільйонів опинилися за межею бідності. А обіцяних владою п’яти мільйонів нових робочих місць так і не з’явилося за останні п’ять років. Тому за межами України продовжують шукати копійку на прожиття щонайменше п’ять–сім мільйонів наших співвітчизників. А це кожен четвертий працездатний українець у віці від 25 до 45 років.

Серед інших актуальних питань, які порушувалися під час дискусії, – трудова міграція, торгівля людьми, зокрема дітьми і жінками, усиновлення дітей-сиріт, проблеми гендерної рівності чоловіків та жінок, збереження репродуктивного здоров’я українок, особливо на селі, боротьба з тортурами і застосуванням насильства правоохоронцями, свобода слова і зволікання владою щодо встановлення замовників убивства журналіста Георгія Гонгадзе, боротьба з міжнародним тероризмом, різновидом якого є піратські напади на морські судна, тощо.

Торкаючись теми піратства, яке є новим викликом сучасності, Ніна Карпачова повідомила про зустріч із рідними 24 українських моряків судна "Аріана", які вже майже п’ять місяців страждають у сомалійському полоні. Така зустріч відбулася того ж дня, 23 вересня. "Я звернулася до владних структур, до представників спецслужб із проханням зустрітися з рідними моряків, дати певні коментарі і принаймні заспокоїти серця матерів, дружин, дітей, які готові сьогодні вдатися до крайніх заходів – актів самоспалення перед будинком Уряду України. Ми з колегами завжди готові допомогти їм, навіть якщо це виходить за межі нашого мандата", – зазначила Ніна Карпачова.

Європарламентарії дошукувалися причин протистояння політиків, і як це відбивається на стані прав людини в Україні, особливо у зв’язку з наступними виборами глави держави. Уповноважений з прав людини переконана: нинішнє загострення владного протистояння не вселяє впевненості в тому, що наступні президентські вибори відбудуться демократичним шляхом. У цьому протистоянні є пряма загроза конституційному праву виборця на вільне волевиявлення. Адже це не просто конфлікт між гілками влади. Він проеціюється на законотворчу діяльність і на конституційний процес. У Президента – свій проект Конституції, у Прем’єр-міністра – свій і свій – в опозиції. "Моя позиція проста, – наголосила Ніна Карпачова, – треба навчитися виконувати чинну Конституцію, навчитися жити за нею, а не похапцем вносити зміни до неї на догоду політичній кон’юнктурі".

Гості щиро дякували Омбудсманові України за відверту та змістовну зустріч. Керівник делегації – Президент Асоціації колишніх членів Європарламенту Хосе Марія Гіль Роблес наголосив при цьому: "Ми вважаємо, що Омбудсман в Україні робить велику справу, обстоюючи право людей на гідні умови життя. Ця робота вимагає багато часу та зусиль. Вона важка і копітка. Бажаємо Ніні Карпачовій мати й надалі сьогоднішній запал та енергію. Сподіваємося, що в майбутньому, коли буде подолана криза і запрацює економіка в країні, її робота стане ще більш результативною".

На фото прес-служби Уповноваженого з прав людини:

Під час зустрічі Омбудсмана України Ніни Карпачової з делегацією Асоціації колишніх членів Європарламенту 23 вересня 2009 року, місто Київ.

Прес-служба Уповноваженого

Верховної Ради України з прав людини

Тел. 253-21-54

24.09.2009р

http://www.ombudsman.kiev.ua

Запись была опубликована: glavred(ом) Пятница, 25 сентября 2009 г. в 3:11
и размещена в разделе Наше право, Новини.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта