?> Проект розвитку постраждалих від Чорнобилю катастрофи територій | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
11.12.2008, рубрика "Дайджест, Чорнобиль і світ"

МНС, Єврокомісія та Рівненська ОДА презентували пілотний проект розвитку постраждалих від Чорнобильської катастрофи територій

МНС 03

11-го грудня у Міністерстві з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи заступник Міністра Володимир Холоша, виконуючий обов’язки Голови Представництва Європейської Комісії в Україні Дірк Шубель і представники Рівненської облдержадміністрації презентують громадськості проект соціально-економічного розвитку забруднених унаслідок Чорнобильської катастрофи сільських регіонів Рівненщини. Метою проекту є підтримка виробництва чистих продуктів харчування та зниження рівня безробіття, а також зміцнення комерційних і технічних основ малого та середнього підприємництва в постраждалих регіонах через залучення інвестицій і розвиток приватного сектору. Зміст заходів полягає у створенні у Володимирецькому районі Рівненщини пілотних господарств для вирощування плодово-ягідних культур, забезпечення їх саджанцями та необхідною спеціалізованою сільськогосподарською технікою, а також модернізація переробних підприємств. Реалізація проекту, фінансованого Єврокомісією, триватиме з січня 2009 до липня 2010 року, а його вартість складе близько 500000 євро. Згодом його досвід може бути поширений і на інші постраждалі території.
МНС 07

В.Холоша зазначив, що, відповідно до українського законодавства, одна дванадцята частина всієї території України визначена як постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи. До зон радіоактивного забруднення віднесені території 2293 населених пунктів у 74 районах 12 областей, загальна площа яких становить 53,5 тис. кв. кілометрів. На сьогодні на цих територіях проживають понад 2,1 млн. людей. За даними щорічної дозиметричної паспортизації, перевищення дози 1 мілізіверт (мЗв) на 2007 рік реєструється тільки у 100 населених пунктах України, у той час як у 1991 році таких було 826. «Сьогодні в основу державної політики покладений принцип соціальної реабілітації населення, економічного відродження і розвитку постраждалих територій», – підкреслив заступник Міністра МНС.
Аналіз радіаційної ситуації на забрудненій території показує, що основні радіологічні проблеми спостерігаються в окремих населених пунктах у приватному сільськогосподарському секторі Українського Полісся. Рівненська область є однією з найбільш постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи. У 1986 році 56% території регіону були уражені радіацією. Сьогодні до зон радіаційного забруднення віднесені 339 населених пунктів у 6 районах, де проживають майже 406000 людей. Вплив радіації до цього часу погіршує економічний розвиток регіону та здоров‘я місцевого населення. Особливістю землеробства та тваринництва на Рівненщині є специфічність ґрунтів, пов’язана з підвищеними коефіцієнтами переходу радіонуклідів у рослинність, що обумовлено підвищеною зволоженістю та поширенням ґрунтів торфоболотного типу. Це вимагає широкого запровадження протирадіаційних заходів у сільськогосподарському виробництві, спрямованих на підвищення радіаційної безпеки населення, і, перш за все, в приватному секторі, який є основним постачальником сільськогосподарської харчової продукції. За даними дозиметричної паспортизації, радіаційний стан області помітно покращився, вжиті контрзаходи та процеси самоочищення природного середовища призвели до зменшення вмісту радіонуклідів у продукції сільського господарства, що, своєю чергою, зменшило середньорічний рівень дози додаткового опромінення населення.
МНС 08

МНС має успішний досвід співпраці з міжнародними організаціями щодо соціально-економічного відродження та реабілітації постраждалих територій. Уже реалізований ряд спільних проектів із Європейською Комісією, ПРООН, МАГАТЕ. Значним внеском у розв’язання складного комплексу чорнобильських проблем стала організація спільних міжнародних досліджень і проектів між Європейською Комісією та Урядом України. У 2008 році на розгляд Єврокомісії МНС подало три проекти з метою впровадження у Рівненській області: створення телекомунікаційного і перинатального медичних центрів (близько 300000 євро кожен), а також проект, представлений сьогодні.

Прес-служба МНС,

http://mns.gov.ua

Запись была опубликована: glavred(ом) Четверг, 11 декабря 2008 г. в 6:28
и размещена в разделе Дайджест, Чорнобиль і світ.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта