?> Проект Постанови ВРУ №7430 від 06.12.2010 | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
09.12.2010, рубрика "Наше право"

Проект Постанови ВРУ №7430 від 06.12.2010

Проект Постанови про забезпечення врахування соціальних проблем громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, при підготовці Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік"

№7430 від 06.12.2010

Проект

Вноситься

народним депутатом України

Ляшком О. В. (реєстр. №204)

ПОСТАНОВА

Верховної Ради України

Про забезпечення врахування соціальних проблем громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, при підготовці  Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік"

1. В Державному бюджеті України на 2010 рік не було передбачено:

1) фінансування всього комплексу заходів, пов’язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи та соціальним захистом постраждалих громадян, в обсягах, не менших, ніж передбачено Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

2) видатки на погашення заборгованості за минулі роки за рішеннями судів та забезпечення ліками громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

3) здійснення індексації пенсій, призначених згідно із Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», відповідно до індексу інфляції;

4)  збільшення видатків за бюджетними програмами:

а) «Оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

б) «Комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

2. Порушуючи вимоги Закону України «Про Загальнодержавну програму подолання наслідків Чорнобильської катастрофи на 2006-2010 роки», Кабінет Міністрів України не передбачив в Законі України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» наступні обсяги видатків на виконання таких пріоритетних завдань «Загальнодержавної програми подолання наслідків Чорнобильської катастрофи на 2006-2010 роки»:

1)                  забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Програмою передбачено на 2010 р. фінансування в розмірі 125 млн. грн. В Державному бюджеті України на 2010 р. ця програма відсутня;

2)                  комплексне медико-санітарне забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Програмою передбачено на 2010 р. фінансування в розмірі 45 млн. грн. В Державному бюджеті України на 2010 р. передбачено лише 6,2 млн. грн.;

3)                  державні капітальні вкладення на реалізацію Чорнобильської будівельної програми. Програмою передбачено на 2010 р. фінансування в розмірі 30 млн. грн. В Державному бюджеті України на 2010 р. ця програма відсутня;

4)                  наукове забезпечення робіт та інформаційні системи щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Програмою передбачено на 2010 р. фінансування в розмірі 10 млн. грн. В Державному бюджеті України на 2010 р. ця програма відсутня.

Внаслідок такого невиконання вимог Законів України були порушені закріплені соціальні права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що змушує їх звертатися до органів державної влади та судів, і підриває авторитет державної влади  України.

Враховуючи вищенаведене, Верховна Рада України постановляє доручити Кабінету Міністрів України при підготовці та внесенні на розгляд Верховної Ради України проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік»:

1. Забезпечити фінансування всього комплексу заходів, пов’язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи та соціальним захистом постраждалих громадян, в обсягах не менших, ніж передбачено Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а також передбачити кошти на погашення заборгованості за минулі роки за рішеннями судів.

2. Припинити практику призупинення дії окремих положень Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та встановлення розмірів соціальних виплат в конкретних грошових сумах, які відповідно до законодавства повинні визначатися залежно від розміру мінімальної заробітної плати, що фактично призводить до зниження виплат за відповідними бюджетними програмами.

3. Передбачити наступні обсяги видатків на виконання пріоритетних завдань загальнодержавної програми подолання наслідків Чорнобильської катастрофи на 2006-2010 роки, які, в порушення  Закону України «Про Загальнодержавну програму подолання наслідків Чорнобильської катастрофи на 2006-2010 роки» не були включені до Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік»:

1)                  забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи - 125 млн. грн.;

2)                  комплексне медико-санітарне забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи - 38,8 млн. грн.;

3)                  державні капітальні вкладення на реалізацію Чорнобильської будівельної програми - 30 млн. грн.;

4)                  наукове забезпечення робіт та інформаційні системи щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи - 10 млн. грн.

Ця Постанова набирає чинності з моменту її опублікування.

Голова Верховної Ради України                     Литвин В. М.

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Постанови  Верховної Ради України

«Про забезпечення врахування соціальних проблем громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, при підготовці  Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік»»

Закон України «Про Загальнодержавну програму подолання наслідків Чорнобильської катастрофи на 2006-2010 роки» №3522-IV було прийнято Верховною Радою України  14.03.2006 року.

Але в порушення вимог Закону України «Про Загальнодержавну програму подолання наслідків Чорнобильської катастрофи на 2006-2010роки» (далі – Програма)  в Законі України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» не було передбачено необхідні обсяги видатків на виконання пріоритетних завдань загальнодержавної програми подолання наслідків Чорнобильської катастрофи на 2006-2010 роки.

Внаслідок невиконання вимог Закону України порушені закріплені соціальні права громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, що змушує їх звертатися до органів державної влади та судів, і підриває авторитет державної влади  України.

Тому, враховуючи вищенаведене, пропонується доручити Кабінету Міністрів України при підготовці та внесенні на розгляд Верховної Ради України проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» передбачити необхідні обсяги видатків на виконання пріоритетних завдань загальнодержавної програми подолання наслідків Чорнобильської катастрофи на 2006-2010 роки, які, в порушення  Закону України «Про Загальнодержавну програму подолання наслідків Чорнобильської катастрофи на 2006-2010роки», не були включені до Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік».

Прийняття зазначеної Постанови не потребує внесення змін до інших нормативно-правових актів.

Народний депутат України                                          Ляшко О.В.

Запись была опубликована: glavred(ом) Четверг, 9 декабря 2010 г. в 8:48
и размещена в разделе Наше право.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

На сообщение "Проект Постанови ВРУ №7430 від 06.12.2010" 3 комментария

 1. Andrew сказал(а):

  Ага, щасс! Так депутаты его приняли!

 2. Вячеслав Мазуренко сказал(а):

  Да бумага все выдержит…Вон сколько их понапринимали.А результат?

 3. glavred сказал(а):

  Уривок із стенограми засідання Верховної Ради України 15 грудня 2010 року

  Ще одне питання, шановні колеги, одну хвилиночку…

  Це питання про включення до порядку денного проекту Постанови про забезпечення врахування соціальних проблем громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, при підготовці Закону України “Про Державний бюджет України на 2011 рік”. Автор… Одну хвилину і будемо голосувати. Ляшко мікрофон.

  Шановні колеги, я прошу. Є моменти такі, що краще поставити на голосування, ніж…

  13:13:19

  ЛЯШКО О.В.

  Дякую, шановний Володимире Михайловичу. Шановні колеги, я вас дуже прошу підтримати і включити до порядку денного проект постанови. Йдеться про те, що цією постановою пропонується врахувати у бюджеті наступного року видатки на громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи. На превеликий жаль, у продовж багатьох років Закон про соціальний захист громадян не виконується, чорнобильці не мають права і на лікування, і на санітарне забезпечення і на придбання медикаментів необхідних коштів не мають, пенсійного забезпечення достатнього не мають. І тому я пропоную цією постановою врегулювати ці питання, аби люди, які віддавали своє життя, щоб ми з вами отут сиділи у залі і мали можливість працювати на державу, так от аби ці люди були достатньо забезпечені, щоб утримувати себе і свої сім’ї.

  Тому я прошу проголосувати, включити до порядку денного цей законопроект. І в бюджеті наступного року добавити значно коштів на вирішення соціальних проблем чорнобильців.

  ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, ставлю на голосування… Це ж ми включаємо у порядок денний, Володимир Олександрович, ми не розглядаємо. Автор, він мав право. Шановні колеги, прошу вас, прошу вас, прошу вас.

  Ставлю на голосування пропозицію про включення до порядку денного проекту Постанови про забезпечення врахування соціальних проблем громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, при підготовці Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» (реєстраційний номер 7430).

  13:15:18

  За-160

  Рішення не прийнято.

  У мене пропозиція. Зараз, одну хвилинку, по фракціях. У мене пропозиція ці оформити проблеми, які порушувались в проекті постанови, як рекомендації, як пропозиції до бюджету. Володимир Яворівський, будь ласка.

  По фракціях, будь ласка. Партія регіонів – 0, «Блок Тимошенко», «БЮТ – «Батьківщина» – 99, „Наша Україна – Народна Самооборона” – 30, комуністів – 26, Народна Партія – 1, позафракційні – 4. Будь ласка.

  13:15:53

  ЯВОРІВСЬКИЙ В.О.

  Я дякую вам, Володимир Михайлович, за надану можливість. Я, колеги, хочу вам просто-напросто нагадати, що відбувається сьогодні із чорнобильськими ліквідаторами. Закон, який є, ви знаєте, що під нього не закладається ні копійки грошей, або така мізерія, якої не вистачає на всіх.

  Люди йдуть до судів першої інстанції. Їм присуджують за ним їхню повну рацію. Замість того, щоб виплатити їм ці гроші, із Києва ідуть депеші про те, що робіть все для того, щоб їм ці гроші не виплачувати. Через те подають на всякі апеляції і тому подібне. Через те я переконаний, що це потрібно зробити.

  І останнє. Я би попросив Партію регіонів завжди надавати слово Сулковському. Він так піднімає рейтинг вашої партії, що йому треба говорити взагалі зранку до вечора.

  ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати! Ранкове засідання Верховної Ради України оголошую закритим.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта