?> Про вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з нагоди 25-х роковин Чорнобильської катастрофи | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
10.02.2011, рубрика "Новини"

Про вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з нагоди 25-х роковин Чорнобильської катастрофи

Проект

8093 від 09.02.2011

вноситься  народними депутатами України

Семиногою А.І.

Шершуном М.Х.

П О С Т А Н О В А ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з нагоди 25-х роковин Чорнобильської катастрофи

26 квітня 2011 року виповнюються 25-ті роковини Чорнобильської катастрофи. З метою забезпечення належного вшанування мужності, самовідданості і високого професіоналізму, поліпшення соціального захисту учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, Верховна Рада України    п о с т а н о в л я є:

1. Вважати за необхідне надати підтримку на державному рівні заходам, пов’язаним  із 25-ми роковинами Чорнобильської катастрофи.

2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:

затвердити План заходів, пов'язаних  із 25-ми роковинами Чорнобильської катастрофи, та вирішити в установленому порядку питання щодо його фінансування з Державного бюджету України та місцевих бюджетів;

3. Рекомендувати Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевим державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування:

здійснити підготовку та проведення комплексу заходів, пов'язаних із 25-ми роковинами Чорнобильської катастрофи, та заходи щодо вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

створити та забезпечити функціонування діючих тематичних експозицій, виставок фотоматеріалів, творів мистецтва та літератури, оновлення відповідних музейних зібрань;

забезпечити проведення тематичних заходів у навчальних закладах;

забезпечити проведення зустрічей з учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, громадянами, евакуйованими із зони відчуження, переселеними із радіоактивно забруднених територій, потерпілими дітьми-інвалідами з метою виявлення невирішених соціальних проблем та надання таким особам підтримки та матеріальної допомоги;

здійснити упорядкування територій, меморіальних комплексів, скульптурних та архітектурних споруд, які увічнюють пам'ять учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

4. Рекомендувати Національній академії наук України, Національній академії медичних наук України забезпечити координацію робіт з дослідження теми Чорнобильської катастрофи, проведення наукових, науково-практичних конференцій та круглих столів.

5. Рекомендувати Державному комітету телебачення і радіомовлення України забезпечити широке висвітлення у засобах масової інформації підготовки та здійснення  заходів до 25-х роковин Чорнобильської катастрофи, організувати цикли тематичних теле – та радіопередач, виступи у засобах масової інформації вчених, політичних та громадських діячів.

6. Рекомендувати народним депутатам України, депутатам місцевих рад взяти активну участь у загальнодержавних і місцевих заходах, пов’язаних з 25-ми роковинами Чорнобильської катастрофи.

7. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Голова Верховної Ради України                                                   В.ЛИТВИН

ПОДАННЯ

Відповідно до ст. 93 Конституції України та ст. 12 Закону України "Про статус народного депутата України" вносимо на розгляд Верховної Ради України проект Постанови Верховної Ради України про вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з нагоди 25-х роковин Чорнобильської катастрофи.

Доповідачем на пленарному засіданні Верховної Ради України із зазначеного питання буде голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, народний депутат України Семинога А.І.

Додатки:

1. Проект Постанови - на 2 арк.

2. Пояснювальна записка - на 1 арк.

3. Електронна версія матеріалів.

Народні депутати України                                      А. СЕМИНОГА, М. ШЕРШУН

Пояснювальна записка

до проекту Постанови Верховної Ради України про вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з нагоди

25-х роковин Чорнобильської катастрофи

26 квітня 1986 року увійшов у історію розвитку нашої цивілізації сумною і трагічною датою. Такої техногенно-екологічної катастрофи людство ще не знало. Аварія на Чорнобильській АЕС має тяжкі наслідки соціального, демографічного, економічного та соціально-психологічного характеру. Проблеми, породжені нею, з часом не зникають. Особливої уваги заслуговують учасники ліквідації тієї страшної техногенної катастрофи, які захистили не тільки Україну, а  й усе людство.

Наближаються 25-ті роковини Чорнобильської катастрофи.

Метою постанови є забезпечення належного вшанування мужності,  самовідданості  і високого професіоналізму, поліпшення соціального захисту учасників ліквідації наслідків аварії  на Чорнобильській   АЕС.

Пропонується надати підтримку на державному рівні заходам, пов'язаним  із 25-ми роковинами Чорнобильської катастрофи. Рекомендується Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевим державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування здійснити підготовку та проведення комплексу заходів, пов'язаних  із 25-ми роковинами Чорнобильської катастрофи; забезпечити вшанування учасників ліквідації наслідків аварії  на Чорнобильській   АЕС; проведення зустрічей з учасниками ліквідації наслідків аварії  на Чорнобильській   АЕС, громадянами, евакуйованими із зони відчуження, переселеними із радіоактивно забруднених територій, потерпілими дітьми-інвалідами з метою виявлення невирішених соціальних проблем та надання таким особам підтримки та матеріальної допомоги; здійснити упорядкування територій, меморіальних комплексів, скульптурних та архітектурних споруд, які увічнюють пам'ять  учасників ліквідації наслідків аварії  на Чорнобильській   АЕС  тощо.

Постанова має спонукати Кабінет Міністрів України, місцеві органи та місцевого самоврядування до практичної діяльності з підготовки та проведення заходів, пов'язаних  із 25-ми роковинами Чорнобильської катастрофи, та вшанування учасників ліквідації наслідків аварії  на Чорнобильській   АЕС.

Проект постанови не потребує суттєвих додаткових коштів.

А.Семинога

М.Шершун

Запись была опубликована: glavred(ом) Четверг, 10 февраля 2011 г. в 2:50
и размещена в разделе Новини.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

На сообщение "Про вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з нагоди 25-х роковин Чорнобильської катастрофи" Один комментарий

  1. Владимир Гудов сказал(а):

    п.5 …виступи у засобах масової інформації вчених, політичних та громадських діячів. И о чем они могут рассказать? А почему это закрытая тема для ликвидаторов?

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта