?> Про протиправну бездіяльність Генеральної прокуратури України | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
29.03.2012, рубрика "Наше право, Судові справи"

Про протиправну бездіяльність Генеральної прокуратури України

Справа № 4-121/12

П О С Т А Н О В А

19 березня 2012 року Печерський районний суд м. Києва

у складі:

головуючий – суддя Новак Р.В.,

при секретарі – Микитин О. В.,

за участю прокурора – Бойко Н.О.,

розглянувши скаргу ОСОБА_1 на протиправну бездіяльність Генеральної прокуратури України та зобов’язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулася до суду зі скаргою, якою просила визнати протиправними бездіяльність заступника начальника Головного управління представництва в суді, захисту інтересів громадян та держави при виконанні судових рішень Генеральної прокуратури України ОСОБА_2 щодо невиконання вимог ст. 97 КПК України, за заявою її представника – ОСОБА_3 від 10.12.2011.

Прокурор в судовому засіданні заперечувала проти задоволення скарги, просила в задоволенні скарги відмовити, посилаючись на її безпідставність та необґрунтованість.

Представник скаржника підтримав скаргу, просив задовольнити її з наведених в ній підстав.

Скаржник в судове засідання не з’явилась, про час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином, в судовому засіданні приймає участь її представник, за таких обставин, судом визнано можливим розглядати справу у відсутність скаржника.

Суд, вислухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали судової справи, дійшов наступного висновку.

Згідно ч.2 ст. 236 КПК України дії прокурора можуть бути оскаржені до суду.

Як вбачається з матеріалів справи, представник скаржника ОСОБА_1 – ОСОБА_3 звернувся до Генеральної прокуратури України з заявою від 10.12.2011 про злочин, в якій просив порушити кримінальну справу за ознаками злочину передбаченого ст. 382 КК України відносно Прем’єр-міністра України ОСОБА_4, службових осіб Міністерства соціальної політики України, Пенсійного фонду України та його структурних підрозділів.

Посилання прокурора у справі на те, що вказану заяву не можливо визнати заявою про злочин, судом визнається безпідставним, оскільки у змісті заяви викладена суть порушень закону, яку на думку заявниці допустили Прем’єр-міністр України ОСОБА_4, службові особи Міністерства соціальної політики України, Пенсійного фонду України та його структурних підрозділів, є посилання на кваліфікацію їх дій згідно чинного КК України, є прохання про прийняття рішення в порядку ст. 97 КПК України, підпис і дані особи, що її подає, що свідчить про те, що вона складена з дотриманням вимог статей кримінально-процесуального закону.

Відповідно до вимог ст. 97 КПК України прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя зобов’язаний приймати заяви і повідомлення про вчиненні або підготовлювані злочини, в тому числі і в справах, які не підлягають їх відданню. По заяві або повідомленню про злочини прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя зобов’язані не пізніше триденного строку прийняти одне з таких рішень: порушити кримінальну справу; відмовити в порушенні кримінальної справи; направити заяву або повідомлення за належністю.

Відповідних процесуальних рішень по заяві представника скаржника ОСОБА_1 – ОСОБА_3 від 10.12.2011 Генеральною прокуратурою України прийнято не було.

За таких обставин суд вважає, що скарга ОСОБА_1 є обґрунтованою та підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 97, 236 КПК України

П О С Т А Н О В И В:

Скаргу ОСОБА_1 на протиправну бездіяльність Генеральної прокуратури України та зобов’язання вчинити дії – задовольнити.

Заяву представника скаржника ОСОБА_1 – ОСОБА_3 від 10.12.2011 про порушення кримінальної справи за ознаками злочину передбаченого ст. 382 КК України відносно Прем’єр-міністра України ОСОБА_4, службових осіб Міністерства соціальної політики України, Пенсійного фонду України та його структурних підрозділів направити Генеральному прокурору України для прийняття рішення в порядку ст. 97 КПК України.

На постанову може бути подана апеляція до Апеляційного суду міста Києва через Печерський районний суд м. Києва протягом п’ятнадцяти діб з дня її винесення.

Суддя Новак Р.В.

Запись была опубликована: glavred(ом) Четверг, 29 марта 2012 г. в 21:27
и размещена в разделе Наше право, Судові справи.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта