?> Приєднуємося друзі! | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
20.11.2011, рубрика "Соціальне партнерство"

Концепція діяльності «Руху «Вільний Простір»

Інтереси середнього класу

Вільна праця та підприємництво

Творча самореалізація

Щастя та сімейний добробут

Міцні соціальні зв’язки (родина, друзі, товариши, однодумці)

Висока якість освіти, доступність освіти для себе, сім’ї, дітей.

Цікаве та різноманітне дозвілля.

Достатній дохід, зростання рівня доходів.

Недоторканість приватної та інтелектуальної власності.

Рівні можливості

Верховенство права та незалежний суд

Незалежні ЗМІ

Мати голос та відповідальність за спільні справи

Політична стабільність та відсутність насилля

Ефективність уряду та відсутність корупції

Місія руху "Вільний простір”

Всеукраїнський рух «Вільний простір» об’єднує громадські організації України для захисту в органах державної та місцевої влади інтересів громадян та зміцнення середнього класу , як запоруки добробуту та процвітання України.

Вільний Простір будує здорове, духовне, заможне суспільство та прагне розвитку громадянського патріотизму, коли кожен громадянин відчуває гордість за свою країну.

Вільний Простір створює паралельні інститути громадянського суспільства, що регулюють суспільні відносини для гармонійного розвитку країни, які здатні формувати та модернізувати державні структури відповідно до об’єктивних потреб, що змінюються.

Вільний Простір допомагає створити зони, вільні від корупції, беззаконня, державної зарегульованості та засилля олігархічної економіки, започатковує нову цивілізаційну систему, яка б стала носієм названих цінностей та була спроможною за короткий час поширитися на все суспільство.

Наші цінності:

Кожна людина має необмежену волю, що ми розуміємо як дар, за допомогою якої мислячий розум робить вибір своїх цілей дії, та керує зусиллями у виконанні своїх прагнень та самореалізації. Але свобода не може існувати без відповідальності. Свобода – це відповідальність за власну долю, долю родини, країни та всього людства. Тому кожен з нас дотримується таких принципів:

Хочеш змінити світ - почни з себе.

Говори правду, бо це основа довіри.

Роби добро та думай про майбутнє - своє, родини, країни.

Будь вільним, а значить не бійся. Страх - дорога до рабства.

Заробляй чесно, бо інакше крадеш у себе і своїх дітей.

Вір ділам, не вір словам. Знання-головна зброя. Говори те, в чому переконаний. Не знаєш - не кажи, знаєш - не мовчи.

Багатство не гріх, якщо приносить користь людям.

Стався до інших так, як хочеш щоб відносились до тебе.

Нема кращої нації, віри, мови, професії ніж порядна людина.

Репутація - це капітал, що напрацьовується роками, але втратити його можна миттєво, тому що він лежить не у вашому гаманці, а в свідомості та в душах оточуючих вас людей.

Свобода, Солідарність, Справедливість, повага до Права та недоторканість власності є основою для встановлення загальноприйнятих правил в суспільстві – від кожного громадянина до кожної організації або державного інституту.

Бачення майбутнього

Майбутнє України: Ми вважаємо, що майбутнє України – це розвинуте громадянське суспільство, де кожен громадянин відчуває відповідальність за спільні справи, де організації громадянського суспільства, як міцний партнер державних органів, представляють та захищають інтереси різноманітних верств населення країни, визначають функції та структуру держави, спільно з державою та бізнесом надають соціальні послуги та беруть активну участь у прийнятті рішень та функціонуванні державних інституцій та місцевих громад, здійснюють пильний громадський нагляд щодо органів державної влади. Держава має віддавати ті свої функції, які неприбутковий сектор та бізнес виконують ефективніше. Громадяни України - є першоджерелом влади, і саме вони визначають та переглядають функції держави.

Суспільний устрій України має враховувати найкращій досвід управлінських практик, існування незалежних контролюючих суб’єктів, громадянськой юстиції та інших паралельних громадянських інститутів, належне розмежування гілок державної влади: справедливу законодавчу, ефективну виконавчу та незалежну судову. Авторитетне громадянське суспільство разом з державними органами та політичними партіями формують публічний простір, що значно підвищує ефективність прямої демократії, є джерелом вагомої суспільної думки, законодавчої інніціативи та репутаційного капіталу організацій та окремих громадян.

Держава виконує лише ті функції, що суспільство не в змозі виконати самостійно – безпека від зовнішнього ворога, представництво країни у зовнішніх відносинах, захист суспільної свободи, власності. Держава виступає як неупереджена третя сторона, що фіксує (як нотаріус) досягнутий в суспільстві компроміс у вигляді законодавчих норм. Бо надання державним інститутам монопольного статусу незмінно призводить до звиродніння – вони припиняють виконувати функцію належним чином. Тому для державних установ необхідно запровадити режим конкуренції, як необхідний інструмент «природного відбору». Це можна досягти принциповим правом суспільства створювати при необхідності паралельні громадські інститути, що конкурують з державними. Громадяни самі оберуть з них найкращій, найбільш ефективний. Конкуренція – це спосіб оздоровлення суспільства. Для сприяння цим процесам треба запровадити ефективну систему електронних миттєвих рейтингів інститутів (серед АВТОРИЗОВАНИХ фахівців, або для всіх громадян), як громадських, так й державних. Мінімальні порогові позначки означатимуть необхідність початку процедури реформування установи або інституту.

Єфективне суспільство має відповідати наступним крітеріям:

Кожен громадянин безпосередньо бере участь у суспільних справах з різноманітних питань через громадські об’єднання.

Кожен громадянин є відповідальним перед суспільством, так само як суспільство є відповідальним перед кожным громадянином.

Політична стабільність та відсутність насильства.

Ефективність (результативність) державних органів, виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Якість регуляторної функції.

Верховенство права.

Відсутність корупції.

Майбутнє Руху "Вільний простір”: Ми вбачаємо своє місце в системі суспільного ладу України як широкий рух активних громадян України, що з одного боку об’єднує громадські організації, а з іншого боку встановлює партнерські стосунки з іншими організаціями, бізнесом та політичними партіями на основі спільних цінностей та бачення для здійснення контролю за діяльністю держави, перерозподілу державних функцій та передачи організаціям громадянського суспільства і місцевим громадам тих функцій, що громадські організації виконують ефективніше.

Аналітична група "Велике Коло”

01 листопада 2011 р.

http://pidpr.com/blog/koncepcija_dijalnosti_rukhu_vilnij_prostir/2011-11-20-360

Запись была опубликована: glavred(ом) Воскресенье, 20 ноября 2011 г. в 21:01
и размещена в разделе Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта