?> Програма «КУСАНОНЕ» діє! | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.

Японія Україні

509

Сьогодні, 12 травня 2010 року, відбулася церемонія передачі обладнання в рамках Проекту маломасштабної ґрантової допомоги Уряду Японії з покращення виставкового обладнання в Національному музеї «Чорнобиль». Цей проект став другим, який було реалізовано в Україні в рамках цієї програми. Для музею було придбане таке обладнання, як LCD-телевізори, інформаційні термінали, проектори, DVD-програвачі, архівні шафи і т.д на загальну суму 74 326 доларів США.  Це обладнання дозволить не лише забезпечити більш надійні умови зберігання архівних документів та експонатів, але й урізноманітнити діяльність музею, активізувати його освітню функцію та збільшити обсяг інформації доступної для відвідувачів.

512

Саме сьогодні Й.В. пан Тадаші ідзава, Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні, вручив каталог обладнання, придбаного в рамках проекту пану Івану Гладушу, директору Національного музею «Чорнобиль». Якщо згадати, що цей проект стартував майже півроку тому, саме тоді була складена Угода та виділені кошти грантової допомоги, сьогодні ми маємо результат: обладнання яке вже працює. А головний результат, це підняття на більш високий технологічний  рівень роботи музею.

515

На церемонії були присутні: з боку Японії пан Й.В. Тадаші ідзава, Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні та  Делегація Асамблеї префектури Хіросіма; з боку України пан Іван Гладуш, директор Національного музею «Чорнобиль»,  пан Микола Легенький, заступник директора департаменту кадрового забезпечення міністерства внутрішніх справ України, пані Наталя Барановська, інститут історії Національної академії наук України, дослідник Чорнобильської трагедії в історії України.

517

У своєму виступі Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні, пан Й.В. Тадаші ідзава підкреслив, що Японія завжди підтримувала Україну, особливо у сфері подолання наслідків Чорнобильської катастрофи. Уряд Японії співпрацює з Україною на різних рівнях, від таких великих проектів, як Чорнобильський фонд «Укриття» до проектів маломасштабної грантової допомоги у місцевостях, які постраждали від Чорнобиля. Цей проект є ще одним свідченням зусиль Японії підтримувати Україну у цій сфері і спрямований на краще розуміння трагедії та її наслідків.

Маломасштабна ґрантова допомога у сфері культури являється частиною Японської програми офіційної допомоги розвитку Україні. В рамках цієї програми безвідплатна фінансова допомога для підтримки проектів у сфері культури та вищої освіти надається неприбутковим організаціям (в тому числі неурядовим організаціям (НУО), місцевим державним установам, дослідницьким та вищим учбовим закладам і т.д.), які проводять активну діяльність на місцевому рівні у країнах, що розвиваються. Деякі приклади підходящих проектів можуть включати: обладнання для вивчення японської мови в університетах, звукове та освітлювальне обладнання для театрів, аудіо-візуальне обладнання для художніх галерей та музеїв, а також обладнання для спортивних закладів.

522

Зі словами подяки виступив директор Національного музею «Чорнобиль» пан Іван Гладуш. Він також підкреслив ефективність грантової допомоги Уряду Японії. Особливу подяку пан Іван Гладуш промовив на адресу  Повноважного Посла Японії в Україні, пана Й.В. Тадаші ідзава.

523

З великою промовою виступила пані Наталя Барановська, доктор історичних наук, працівник інституту історії Національної академії наук України. Пані Наталя нагадала про важливу роль Національного музею «Чорнобиль» у досягненні історичної правди про Чорнобильську катастрофу.

525

Дуже несподіваним для присутніх на церемонії була присутність Делегації Асамблеї префектури Хіросіма. Тому і цікавим був виступ керівника делегації від префектури Хіросіми пана  ТЕММА Йошинори. Він нагадав нам, яку трагедію у свій час пережив японський народ.

Підводячи ріску, треба сказати, що починаючи з 1998 року, Японія виділила допомогу на суму понад 4,3 млн. доларів США закладам освіти і культури України. Окрім цього ґранту, Японія надала Україні  ґрантову допомогу на суму більше 152,2 мільйона доларів США.

Можна бути впевненими, що дружба між державами України і Японії міцнітимете. І сьогоднішня подія тому підтвердження.

Анатолій КОЛЯДІН

Запись была опубликована: glavred(ом) Среда, 12 мая 2010 г. в 22:11
и размещена в разделе Соціальне партнерство, Чорнобиль і світ.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта