?> Прип’ятському МУ ЮТЕМ 25! | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.

Дочірньому підприємству “Монтажне управління ВАТ “Південтеплоенергомонтаж”, яке носить ім’я “Прип’ятьське” виповнилося 25 років!

Зі святом вас, шановні ювіляри, дорогі колеги!

clip_image002

Створення Прип’ятського монтажного управління було визначене необхідністю і досвідом, якій набув трест “Південтеплоенергомонтаж” після пуску перших двох блоків.

Обсяги робіт були великі. Тільки обладнання треба було змонтувати на одному блоці 50 тисяч тон, зварити більше 100 тисяч зварних з’єднань, тому трест залучив до виконання робіт на перших двох блоках майже всі управління треста. Всі вони повинні працювати в субпідряді Чорнобильського монтажного управління. А в самому управління було більш 1800 чоловік. Тому управляти з одного колективу таким великим колективом и великою кількістю підрозділів було дуже важко. Тому, щоб забезпечити уведення перших двох блоків, керівництво більшість свого часу повинно було знаходитись на Чорнобильській АЕС.

А в цей час треба було працювати і на Південноукраїнської АЕС, Рівненської АЕС, починалась Запорізька АЕС. В той час йшло будівництво Молдавської теплової станції і безліч багатьох інших об’єктів.

Щоб звільнити апарат і керівництво треста для управління всім комплексом робіт, прийнято рішення створити ще одне управління. Першим керівником управління був Валентин Дмитрович Абрамов, а головним інженером Анатолій Станіславович Збуцький.

Чорнобильським монтажним управлінням керував в той час Владимир Петрович Токаренко. Вони справились перед тим завданням яке керівництво треста ставило перед ними.

Різні періоди життя були у Прип’ятського монтажного управління і гарні і драматичні, такі як Чорнобильська аварія у 1986 році. Але завжди одержувало перемоги і виконувало всі завдання які ставило перед ним керівництво тресту.

В різни часи у керма стояли Донців Олександр Костянтинович, потім Хільчук Анатолій Йосипович. Під стать їм були головні інженери – гарні спеціалісти, вірні підприємству люди такі як Збуцький Станіслав Анатольович, Яремаченко Василій Іванович, потім був Бабенко Петро Михайлович, Целовальников Анатолій Васильович, Гудим Віктор Григорович, він два рази був: після Яремаченко и зараз.

На жаль зараз серед нас вже не має Валентина Дмитровича Абрамова, нема і Збуцького Станіслава Анатольовича, нема і Яремаченко Василія Івановича. Вічна їм пам’ять! Це були гарні люди і гарні спеціалісти.

clip_image003

Дорогі ювіляри всім вам бажаю щастя, здоров’я, здоров’я вашим сім’ям, щоб вам щастило. Всього найкращого мої дорогі!

Микола АНТОНЩУК,
Голова спостережної ради ВАТ “ПТЕМ”

Віхи історії

Наше підприємство було народжене на Чорнобильській землі, а тепер на Бучанській землі досягає нових висот

Дочірнє Підприємство “Прип’ятське Монтажне Управління ВАТ “Південтеплоенергомонтаж” почало свою діяльність з лютого 1979 року, коли була створена Прип’ятська монтажна дільниця у місті Прип’ять Київської області згідно наказу № 15 по тресту „Південтеплоенергомонтаж” від 01.02.1979 р.

Першим об’єктом Прип’ятської монтажної дільниці була Чорнобильська АЕС, роботи по монтажу обладнання і трубопроводів 4-го та 5-го енергоблоків по турбінному цеху і деаераторній етажерці в повному обсязі.

Крім робіт на Чорнобильській АЕС, Прип’ятська монтажна дільниця здійснювала роботи на Рівненській АЕС (1979-1980 рр.), а саме: монтаж турбогенератора, обладнання і трубопроводів блоку №1 в повному обсязі.

З 1 липня 1981 року було створене Прип’ятське монтажне управління державного треста “Південтеплоенергомонтаж”.

З 1985 року поновилися роботи на Рівненській АЕС – монтаж обладнання і трубопроводів ТГ №3, Балаковській АЕС – монтаж трубопроводів і обладнання ТГ №1. Крім атомної енергетики, Прип’ятське МУ залучає свої сили і в роботи у теплоенергетиці - монтаж обладнання і трубопроводів турбінного цеху на Пермській ДРЕС (1984-1985 рр.).

Після Чорнобильської катастрофи Прип’ятське МУ бере активну участь в ліквідації аварії на 4-му блоці Чорнобильської АЕС. Далі - в планових ремонтних роботах енергоблоку №3 ЧАЕС.

З 1987 року Прип’ятське МУ продовжує активні роботи у теплоенергетиці, монтаж котлів та тепломеханічного обладнання, будівництво житлового 89-квартирного будинку на Чигиринській ПРК (1987-1992 рр.), монтаж турбогенератора, обладнання та трубопроводів турбінного цеху на Орловській ТЕЦ (1990-1992 рр.).

25 березня 1994 року на базі Державного тресту “Південтеплоенергомонтаж” Міністерства енергетики та електрифікації України засновано ВАТ “Південтеплоенергомонтаж” (Пр.№57 від 10.03.1994р.).

20 квітня 1997 року на базі Відкритого Акціонерного Товариства „Південтеплоенергомонтаж” було створено Дочірнє підприємство „Прип’ятське монтажне управління”.

clip_image004

Першим директором Прип’ятського монтажного управління був призначений Абрамов Валентин Дмитрович, директорами управління також були – Донцов Олександр Костянтинович та Хільчук Анатолій Йосипович. Зараз управління очолює – Василишин Сергій Миколайович.

У період з 1989 по 2000 рік Прип’ятське монтажне управління залучає свої сили у харчову промисловість,

У 2000 році поновляються роботи на Київській ТЕЦ-6 з монтажу турбіни, обладнання та трубопроводів, на якій у 1981-1982 роках проводилися роботи по монтажу турбогенератора, обладнання та трубопроводів турбінного цеху. На Київській ТЕЦ-6 і сьогодні продовжуються роботи по монтажу технологічного обладнання, металоконструкцій і трубопроводів тощо.

Після участі у ліквідації аварії на ЧАЕС роботи в зоні відчуження Прип’ятським МУ не припинились. Починаючи з 1997 року, Прип’ятським МУ здійснюються великі обсяги робіт у зоні відчуження. З 1997 по 1998 р.р. - реконструкція, монтаж обладнання і трубопроводів нафтобази станції Янів, паралельно проводяться роботи по монтажу обладнання і трубопроводів КОС (каналізаційно-очищувальних споруд) м. Чорнобиль. З того ж 1997 по 2000 роки йде реконструкція тепломереж м. Чорнобиль, ремонт котлів котельної м. Чорнобиля, монтаж теплотраси об’єкта “Острів”, монтаж мазутонасосної станції, монтаж реагентного господарства, монтаж пожежонасосної станції ВОК (виробничо-опалювальної котельної) ЧАЕС, монтаж трубопроводів ЗПРРО (завод по переробці рідких та радіоактивних відходів).

З моменту створення ДП Пр МУ ВАТ ПТЕМ і до цього часу управління здобуло великий досвід у атомній та тепловій енергетиці, харчовій та металургійній промисловості, зробило великий внесок у виробництво робіт на ЧАЕС. Були одержані ліцензії на будівництво ядерних установок (18.10.99р.), на виготовлення та поставку елементів, важливих для безпеки ядерних установок (18.10.99р.), на право надання послуг і виконання протипожежного призначення (13.07.99р.), на виконання окремих видів будівельно-монтажних робіт, інжинірингових послуг (20.11.1998р.), на експлуатацію ядерних установок (18.10.99р.), на виконання спеціальних видів робіт (09.01.98р.) та інші.

У 2003 році наше підприємство уклало Договори і виконувало роботи на ЧАЕС по контрактам (27/06-Ч від 27.06.2003 р. (Технічне обслуговування і ремонт тепломеханічного обладнання і трубопроводів) і 17/11 Кр від 17.11.2003р. (Виконання монтажно - зварювальних робіт на обладнанні ЧАЕС), роботи по яким продовжуються і по теперішній час.

За результатами оцінки системи якості Чорнобильською АЕС прийнято рішення до включення ДП Прип’ятське МУ ВАТ ПТЕМ до числа Поставників послуг, товарів, робіт (Рішення № 7 від 10.09.2003 року).

Підприємство сертифіковано за стандартами ISO 9001:2000 міжгалузевим центром якості „Прирост”.

Колектив ДП Прип’ятського МУ ВАТ „Південтеплоенергомонтаж”, який налічує близько 200 працюючих, нині трудиться на різноманітних об’єктах України. В 2003 році підприємство виконувало роботи на таких об’єктах, як:

- газифікація Крижопільського цукрового заводу (Вінницька обл.), за що колектив отримав подяку від Вінницької облдержадміністрації;

- 4 блок Рівненської АЕС;

- комплекс виробництв „Вектор” в м.Чорнобиль;

- будівництво бурякопереробного цеху Ланнівського цукрового заводу (Полтавська обл.);

- ДСП „Чорнобильська АЕС”;

- Лохвицький цукровий завод”;

- Південноукраїнська АЕС;

- ремонтні роботи на об’єктах МПТП „Ірпіньтепломережі”.

Хоча 25 років з дня заснування управління і не великий час, але трудова історія дуже велика і починалася вона на будівництві енергетичних блоків Чорнобильської АЕС. Після аварії 4-го енергоблоку працівники Прип’ятського монтажного управління брали активну участь і внесли вагомий вклад в ліквідацію її наслідків.

Починаючи з 1987 року працівники управління виконали великий обсяг будівельно-монтажних та ремонтних робіт на об’єктах харчової промисловості, енергетичній та хімічній промисловості.

За період створення ДП Прип’ятське монтажне управління великий обсяг робіт провело на енергетичних об’єктах близького зарубіжжя – Балаковській, Ростовській, Калінінській, Курській атомних станціях, також на Ново-Куйбишевській, Пермській, Хоронорській, Гусино-Озерській ДРЕС.

Працівники управління брали активну участь у спорудженні енергетичних об’єктів за кордоном, це: Республіка Куба, Ісламська Республіка Іран, Монгольська Республіка, Греція, Пакистан, Угорщина, Бангладеш.

Важко назвати теплову, атомну станції чи об’єкти харчової, хімічної промисловості, в які не вклали б свою енергію, знання, вміння та натхнення працівники Прип’ятського монтажного управління.

На всіх енергетичних та промислових об’єктах, це – кваліфікована, добросовісна праця, висока якість та виробничі показники. У лютому 2004 року колективу виповнилось 25 років з дня заснування управління, яке було народжене на Чорнобильській землі, а тепер на Бучанській землі досягає нових висот.

Сергій ВАСИЛИШИН,
Директор ДП “Прип’ятське монтажне управління ВАТ “ПТЕМ”

Вони – гордість ВАТ “Південтеплоенергомонтаж”

clip_image006

Василишин Сергій Миколайович – директор ДП “Прип’ятське монтажне управління ВАТ “ПТЕМ”.
Сергій Миколайович народився 21.12.1971р. в с. Поліци Володимирського р-ну, Рівненської області. В 1995 році закінчив Київський політехнічний інститут. З 1995 року працював в системі «Південтеплоенергомонтаж». Працював майстром, виконробом, старшим виконробом, начальником реакторного цеху в Західноукраїнському монтажному управлінні «ПТЕМ». З 2000 року – директор Прип'ятського монтажного управління. Одружений. Дружина Василишина Анна Андріївна, працює у відділі архітектури селищної ради. Має дочку Дарину – 5 років.

Заслуги: Почесна грамота Київської обласної ради та Подяка Вінницької облдержадміністрації.

clip_image008

Хільчук Анатолій Йосипович – заступник директора ДП “Прип’ятське монтажне управління ВАТ “ПТЕМ”.
Анатолій Йосипович почав свою трудову діяльність у системі «Південтеплоенергомонтаж» з 1974 року слюсарем. Бригада, яку він очолював на будівництві Чорнобильської АЕС, вважалась одною з найкращих, неодноразово займала передові місця у соціалістичному змаганні, нагороджувалась грамотами, перехідними вимпелами, грошовими преміями.

Постійно підвищуючи свій технічний рівень, Анатолій Йосипович підіймався і по службовим сходинам: спочатку працював майстром, потім виконробом, старшим виконробом, керівником трубопровідного цеху, який також був у числі найкращих на будівництві Чорнобильської АЕС. З березня 1993 року до жовтня 2000 року очолює Прип’ятське монтажне управління.

Хільчук А.Й. в числі перших взявся за ліквідацію наслідків Чорнобильської катастрофи.

За свою трудову діяльність Хільчук Анатолій Йосипович неодноразово нагороджувався Почесними грамотами, грамотою «Президиума Верховного Совета УССР», був відзначений орденом «Дружби народів», орденом Трудового Червоного Прапора, медаллю «За трудовое отличие», лауреат премії Ленінського комсомолу.

Під час роботи зарекомендував себе як здібний організатор, який користується великим авторитетом в управлінні, компетентний, умілий керівник, здатний на виконання будь-якого виробничого завдання, вміючий повести за собою колектив.

clip_image010

Гудим Віктор Григорович головний інженер ДП “Прип’ятське монтажне управління ВАТ “ПТЕМ”.
Віктор Григорович народився 1січня в1943 році в м. Києві.

Почав працювати з 1958 року в «ПТЕМ». В 1965 році закінчив теплоенергетичний факультет Київського політехнічного інституту.

З 1985 року він працює головним інженером Прип'ятського управління «ПТЕМ». Одружений. Дружина Гудим Тамара Миколаївна – нині домогосподарка. Має двох синів і трьох онуків.

Нагороджений: Почесною грамотою Президії Верховної Ради УРСР и орденом “Знак Пошани”.

Нагородженні від Ірпінського виконкому

Романовський Валерій Анатолійович – керівник групи контролю. Спокійний, стриманий, акуратний, грамотний інженер.

Волинець Іван Павлович – слюсар-монтажник. Непосидючий трудівник. Не дає спокою ні собі, ні керівництву, ні робітникам. Ревнивий до роботи і життя.

Гаращук Михайло Олександрович – слюсар-монтажник. Праця – основа його життя. Ні на кого не перекладає тієї роботи, яку може виконати сам.

Нагородженні від Київської обласної Ради

Гарагон Євген Олександрович – старший виконроб, з дня утворення управління керував багатьма дільницями управління, які з честю виконували поставленні завдання. Відповідальність, високий професіоналізм та відданість справі – цим характеризується Євген Олександрович.

Кущ Олександр Михайлович – електрозварник. За короткий час роботи в управлінні став справжнім майстром “голубого вогню”.

Вєркєєв Олег Іванович – старший виконроб, з 1981 року керівник відділу зварювальних робіт. Своєю наполегливістю та творчим підходом до праці Олег Іванович сприяє піднесенню позитивного іміджу управління.

Нагородженні від ВАТ “ПТЕМ”

Блиндарь Валентина Антонівна – бухгалтер управління. Своєю свідомістю та вмінням спрямувати свої сили на вирішення актуальних проблем Валентина Антонівна вносить особистий вклад в успіхи підприємства.

Божко Ніна Леонідівна – головний бухгалтер. В управлінні працює з 1979 року. Вміння поставити основні проблеми в центр своєї діяльності та пристосувати до сучасних умов – визначальна ознака характеру Ніни Леонідівни.

Демидов Сергій Михайлович – майстер зварювальних робіт. Якісна ефективна професійна робота, високі людськи якості дають право Сергію Михайловичу користуватись повагою колективу.

Бугайова Тетяна Григорівна – керівник відділу кадрів. Серед жінок, котрі надійно забезпечують наш тил, – невтомний, надійний, справедливий, привітливий працівник.

Гойдик Микола Петрович – старший виконроб. Премудрість і досконалість, вміння реалізувати будь-які завдання дає право Миколі Петровичу бути причетним до творення історії Прип’ятського монтажного управління.

Опарін Валерій Степанович – бригадир слюсарів-монтажників. Там, де працює Валерій Степанович, там впевненість в успішному виконанні.

Гуцол Анатолій Петрович – електрозварник. В управлінні працює з 1979 року. Відданий своій справі спеціаліст, без гучних слів готовий в будь-який час забезпечити якісне зварювання при виконанні монтажних робіт.

Дворак Олександр Федорович – електрозварник. В колективі працює з дня створення управління. Якість і надійність завжди разом з Олександром Федоровичем.

Забава Володимир Михайлович – слюсар-монтажник. В управлінні працює з дня заснування. Своєю працею, відданістю справі, товаришам по роботі, заслужив глибоку повагу у монтажників.

Северін Євген Тимофійович – слюсар-монтажник. Самовіддана праця, якісна і ефективна робота – це стиль роботи Євгена Тимофійовича.

Нагородженні від Бучанської селищної ради

Гудима Юрій Петрович – інженер відділу управління проектами, людина з дивовижною діловою хваткою. Це приклад для наслідування нашій молоді.

Єгоров Петро Валерійович – керівник дільниці на Рівненській АЕС. Вмілий керівник, організатор, пройшов шлях від слюсаря до виконроба, його люблять і поважають всі, хто працював під його керівництвом.

Бобер Сергій Олексійович – водій. Велика любов до роботи, любов до людей, бажання нести їм радість – це основа характеру Сергія.

Гаркуша Владислав Васильович – майстер. Ветеран управління. Відданість справі монтажника заслужили глибоку повагу і визнання у колективі управління.

Грінчій Іван Петрович – керівник виробничого відділу. Висока відповідальність за доручену справу, обов’язковість при виконанні завдань, його праця може служити прикладом для наслідування.

Нагородженні від обласної ради профспілок

Пилипенко Микола Іванович – спочатку створення управління – бригадир, а також голова профспілкового комітету. Без його принциповості, рішучості й наполегливості не було б перемог, які досягло управління.

Глущенко Тетяна Павлівна – багато років незмінний голова профспілкового комітету управління. Душевність і відповідальність – головні риси її характеру.

Федотов Вадим Михайлович – працював в управлінні з 1979 року, голова профспілкового комітету з 2000 по 2002 рік. Своєю добросовісною працею, відданістю справі і товаришам по роботі заслужив повагу і визнання у монтажників.

Нагородженні від управління

Бондар Микола Ананійович – з дня утворення управління до 2003 року бригадир бригади слюсарів по монтажу трубопроводів. Вміє згуртувати, переконати, повести за собою до наміченої цілі великий колектив.

Вознюк Віктор Миколайович – бригадир монтажників металоконструкцій. Тисячі тонн металоконструкцій змонтовано під його керівництвом на енергетичних об’єктах.

Заїка Тетяна Олександрівна – з 1979 по 2001 рік працівник групи технічного контролю. Людина виняткової душевної чистоти, простоти і сердечності.

Ничипорчук Валерій Вікторович – бригадир колективу слюсарів по монтажу обладнання, майстер швидкісного монтажу.

Склярець Микола Матвійович – з дня утворення управління по 1997-й рік працював виконробом. Про таких кажуть: “Людина з великої літери”.

Дзерович Іван Іванович – працював бригадиром слюсарів-монтажників, а надалі майстром. Справжній фахівець по вихованню молодих працівників.

Некрасов Василь Миколайович – з дня утворення управління по 2001 рік працював електрозварювальником. Чесність і принциповість – це його девіз.

Ткачук Василь Артемович – по 1997 рік керівник відділу матеріально-технічного постачання. Велика відповідальність до поставлених завдань та комунікабельність викликають у колективу до нього високу повагу.

Шаповалов Петро Юхимович – до 1998-го року працював в управлінні трактористом. Працелюбність та любов до техніки зробили його висококласним спеціалістом.

Сич Антоніна Матвіївна – до 2003 року керівник відділу праці та зарплати. Великим досвідом та знанням своєї справи Антоніна Матвіївна заслужила повагу колективу.

Буденко Валентин Андрійович – керівник Чорнобильської монтажної дільниці. Головна мета Валентина Андрійовича – відродити славу управління на землі, де було воно народжене.

Дмитришин Анатолій Федорович – керівник Оріхівської монтажної дільниці. Головний спеціаліст і великий оптиміст по відродженню цукрової промисловості України.

Жучкова Галина Іванівна – з 1979 року інженер виробничо-технічного відділу. Високий професіоналізм та відповідальність за доручені справи характеризують Галину Іванівну.

Козоріз Олександр Володимирович – керівник Лохвицької монтажної дільниці. Відданість справі управління та ВАТ “Південтеплоенергомонтаж” головна риса характеру Олександра.

Божко Іван Васильович – бригадир колективу слюсарів-монтажників. З своєю працелюбністю та авторитетом спроможний вести за собою колектив для втілення в життя завдань, поставлених перед управлінням.

Голубенко Петро Володимирович – слюсар по ремонту автотракторної техніки. Високий професіоналізм та знання справи – основні складові діяльності Петра Володимировича.

Гузь Петро Васильович – слюсар-монтажник. Працює з дня заснування управління. Сукупністю досвіду та працелюбності завоював Петро Васильович повагу в колективі.

Євстратенко Михайло Васильович – працює в колективі електрозварником з 1990 року. Бути майстром своєї справи – головна мета Михайла Васильовича.

Завада Сергій Дмитрович – слюсар-монтажник, змінний бригадир. Любов до праці та завжди оптимістичний настрій основні характерні риси Сергія.

Казмерчук Петро Михайлович – слюсар-монтажник. Девиз Петра Михайловича: “Робота – понад усе!”

Котельников Василь Леонідович – бригадир колективу слюсарів-монтажників. Працює в управлінні з дня заснування. Передати свій досвід молодим – таке завдання ставить перед собою Василь Леонідович.

Кравчук Василь Якович – слюсар-монтажник. В колективі працює з 1979 року. Високий професіоналізм, відданість справі надає право Василю Яковичу ставитись до нього з повагою.

Пернаровський Олександр Володимирович – працівник автокрану. З своїм професіональним рівнем вважає, що справ , яких не можна виконати, не буває.

Рагімов Алмаз Аджарович – слюсар-монтажник. Працює в управлінні з 1992 року. Працелюбність та відданість роботі – головна риса Алмаза Аджаровича.

Сахацький Олександр Олексійович – бригадир слюсарів-монтажників. Професійний підхід до кожної справи, якісне виконання робіт – це те, чим керується Олександр Олексійович.

clip_image012

БУДЕМ ПОМНИТЬ

Абрамов Валентин Андреевич

clip_image014

Абрамов Валентин Андреевич – родился 30.05.1937 года, умер – 11.10.1988г.

Директор с 01.02.1979 года.

Награжден:
1. Орден Трудового Красного Знамени – 1978 год;
2. Почетная грамота УК ЛКСМ Украины – 1981 год.
3. Знак «Отличник энергетики и электрификации СССР» - 1987 год.
4. Почетная грамота В/о Союзэнергомонтаж – 1987 год.

Майоров Анатолий Степанович

clip_image016

Майоров Анатолий Степанович – родился 03.11.1939 года, умер – 2000 год.

Инженер ПТО с – 01.02.1979г. по 13.03.1992 год.

Награды:
1. Орден «Знак почета» 1986 год;
2. Медаль за участие в ликвидации последствий на ЧАЭС – 1988 год, грамоты.

Яремаченко Василий Иванович

clip_image018

Яремаченко Василий Иванович – родился – 15.01.1928 года, умер – 27.04.1987г.

Главный инженер с 29.05.1980 года по 16.03.1984 года.

Награжден:
1. Медаль за доблестный труд – 1970г.
2. Почетная грамота Министерства энергетики и электрификации СССР – 1976 год.
3. Грамоты треста, управления, вознаграждение за рационализаторские предложения.

Надруковано «ПЧ» №4/ 2004

Запись была опубликована: (ом) Понедельник, 26 апреля 2004 г. в 12:26
и размещена в разделе Південтеплоенергомонтаж, Спогади.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

На сообщение "Прип’ятському МУ ЮТЕМ 25!" Один комментарий

  1. U-ragan65 сказал(а):

    Здравствуйте Уважаемые работники управления! Я работал вместе с вами только один год,но это был-1986-год. Если кто-то помнит вахту-Б,то может помнит и меня-Исаева Дмитрия? Если такие есть,то прошу отозваться! С уважением-исаев. Мой эл.адрес-gusak72@mail.ru/

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта