?> Проект резолюції першого з’їзду учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
25.06.2012, рубрика "Соціальне партнерство"

Проект резолюції першого з’їзду учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

ПРОЕКТ

РЕЗОЛЮЦІЯ

ПЕРШОГО З’ЇЗДУ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС

26 червня 2012 року                                                           м. Київ

Ми, представники чорнобильських громадських організацій та ініціативних груп учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, зібралися на свій перший з’їзд з метою об’єднання зусиль навколо єдиної мети – змінити відношення існуючої влади до чорнобильців – ліквідаторів.

У квітні цього року виповнилися 26-ті роковини Чорнобильської катастрофи, на подолання якої, в 1986-90 роках, більшість ліквідаторів направлялася за наказом ДЕРЖАВИ під дію високого рівня іонізуючого випромінювання.

Ціною свого здоров’я та навіть життя, ліквідатори захистили не лише Україну, але й увесь світ від катастрофи ПЛАНЕТАРНОГО масштабу та запобігли розповсюдженню радіації по нашій планеті.

Внаслідок цього, ліквідатори, які працювали в ЗОНІ відчуження, втративши імунітет, отримали ряд невиліковних хвороб, які перейшли в інвалідність.

Приймаючи Закон України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (Закон 796-12 від 28.02.1991р.) держава врахувала положення:Віденської конференції про цивільну  відповідальність за ядерну шкоду  від 21 травня 1963 року; Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року; Конвенції про права інвалідів та взяла на себе відповідальність за завдану шкоду постраждалим громадянам і зобов’язалась відшкодувати іі за:

1. Пошкодження здоров’я або за втрату працездатності громадянами, та їх дітьми, які постраждали внаслідок  Чорнобильської катастрофи;

2. Втрату годувальника, якщо його смерть пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

Конкретні норми повного відшкодування шкоди, встановлені інвалідам-ліквідаторам положеннями статей 20, 50, 52, 54, 67, 71 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"  (Закон № 796-12 від 28.02.1991р.).

Однак останнє рішення Конституційного суду України №3-рп/2012 від 25.01.2012 року протиправно надало Кабінету Міністрів України диктаторські повноваження, прикриваючись "збалансованістю бюджету", не виконувати діючі положення законів.

Постановою Кабінету Міністрів України №1210 від 23 листопада 2011 року "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" ускладнилися розрахунки пенсій при обставинах, коли, наприклад, солдати строкової служби взагалі не отримували зарплати. Багато аналогічних питань постає і перед цивільними ліквідаторами, які були відряджені на ліквідацію наслідків аварії на ЧАЕС міністерствами та відомствами, що були залучені до робіт з ліквідації наслідків цієї аварії.

Досліджуючи порядок нарахування та виплат пенсії  в усіх  регіонах України, згідно вищезазначеної Постанови Кабінету Міністрів України № 1210 та відповідно закладених у ній формул, ми зробили висновок, що більшість інвалідів-ліквідаторів отримують мінімальні пенсії. Трохи  менший відсоток у східному  регіоні, а колишні військовослужбовці строкової служби – 100%, офіцери та прапорщики – 95%.

Апогеєм злочинної діяльності нинішньої влади та нелюдського поводження до інвалідів-ліквідаторів, стало прийняття Верховною Радою та підписаного Президентом Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень".

Цим законом фактично ліквідовано можливість використання суду для захисту  інтересів соціально-незахищених громадян України, а в разі отримання позитивного рішення суду – його виконання.

З’їзд вважає, що такі дії влади стали можливими із-за зрадницької діяльності президента Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль України" Андрєєва Ю. Б. та незаконного надання Кабінетом Міністрів України пріоритету з вирішення питань соціального захисту постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи одній із громадських організацій.

Ми, делегати з’їзду, звертаємося до всіх громадських об’єднань чорнобильців України з вимогою відкинути свої емоції, амбіційні плани і політичні наміри та згуртуватися навколо захисту інтересів постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи, права яких без боязко порушуються владою.

Ми,  делегати з’їзду, закликаємо політичні партії, об’єднання і блоки неухильно дотримуватися раніше взятих на себе публічних зобов’язань щодо гарантій соціального захисту ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Ми, наголошуємо, що подальша співпраця між політичними партіями та громадськими чорнобильськими організаціями можлива лише на умовах, що ця співпраця будуватиметься виключно на принципах по відстоюванню Конституції України та Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Ми, делегати з’їзду, засуджуємо дії Кабінету Міністрів, Верховної Ради та Президента України, якими знищується соціальний захист учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та  вимагаємо від них змінити своє ставлення до нас.

Переглянувши та обговоривши нагальні питання, які постали перед ліквідаторами після затвердження постанови Кабінету Міністрів України №1210 від 23 листопада 2011 року "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"  ми вимагаємо:

1. Негайно припинити у ЗМІ розгорнуту дискредитацію, травлю і  брехню щодо ліквідаторів аварії на ЧАЄС та їх нібито надмірного пенсійного забезпечення.

2. Негайно припинити порушення законів стосовно нарахування пенсії інвалідам-ліквідаторам, а також необґрунтовані вимоги щодо надання первинних документів, які були знищені підприємствами, установами, організаціями та відомчими державними архівами.

3.  Негайно відновити роботу міжвідомчої комісії з вирішення проблемних питань щодо статусу ліквідаторів.

4. Привести Постанову Кабінету Міністрів України №1210 від 23 листопада 2011 року "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у відповідність з положеннями Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", в якому передбачено, що в усіх випадках  розміри  пенсій  для  інвалідів,  щодо  яких встановлено  зв'язок з Чорнобильською катастрофою,  не можуть бути нижчими:

по I групі інвалідності - 10 мінімальних пенсій за віком;

по II групі інвалідності - 8 мінімальних пенсій за віком;

по III групі інвалідності - 6 мінімальних пенсій за віком;

дітям-інвалідам - 3 мінімальних пенсій за віком.

5. Вважати державним боргом невиплачені пенсії згідно рішень судів для  усіх ліквідаторів аварії на ЧАЕС, з наступним його погашенням до 1 червня 2013 року.

У разі невиконання наших вимог змушені будемо звернутися до європейської спільноти, громадських діячів, правозахисників та політиків за всебічною підтримкою, а також вдатися до протестних акцій.

Запись была опубликована: glavred(ом) Понедельник, 25 июня 2012 г. в 0:36
и размещена в разделе Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

На сообщение "Проект резолюції першого з’їзду учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" 7 комментариев

 1. Евгений сказал(а):

  Ну так это другое дело. Ради столь справедливого дела стоит и собраться.
  Кто автор резолюции? Респект. Браво.
  Резолюция дорогого стоит.

 2. Валентина сказал(а):

  Герои,захисники,що ж ви так підло здаєте всіх решту потерпілих. Ви всі захисники маєте стільки ренген, як мешканці та діти м.Припять? Що ж ви герої тільки за себе,своїми діями ви знищуєте всіх решту категорії. Чи ви по принципу все хай буде вам,а там пусть хоть трава не росте. І ви ще після цього, хочете сказати, що ви крращі за алкоголіка Андреева.Ви значно гірші бо ви ,як мавпи повторюєте те,що зробив він. Якщо людина виборює свої права за рахунок інших потерпілих то це іуда,але не герої так ,як ви себе величаєте.І вас люди будуть проклинати так,як андрєва. Ви за скільки продалися, що втакій будові будете проводити з їзд? ЗРАДНИКИ, ПІДЛОТА.

 3. aristotel сказал(а):

  А что ж Ви потерпевшие все подло молчите? Собрали бы съезд да и защитили ликвидаторов раз за 26 лет.Они ведь спасли мир, а не вы.А Вас в 7 раз больше чем ликвидаторов.По Киевской области 9613 ликвидаторов-инвалидов и 63 тысячи “постраждалых”.Разводится и получать квартиры в Киеве и других местах и все в семью это можно,семьями группы делать-тоже можно,отсуждать пенсии по 25 тыс.грн.-это в первую очередь, а свои права защищать-так это пусть ликвидаторы.Неплохо Вы братцы устроились. Какие претензии? Делайте, Вам никто не мешает.

 4. Альбина сказал(а):

  @ aristotel:
  « 1А категорія – інваліди-евакуйовані (біля 9-12 тисяч осіб), пенсія яких в середньому складає 980 грн. Ріст смертності серед евакуйованих значно більший, ніж серед ліквідаторів. По дозових загрузках: на тіло евакуйованих – від 15 до 20 бер, а на щитоподібну залозу – більше 200 бер. Ще у 1982 році, до аварії 26.04.1986 року, був великий викид радіації на ЧАЕС – аварія, яку замовчали…» выдержка из Протокола Президии Центрального Совета ВГО «СЧУ». ( официальных данных не существует)@ aristotel:

 5. vlasen сказал(а):

  Проект хороший, но только наполовину. А где ликвидаторы 1986 года, эвакуированные с 10 км зоны, жители г. Припять, дети, родившиеся от ликвидаторов и эвакуированных после 26 апреля 1986 года, а так же дети детей ликвидаторов? Нужно убрать с Постановы 1210 слово “проммайданчик”. Все зают, что постоянно работали на проммайданчике только работники станции и не сравнить их условия работы (50-70 милирентген внутри станции после дезактивации, а то и меньше) с условиями работы вне станции, где фон достигал десятков рентген. Те же военные или гражданские, работавшие на “проммайданчике” находились там минимальное количество часов или дней в месяц, чтобы не получить переоблучение. Всё это тоже бы нужно учесть.

 6. ЧАЭС 86 сказал(а):

  АльбинАльбина Горшкова (Чуканова) – типичный представитель мразей, которые спекулируют на трагедии!а Горшкова (Чуканова) – типичный представитель мразей, которые спекулируют на трагедии!
  Приехала из Казахстана за лучшей жизнью и, конечно же, квартирой! В тот момент она почему-то не писала везде и не кричала на каждом углу, что лишилась дома и ей сломали судьбу! До 86-го года работала на заводе “Юпитер”. Сначала жила, как и все начинающие, в общаге! После эвакуации в качестве компенсации, получила в Харькове двухкомнатную квартиру и деньги на обустройство! И вот тут внимание – каким-то образом она пробивает себе статус и льготы ликвидатора 1-ой категории!!! Хотя до этого ЧАЭС она видела только издалека!
  В Харькове она начинает усиленно использовать свой статус, пробивает себе пенсию, выплаты. Одновременно становится заместителем председателя “Союза Чернобыль” в Московском районе!
  Но люди не дураки! Поняв, кто такая на самом деле Горшкова, ее исключают из “Союза”, поднимают личное дело и лишают статуса ликвидатора! Как ей удалось избежать уголовной ответственности за мошенничество, остается только догадываться!

 7. aristotel сказал(а):

  Согласно принятой Резолюции на съезде:
  1. Негайно припинити у ЗМІ розгорнуту дискредитацію, травлю і брехню щодо ліквідаторів аварії на ЧАЄС та їх нібито надмірного пенсійного забезпечення.
  2. Негайно припинити порушення законів стосовно нарахування пенсії інвалідам-ліквідаторам, а також необґрунтовані вимоги щодо надання первинних документів, які були знищені підприємствами, установами, організаціями та відомчими державними архівами.
  3. Негайно відновити роботу міжвідомчої комісії з вирішення проблемних питань щодо статусу ліквідаторів.
  4. Привести Постанову Кабінету Міністрів України №1210 від 23 листопада 2011 року “Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” у відповідність з положеннями Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, в якому передбачено, що в усіх випадках розміри пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв’язок з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими:
  по I групі інвалідності – 10 мінімальних пенсій за віком;
  по II групі інвалідності – 8 мінімальних пенсій за віком;
  по III групі інвалідності – 6 мінімальних пенсій за віком;
  дітям-інвалідам – 3 мінімальних пенсій за віком.
  5. Вважати державним боргом невиплачені пенсії згідно рішень судів для усіх ліквідаторів аварії на ЧАЕС, з наступним його погашенням до 1 червня 2013 року.
  Что не так?

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта