?> Програма “КУСАНОНЕ” діє! | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
15.05.2006, рубрика "Чорнобиль і світ"

ДРУЗІ ЗБИРАЮТЬСЯ ЗНОВУ

З нагоди 20-х роковин чорнобильської катастрофи Посольство Японії в Україні разом з Українсько-японським центром Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” провели зустріч українських та японських неурядових організацій, що працюють над чорнобильськими проблемами.

У зустрічі взяли участь представники організації “Чорнобиль – Тюбу”, громадська організація “Земляки” та представники Фонду інвалідів Чорнобиля в Києві. Вони обмінялися думками, щодо зменшення наслідків катастрофи, поділилися досвідом роботи.

Другий секретар Посольства Японії в Україні МІНАМІНО Дайсуке презентував проекти, які були започатковані в цьому напрямку. Приміром,  з 2002-го року урядом Японії для неурядових організацій, державних лікарень та інших місцевих громад було впроваджено 12 проектів, пов’язаних з чорнобильськими проблемами на загальну суму 478088 доларів США. Гранти були надані в межах Програми безвідплатної допомоги Проектом людської безпеки “Кусаноне” від уряду Японії.

Представники громадських організацій Японії прибули на зустріч прямісінько з літака. Ні, вони не співчували нашому горю, вони щиро ділилися тим, яку моральну й матеріальну допомогу можуть надати нам. Певно це тому, що подібна біда об’єднує людей і викликає співчуття й розуміння. Ще в 90-х роках стежки-дороги привели японців до Деснянського району, де мешкає найбільше переселенців. Саме там зазнайомилися з громадською організацією “Земляки”. Завезли друзям насамперед медикаменти, гуманітарну допомогу. А вже у 2002-у році запровадили дванадцять проектів програми “Кусаноне”. Справжні друзі й надалі пообіцяли продовжувати співпрацю й дружбу.

Від фонду інвалідів Чорнобиля подякував японським друзям Володимир ЛИТВИНЕНКО. А президент громадської організації “Земляки” Тамара КРАСИЦЬКА  захоплено розповідала як нещодавно до них завітав сам посол Японії в Україні Муцуо МАБУЧІ. Тамара Леонідівна подякувала за подарунки й надану допомогу. Вона розповіла про роботу організації, підкреслила, що зростає інтерес до японської культури.

- Наша молодь читає японську літературу, а діти листуються, - повідала пані Тамара.- Ми знаємо й пам’ятаємо історію про журавлика із Хіросіми. Наші ж діти обрали символом голуба.

Тамара КРАСИЦЬКА люб’язно передала гостям символічних голубів.

Гостинно приймав друзів з Японії та представників громадських організацій господар Борис ЦИГАНОК, професор, керівник Управляння міжнародних зв’язків Національного технічного університету “КПІ”.

- Ми захоплені тим, що ви відгукуєтеся на нашу біду, не зупиняєтеся надавати допомогу, - підкреслив Борис Архипович. Ваші добрі справи не мають меж і кордонів.

За двадцять років зовсім іншим стало наше суспільство. Добрішим. Милосерднішим. Відповідальнішим. Ми пам’ятаємо Хіросіму й Нагасакі. Вони – Чорнобиль. Дружба міцніє.

Наталя ЖУРАВЛЬОВА

Надруковано «ПЧ» № 9 (33) травень 2006

Запись была опубликована: glavred(ом) Понедельник, 15 мая 2006 г. в 13:28
и размещена в разделе Чорнобиль і світ.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта