?> Про підвищення “чорнобильської” пенсії | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
23.03.2007, рубрика "Наше право"

Мінпраці України розробляє механізм підвищення "чорнобильської" пенсії

Мінпраці забезпечує практичну реалізацію більшості положень Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”. Всеукраїнські чорнобильські громадські організації схвалюють такий підхід. Як і в попередні роки, фінансування пільг і компенсацій постраждалим громадянам буде провадитися відповідно до обсягів, затверджених Законом про Державний бюджет України. Водночас опрацьовується питання поетапного підвищення розмірів компенсаційних виплат і допомог шляхом внесення змін і доповнень до відповідних урядових рішень. Докладніше про це – в коментарі директора Департаменту соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, Міністерства праці та соціальної політики  Миколи УРУПИ.

Ми вже звикли до того, що розмір прожиткового мінімуму постійно збільшується, зокрема для осіб, які втратили працездатність. Однак сьогодні не існує механізму реалізації норми щодо підвищення “чорнобильської” пенсії, розмір якої визначено відповідно до статті 54 Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (від 5 жовтня 2006 року, № 231-V, який набрав чинності 31 жовтня 2006 року). Так само не існує механізму реалізації норми щодо підвищення додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю особам, віднесеним до категорії 1, 2, 3, 4, та щомісячної компенсації сім’ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи. У Мінпраці розпочато опрацювання зазначеного механізму. До цієї роботи передбачається залучити в установленому порядку заінтересовані центральні органи виконавчої влади.

Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України „Про збільшення розмірів пенсії деяким категоріям громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (від 27 грудня 2005 року, №1293), з 1 січня 2006 року збільшено розмір пенсії, призначеної відповідно до статті 54 Закону. Пенсію з інвалідності учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у 1986 році та пенсію у зв’язку із втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи членам їх сімей збільшено у 3,5 рази; пенсію з інвалідності учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у 1987-1990 роках та громадянам, евакуйованим у 1986 році із зони відчуження, та пенсію у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи членам їх сімей збільшено у 2,5 рази.

Збільшення розміру пенсії здійснюється без урахування передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, сум індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством.

Оскільки відповідно до статті 63 Закону фінансування витрат, пов’язаних з його реалізацією, здійснюється за рахунок державного бюджету, підвищення розмірів пенсій тільки громадянам, віднесеним до категорії 1, обумовлено передбаченою у 2006 році на ці цілі сумою коштів державного бюджету. Пунктом 2 постанови встановлено, що мінімальний розмір пенсії, передбачений частиною четвертою статті 54 Закону, не може бути нижчим для інвалідів з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою: I групи – 540 гривень; II групи – 500 гривень; III групи – 467 гривень; для інших інвалідів, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою: I групи – 440 гривень; II групи – 400 гривень; III групи – 370 гривень.

Розмір пенсії громадянам, які подають заяву щодо її призначення відповідно до статті 54 Закону, визначається з урахуванням цієї постанови. Пунктом 3 постанови доручено Пенсійному фонду України забезпечити проведення з дня набрання чинності цією постановою (1 січня 2006 року) перерахунку пенсії за матеріалами пенсійної справи громадянам, які отримують пенсію відповідно до статті 54 Закону, а також особам, яким раніше призначено пенсію за цією нормою і які на даний час отримують пенсію відповідно до інших законів (за їхніми заявами).

Прес-служба Мінпраці України

http://www.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=66126981

 

Надруковано «ПЧ» № 5 (53) березень 2007

Запись была опубликована: glavred(ом) Пятница, 23 марта 2007 г. в 19:47
и размещена в разделе Наше право.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

На сообщение "Про підвищення “чорнобильської” пенсії" 2 комментария

  1. Володимир Ковальчин сказал(а):

    З якого місяця і року буде підвищення пенсій інвалідам Чорнобиля?

  2. Володимир Ковальчин сказал(а):

    Чому не виконується стаття 54 закону України про Статус соцзахист інвалідів ЧАЕС.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта