?> Прип’яті – міжнародний статус міста-музею! | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
18.02.2006, рубрика "Соціальне партнерство"

Прип’яті – міжнародний статус міста-музею!

З 14 лютого в Інтернеті стартувала акція по збору підписів за спасіння Прип’яті, яку ініціювали Інтернет проект ”PRIPYAT.com” та редакція газети „Літературна Україна”, і вже чимало Інтернет видань розмістили цю інформацію та Звернення до вищого керівництва України й усього світу  на своїх сторінках.

Серед них – сайти Міжнародної організації „Союз Чорнобиль” та партії „Союз Чорнобиль України”, портал Славутича та сайт ДСП Чорнобильської АЕС, „Російській сайт ядерного нерозповсюдження” та „Віртуальний Іркутськ”,  кілька Одеських сайтів, агентства Інтернет-новин АІН, Портал українських новин та  сайти новин України, Росії,  Киргизстану та інші.  Серед перших підписантів цього Звернення – колишні припя'тчани з громадської організації чорнобильців „Земляки” (м. Київ), Узбецька асоціація „За екологічну Фергану”, Балаківське відділення Всеросійського товариства охорони природи (Саратівська обл.), автори всесвітньо відомих творів про Чорнобиль кінорежисер Роллан Сергієнко, поетеса Любов Сирота та журналіст Алла Ярошинська.

Pripyat 1

Здається, всім зрозуміло чому автором цієї ідеї став сайт, повністю присвячений Прип’яті та Чорнобильській катастрофі. А про іншого ініціатора акції потрібно сказати кілька слів, бо, мабуть, мало хто пам’ятає, що газета „Літературна Україна” була шефом м. Прип’ять. Якось, ще восени 1985 року, кілька працівників „ЛУ” (письменники і журналісти – Г. Кримчук, В. Грабовський, М. Кагарлицький і М. Мірошниченко) побували в Прип'яті, де крім літературних зустрічей із мешканцями міста, в них було заплановано знайомство з роботою станції та її працівниками, що так і не відбулося, як їм пояснили – через профілактичні ремонтні роботи на усіх блоках одночасно… Зате тоді ж у парткомі (в адм. корпусі станції) у них відбулася зустріч із заступником  головного інженера ЧАЕС з науки, який відчайдушно відбивався від наївних запитань гуманітаріїв щодо можливості серйозних аварій на станції (на зразок: „Ну а раптом..? А якщо ...?”), завзято й “компетентно“ переконуючи їх, що завдяки потрійному захисту нічого серйозного на станції не може трапитися ніколи... І все ж невдовзі саме в цій газеті з’явилася тепер вже всесвітньо відома застережна стаття прип’ятчанки  Любові Ковалевської про можливі наслідки безвідповідального ставлення до будівництва й експлуатації ЧАЕС та ін. атомних станцій (на жаль, тоді на цю статтю ніхто з “компетентних“ осіб та органів не звернули уваги).  Крім того, відразу після Чорнобильської катастрофи, в час найжорстокіших заборон і замовчування, саме ця газета організувала і опублікувала Відкритий Лист групи українських вчених (в тому числі – і світового рівня, таких, як академіки М. Амосов, Д. Гродзинський та ін.) до вищого керівництва СРСР – з вимогою зняти гриф секретності з теми Чорнобиля, а також друкувала ще багато наукових і публіцистичних матеріалів про наслідки цієї трагедії та проблеми екології. Навіть у тому, що, хоча б через два роки після створення, фільм Р.Сергієнка “Поріг“ зміг пробитися крізь цензурні заборони до глядача, давши “зелене світло“ фільму “Микрофон“ Г. Шкляревского та ін., теж була певна заслуга цієї газети, бо там встигли ще до офіційної заборони фільму опублікувати велику статтю відомої поетеси С. Йовенко про створення фільму і його творців „Переступити Поріг”. Та й до пропаганди Міжнародної щорічної акції „Спасенна планета”, розпочатої прип’ятчанами ще у 1998 році, „Літературна Україна” долучилася також...  І зараз газета одразу ж відгукнулася на прохання прип’ятчан стати пліч о пліч на захист тепер вже мертвого міста Прип’ять та сплюндрованої поліської землі.

Pripyat 2

Отож, дорогий читачу, пропонуємо Вам для роздумів своєрідний триптих: фоторепортаж Олександра Сироти, головного редактора сайту pripyat.com, його ж інтерв’ю з видатним кінорежисером, учнем Олександра Довженка, Роланом Сергієнком (буде надруковане у наступним випусках часопису – ред.) і Звернення (3 стор.).

Надруковано "ПЧ" № 3 (27) лютий 2006

Запись была опубликована: glavred(ом) Суббота, 18 февраля 2006 г. в 12:52
и размещена в разделе Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта