?> Програма «КУСАНОНЕ» діє! | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.

Японія – Україні!

P3047239

М. Київ, вул. Героїв Дніпра, 20 – це адреса Міжнародного медичного реабілітаційного центру для жертв воєн і тоталітарних режимів (МРЦ). Саме у цьому центрі відбулася 4 березня 20010 року церемонія передачі нового медичного обладнання за проектом покращення якості медичного обслуговування для постраждалих від Чорнобильської катастрофи та вразливих верств населення у м. Києві Урядом Японії в рамках програми безвідплатної допомоги «Кусаноне».

Уряд Японії надав фінансову допомогу у розмірі 96,749 доларів США для проекту покращення якості медичного обслуговування для постраждалих від Чорнобильської катастрофи та вразливих верств населення у м. Києві. Цей Проект було реалізовано в рамках Програми безвідплатної допомоги Проектам людської безпеки "КУСАНОНЕ", що спрямована на підтримку проектів, представлених неурядовими організаціями та іншими неприбутковими установами. Ця грантова допомога є доказом зусиль, що докладає Японія з метою забезпечення людської безпеки – пріоритетного напрямку японської політики щодо міжнародного співробітництва – та поглиблення міжнародної співпраці, що стає все більш важливою.

P3047242

Якщо бути точнішим, сьогодні відбулось завершення цього проекту: за участю Й.В. Тадаші ІДЗАВИ, Надзвичайного та Повноважного Посла Японії в Україні відбулася урочиста церемонія передачі нового медичного обладнання. Пан Посол передав головному партнеру з української сторони панові Ігорю Івановичу Рішко, виконавчому директору МРЦ, перелік обладнання. За кошти гранту для Міжнародного медичного реабілітаційного центру було придбано нове медичне обладнання (біохімічний аналізатор крові, гематологічного аналізатора крові, аналізатор для визначення швидкості осідання еритроцитів (ШОЕ) і т.п.), застосування якого дозволить підвищити якість надання медичної допомоги постраждалим від Чорнобильської катастрофи та соціально незахищеним верствам населення міста Києва. Обладнання встановлене в центрі, і медичний персонал центру вже користується ним.

P3047244P3047246

P3047248P3047257P3047258P3047260Групі журналістів,запрошених на цю урочисту церемонію, вдалося на очі ознайомитися із придбаним за кошти гранту обладнанням. Ігор Рішко – виконавчий директор МРЦ, продемонстрував це обладнання в дії. До того ж, він розказав про роботу Міжнародного медичного реабілітаційного центру, про співпрацю із громадськими організаціями.

Ще раз і ще хочеться розказати, що починаючи з 2002 року в Україні в рамках Програми КУСАНОНЕ реалізовано п’ятдесят проектів на загальну суму 2,6 млн. доларів США. Програма «Кусаноне» в Україні  є частиною Японської Офіційної Допомоги Розвитку для України. А всього Японія вже надала Україні безвідплатну допомогу на загальну суму 152.2 млн. доларів США, лише перелік всіх грантових проектів зайняв велику кількість сторінок в цієї статті.

Велике спасибі Японії і посольству Японії в Україні, яке постійне працює в пошуках нових гуманітарних проектів. Саме посольство Японії в Україні тісно співпрацює із громадськими організаціями інвалідів Чорнобиля, із громадами, які мешкають на територіях, які постраждали від Чорнобильської катастрофи.

Анатолій КОЛЯДІН,

фото автора

Інформація про МРЦ

Міжнародний медичний реабілітаційний центр для жертв воєн і тоталітарних режимів (МРЦ)  засновано в 1994 році як благодійну неприбуткову організацію.  Основними видами діяльності МРЦ є надання благодійної реабiлiтацiйної допомоги особам, якi зазнали тортур або потерпiли iнакше внаслiдок воєн, мiжетнiчних конфлiктiв i вiд тоталiтарних режимiв, iнших грубих порушень фундаментальних прав людини та членам сiмей таких осiб.

МРЦ - єдина благодійна організація в державі, яка має ліцензію Міністерства охорони здоров’я України на медичну практику і надає безоплатну медичну допомогу на постійній основі.

За 15-років роботи нами виконано багато проектів з надання медичної і психологічної допомоги таким категоріям пацієнтів: особам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, колишнім малолітнім в’язням фашистських концтаборів, біженцям, жертвам тортур, жертвам політичних репресій, самотнім літнім людям з числа найбідніших і найвразливіших верств населення. Ці люди потребують особливої уваги і чуйності, особливого такту і терпіння, великих затрат часу на їх реабілітацію.

Недосконалість медичної допомоги в Україні, акцент на фармакологічному лікуванні, непідготовленість медичного персоналу до роботи саме з такими людьми не дозволяє нашим пацієнтам отримувати необхідну кваліфіковану допомогу в державних закладах охорони здоров’я. Приватні клініки для них просто не «по-кишені».

Персонал МРЦ має великий багатолітній досвід роботи з психологічно травмованими та самотніми людьми, що дозволяє уникати недоліків закладів державної системи охорони здоров’я.

МРЦ  може надавати такі види реабілітаційної допомоги:

  1. Медична допомога.

В Центрі проводиться прийом лікарів за такими спеціальностями: терапевт, кардіолог, невропатолог, офтальмолог, отоларинголог, педіатр, психіатр, медичний психолог.

За призначенням лікарів і за наявності фінансових можливостей пацієнти отримують найнеобхідніші ліки безкоштовно.

У нас функціонує фізіотерапевтичний кабінет, де проводиться лазеротерапія, магнітотерапія, ультразвукова терапія, електротерапія, масаж і мануальна терапія.

Клінічна лабораторія – один з найважливіших факторів  для  правильного своєчасного діагностування хвороб і проведення кваліфікованого адекватного і контрольованого лікування.

  1. Психологічна допомога.

Проводиться психологічне консультування, індивідуальна та групова психотерапія.

  1. Соціальна допомога.

Соціальний працівник проводить практичні консультації та надає допомогу у врегулюванні соціальних відносин. 

  1. Юридична допомога.

Юрист надає правову підтримку жертвам тортур і насилля в захисті їхніх прав, насамперед права на моральну і матеріальну компенсацію.

 

Хоча МРЦ щорічно здійснює, в середньому, 2500 прийомів, ми не маємо можливості, на жаль,  прийняти відразу всіх, хто до нас звертається, і тому змушені формувати списки черговиків.

Оскільки МРЦ  фінансується виключно за рахунок пожертв і ґрантів, обсяг допомоги, яку ми можемо надавати своїм клієнтам, обмежена і прямо залежить від розміру цих благодійних надходжень.

Серед найбільших донорів нашої організації були Організація Об’єднаних націй, Єврокомісія, уряди Сполучених Штатів Америки, Голландії, Данії і Японії.

В МРЦ працює центр документації, який має бібліотеку і багатий паперовий та відеоархів. Його робота як ресурсу і центру вивчення проблем, пов’язаних з тортурами і насильством, сприяє інформуванню громадськості про  погане поводження в суспільстві і випадки грубих порушень фундаментальних прав людини.

Ігор Рішко,
виконавчий директор МРЦ
Запись была опубликована: glavred(ом) Четверг, 4 марта 2010 г. в 19:32
и размещена в разделе Соціальне партнерство, Чорнобиль і світ.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта