?> Прокуратурою області встановлено понад 1, 7 млн. грн. незаконно виплачених пенсій за підробленими довідками про інвалідність | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
12.11.2011, рубрика "Дайджест"

Прокуратурою області встановлено понад 1, 7 млн. грн. незаконно виплачених пенсій за підробленими довідками про інвалідність

Прес-служба прокуратури Житомирської області

28.10.2011

На міжвідомчій нараді, проведеній в прокуратурі Житомирської області, розглянуто стан погашення заборгованості по страхових внесках у Пенсійний фонд України в Житомирській області та проаналізовано роботу державних органів у сфері пенсійного забезпечення.

Перший заступник прокурора області Анатолій Чумаченко, який головував на нараді, наголосив на актуальності проблеми. Адже на сьогоднішній день сума вчасно несплачених внесків залишається значною – підприємства, установи і організації області заборгували Пенсійному фонду України понад 90 млн. грн.

Було зазначено, що найбільші недоїмки накопичено суб’єктами господарювання Житомира, Бердичева, Коростеня та Володарсько-Волинського, Баранівського, Малинського, Новоград-Волинського, Овруцького районів.

З’явилася негативна тенденція зростання боргу із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, запровадженого із початку 2011 року. За цей неповний рік він сягнув майже 14 млн. грн.

Під час прокурорських перевірок виявлено факти порушення вимог чинного законодавства при призначенні та виплаті пенсій пільговим категоріям громадян.

Встановлено, що упродовж 2005-2011 років органами Пенсійного фонду України виплачено мешканцям області понад 1,7 млн. грн. пільгових пенсій на підставі підроблених довідок медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності, пов’язаної з Чорнобильською катастрофою.

У жовтні порушено кримінальні справи за фактом отримання пенсійних виплат фіктивними «пільговиками». У ході досудового слідства громадянами, що незаконно отримали соціальну допомогу, вже відшкодовано понад 400 тис. грн.

Загалом, протягом 2011 року органами прокуратури Житомирської області за результатами перевірок дотримання законодавства про загальнообов’язкове державне пенсійне та соціальне страхування порушено 16 кримінальних справ (з них 9 направлено до суду), до відповідальності притягнуто 58 посадових осіб (з них 36 посадовців органів контролю), внесено із вжиттям заходів до усунення порушень понад 180 приписів та подань, за результатами розгляду яких відшкодовано понад 6 млн. грн.

Як зазначив Анатолій Чумаченко, проблема заборгованості по сплаті внесків до Пенсійного фонду набуває на сьогоднішній день особливої ваги і потребує першочергового вирішення у масштабах усієї країни, адже ставить під загрозу своєчасність на повноту отримання гарантованих державою соціальних виплат.

Учасниками міжвідомчої наради розроблено заходи, спрямовані на покращення ефективності роботи державних органів у сфері пенсійного забезпечення та розв’язання проблеми із заборгованістю по сплаті соціальних внесків.

http://www.zhit.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_t=rec&id=98632

Запись была опубликована: glavred(ом) Суббота, 12 ноября 2011 г. в 17:21
и размещена в разделе Дайджест.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

На сообщение "Прокуратурою області встановлено понад 1, 7 млн. грн. незаконно виплачених пенсій за підробленими довідками про інвалідність" Один комментарий

  1. Странник сказал(а):

    подделаными справками…интересно как можно подделать эти 2 справки-если они выдаются не в одном экземпляре.ведь кроме тех справок,что выдаются на руки,есть еще один экземпляр который остается у МСЭК.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта