?> Про стан захворювання на рак | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
05.06.2005, рубрика "Соціальне партнерство"

"Круглий стіл" у Верховній Раді України

21 червня у будинку Комітету Верховної Ради України відбувся круглий стіл на тему  „Сучасний стан медико-оздоровчої та трудової реабілітації жінок хворих на рак молочної залози”,

організований Національною асамблеєю інвалідів України та благодійним фондом „Здоров’я  жінки і планування сім’ї”  Круглий стіл, у якому взяли участь зам міністра  Міністерства охорони здоров’я України.  Святослав Ханенко, начальник управління у справах жінок та інвалідів при КМДА Ірина Голубєва, провідні фахівці заходів онкології України, керівники  центрів протезування, міжнародних благодійних фондів та громадських організацій, проведений за підтримки Комітету Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів (Голова – Петро Цебенко).

Відкриваючи круглий стіл,  до присутніх звернувся Голова Національної асамблеї інвалідів України, народний депутат України, Валерій Сушкевич. Відмічаючи актуальність цієї теми, він показав шокуючу статистику, яка є на  Україні. „ У 2002 році – сказав Валерій Михайлович - зареєстровано 156,6 тисяч хворих на рак молочної залози,  до 2010 року ця цифра зросте до 186 тисяч, а у  2020 року – до 200 тисяч. Кожна п’ята жінка може захворіти на рак і кожна друга – на рак молочної залози. За останні роки  захворювання на рак молочної залози збільшився у державі вдвічі. Кожна третя жінка помирає протягом року”.

У вступному слові до учасників круглого столу Петро Цебенко   наголосив, що Комітет намагається налагодити зв’язок між Комітетом і громадськими організаціями і тісно співпрацювати з інвалідами всіх нозологій, у тому числі  з жінками, які перенесли рак молочної залози.

Володимир Марунич, керівник медико-соціальної експертної комісії України розказав про стан первинної інвалідності на Україні. За його словами  великий відсоток інвалідності в областях постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи (Рівне – 40 відсотків, Київ – 20, Черкаси – 13 і т.д.). Відмічаючи ранню стадію захворювання,  Марунич наголосив, що завданням охорони здоров’я та МСЕК є  якомога раніше виявлення хвороби на рак та її лікування У цей комплекс входить рання діагностика і проведення медичних заходів після МСЕКу.

Про стан захворювання на рак, та його профілактику в Україні та країнах Європи розповіла  член Європейського представництва „Європа проти раку”, лікар – онколог, Галина Майструк. Раком хворіють 160 тисяч жінок, 30 відсотків – запущених хворих, 15 відсотків – помирають протягом  року. Майструк відмітила, що причин багато: недофінансування галузі. Не дивлячись на те, що за п’ять місяців закуплено медикаментів на 106 млн. грн., у госпіталях їх не вистачає і хворі самі повинні покривати витрати на лікування.

В Україні існують протезування, відкрито реабілітаційний центр, але це на 48 млн. населення, де 52 відсотки жінки. „В Україні існує мережа онкологічних клінік – говорить Галина Майструк – їх необхідно зберегти і примножити і за прикладом європейських країн  зробити акцент  на діагностику. У 2003 році  європейськими країнами прийнята резолюція. Це дуже великий документ, який передбачає з однієї сторони роботу урядами та парламентами по впровадженню стандартів лікування та профілактики хворих, а з іншої, діагностику та сучасні технології і момографічні обстеження, що дає сучасній європейській жінці отримати  якісне лікування.  За рахунок цього  у Швеції та Голландії смертність знизилась на 30 відсотків, а до 2008 року її планується зменшити – на 25 відсотків. Велике значення у лікуванні раку у державі сьогодні має команда лікарів, яка займатиметься лікуванням, куди входитимуть хірурги, хіміотерапевти, радіологи, діагности”. Створена організація „Адвокація проти раку”, яка підтримується донорськими організаціями, де люди підготовлені для роботи по впровадженню стандартів лікування в Україні. Представництво пропонує ініціювати парламентські слухання у 2006 році по програмі „Онкологія” з метою серйозного фінансування галузі до 2010 року.

Про проблеми та фінансування „Укрпротез” розповів учасникам її директор, Василь Шевченко Він відмітив  нинішній стан виробництва протезів та ортезів, Розповів про  облік  хворих на рак та забезпечення їх продукцією,  про проблеми з виробництвом продукції його альтернативу (відкриття реабілітаційних центрів на базі протезного заводу) та співпрацю його з іншими структурам Не завжди – відмітив Василь Васильович  –  хворі готові йти до кінця і працювати зі МСЕКами і доводити, що вони інваліди”. І тут на думку Василь Васильовича повинні працювати психологи.

Учасники круглого столу піднімали різні питання та проблеми хворих на рак молочної залози : про те, що не вистачає лікувальних установ, дефіцит ліків, особливо в регіонах. Якщо жінка до пенсійного віку пройшла МСЕК і не отримала групу інвалідності , вона залишається незабезпеченою. На сьогоднішній день відсутнє законодавство, яке захищу цих хворих. Учасники круглого столу звернули увагу на те, що протези хворим пропонуються без їх участі.

Костянтин ПЯТИЛЕТОВ 

Надруковано «ПЧ» № 6(18) червень 2005

Запись была опубликована: glavred(ом) Воскресенье, 5 июня 2005 г. в 11:54
и размещена в разделе Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта