?> Пройде час | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
31.01.2005, рубрика "Статті"

Пройде час і полинь-трава Чорнобиль перестане бути гіркою для України

Квітень 1986 року. Навкруги квітує поліська весна. Неперевершені красоти Чорнобильського краю!

Колектив тресту „Південтеплоенергомонтаж” намагається до 1-го Травня почати монтаж основного обладнання блока №5 Чорнобильської АЕС: реактора та турбогенератора потужністю 1000мГвт.

Роботи по всім допоміжним системам вже виконуються необхідним темпом! Адже стоїть завдання: п’ятий енергоблок повинен видати струм до кінця 1986 року!

Не годиться колективу тресту ПТЕМ не виконати завдання! Адже будівельно-монтажний трест „Південтеплоенергомонтаж” існує с 1926 р. і в роки існування Радянського Союзу був в числі самих потужних будівельних організацій міністерства енергетики та електрифікації СРСР і будував електроенергетичні потужності як в основному в Україні та Молдові, так і за їх межами (РФСР, Арсенії, Грузії, Азербайджані, Білорусі, інших республіках СРСР).

Силами ПТЕМ виконано монтаж теплоенергетичного обладнання теплових та атомних станій, сумарна потужність яких тільки в Україні складає 33 000 Мвт, що складає 59,3% установленої потужності країни. За участю нашого підприємства збудовані такі енергетичні гіганти України як Бурштинська, Ладижинська, Криворізька, Запорізька та інші теплові станції, Чорнобильська, Рівненська і Запорізька атомні електростанції, а також велика кількість теплосилових джерел промислових підприємств.

Як правило всі електроенергетичні об’єкти вводились в планові строки!

То ж не може бути по другому і на блоці №5 ЧАЕС!

Але наступило чорне 26-го квітня!
І перед колективом ПТЕМ постало ще більш важливе завдання: разом з багатьма колективами будівельно-монтажних підприємств СРСР приборкати „мирний” атом, який вийшов з під управління людини і ніс лих людству в світовому виміру.
3600 спеціалістів підприємства взяли участь у ліквідації аварії на блоці №4 ЧАЕС. Силами ПТЕМ в цей період були виконані величезні об’єми робіт на будівництві об’єкта „Укриття” та інших об’єктах ЧАЕС, які пов’язані з ліквідацією наслідків аварії.

По іншому не могло і бути!

Адже на ЧАЕС будівельно-монтажна компанія ПТЕМ” працює з 1970 року. ЇЇ силами було введено в експлуатацію чотири енергоблоки ЧАЕС.

clip_image001

В теперішній час над виконанням проектів, які перетворюють Чорнобильську АЕС в об’єкт безпечний для навколишнього середовища працюють десятки будівельно-монтажних підприємств, які мають відповідні дозволи працювати на об’єктах АЕС, як українських так із ближнього і дальнього зарубіжжя:

ВАО „Струт” (м. Вінниця);
Корпорація „Укртрансбуд” (м. Чернігів);
ЗАО „Атомстройэкспорт” (м. Москва);
ВАО „УС РАЕС” (м. Кузнецовськ, рівненська АЕС);
„Атомремонтсервіс” (м. Нетешін, Хмельницька АЕС);
ВАО „Укренергобуд” (м. Київ);
Зао „Укренергомонтаж”(м. Київ);
„Nukem” (Німеччина);
„Ansaldo” (Італія);
„Belgatom” (Бельгія);
„Framatom” (Франція);
„Campeon Bernard SIN” (Франція)

та інші.

Продовжує працювати і ВАТ „Південтеплоенергомонтаж” та ряд його ДП.

Перечіслені підприємства групуються в консорціуми, виступають у ролі генпідрядників та субпідрядників.

Все це дає надію, що в заплановані строки Чорнобиль трава-полинь перестане бути гіркою і знову зацвіте життям Чорнобильське Полісся!

ЗАТ „ПТЕМ” теж вносить вагому частку в вирішення цієї важливої для України, і не тільки України, а і всієї світової спільноти, проблеми:

Це проект завершення будівництва виробничо-опалювальної котельні потужністю 290 МВт. Проект завершений в строк, к моменту виводу станції із експлуатації.

Роботи виконані в рамках бюджету, які виділені для реалізації даного проекту урядами України та США. По завершені проекту головний координатор його від США Державна компанія «PNNL» рекомендувала ПТЕМ як висококваліфікованого підрядника для виконання будівельних проектів.

Це будівництво за контрактом з італійською компанією «Ansaldo Nukleare» заводу по переробці рідинних радіоактивних відходів (ЗПЖРО – рос.). Обов’язки ПТЕМ перед італійцями виконані в рамках бюджету проекту повністю і в строк.

Це будівництво за контрактом із французькою компанією "Framatom" сховища відпрацьованого ядерного палива (ХОЯТ-2 – рос.) Роботи ПТЕМ виконані у повній відповідності з базовим графіком і в рамках бюджету. На жаль роботи по об’єкту призупинені із-за помилок компанії "Framatom" у процесі проектування.

Це унікальний проект модернізації системи пригнічення пилу на даху об’єкту „Укриття”, який дозволив значно зменшити викиди в атмосферу радіоактивного пилу. Проект виконаний в строк і у відповідності за контрактною ціною.

Це будівництво санпропускника об’єкту „Укриття” на 1430 місць. Проект знаходиться у стану реалізації. В цей час працює робоча комісія з прийому об’єкта.

Це проект стабілізації конструкції об’єкта „Укриття”, який притягнув до себе пильну увагу міжнародної спільноти. Як відомо переможцем міжнародного тендеру на виконання цих робіт став російський-український консорціум „Стабілізація” на чолі з російською компанією „Атомстройекспорт”. ПТЕМ є лідером із української сторони. Контракт підписаний 15.07.2004 р. В жовтні від Європейського банку реконструкції і розвитку був отриманий авансовий платіж у розмірі 4,5 млн. доларів США. Треба відзначити, що в цей час відставання робіт, які знаходяться на критичному путі базового графіка немає.

Всі ці проекти отримані ПТЕМ в конкурентній боротьбі. Все це свідчить про професійність і чітке виконання своїх обов’язків підприємством.

На жаль останнім часом ВАТ ПТЕМ заважають виконувати важливу для держави роботу.

Ті, хто працював на ліквідації аварії на ЧАЕС, хто і сьогодні трудиться над перетворенням станції в екологічно безпечний об’єкт, люди, яки знають бездоганну репутацію компанії „Південтеплоенергомонтаж” (ПТЕМ), енергетики, промисловці і металурги не розуміють, чому в останній час в деяких електронних і друкованих ЗМІ розгорнута кампанія наклепу однієї із успішних будівельних компаній України.

Люди, „не чисті на руку”, прикриваючись благородними цілями, використовуючи державних діячів, продовжують діяти, маючи на меті свою користь – придбати контроль над підприємством.

ВАТ „ПТЕМ” за свою 79-тирічну історію долав важких справ, перешкод на своєму шляху.

Подолає і цю!

А люди „не чисті на руку” не завадять ВАТ „ПТЕМ” разом з іншими будівельно-монтажними організаціями і всією Україною повернути Чорнобильському Поліссю стан, в якому воно було до страшного 26 квітня 1986 року.

Микола АНТОНЩУК,
Голова наглядової Ради ВАТ „ПТЕМ”

Надруковано «ПЧ» № 1 (13) січень 2005

Запись была опубликована: (ом) Понедельник, 31 января 2005 г. в 18:55
и размещена в разделе Статті.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта