?> Провал чорнобильської акції протесту в Києві – збіг обставин чи закономірність? | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
02.05.2012, рубрика "Трибуна"

Провал чорнобильської акції протесту в Києві - збіг обставин чи закономірність?

«Східний експрес»,середа, травня 02, 2012

Після невдалої акції протесту чорнобильців у Києві зараз з'являється багато коментарів з цього приводу, в тому числі і тих, хто, якщо хочете, за нею стояв.

Коментарі, звичайно, потрібна справа, але без глибокого аналізу того, що насправді відбувалося і сталося, повірте - не обійтися. Не обійтися тому, що надії, які покладалися чорнобильцями на акції протесту, не виправдалися, а самі акції та засоби їх реалізації, містили в собі ряд складових, які за великим рахунком і не могли привести до позитивного результату.

На жаль, сьогодні необхідно у першу чергу констатувати те, що лідери, яких викинула хвиля невдоволення на поверхню, надала перевагу у своїх діях не об’єднанню чорнобильців і чорнобильських організацій на соціальній складовій, а фактично, все звелося до простого піару однієї громадської організації, яка сьогодні прокладає шлях своїм лідерам до політичних вершин.

Підтвердженням сказаного може слугувати в першу чергу 10 квітня - це круглий стіл представників чорнобильських організацій.

Замість того, щоб 10 квітня дійсно сісти за стіл переговорів з усіма лідерами громадських організацій всеукраїнського та регіонального рівня і виробити загальну стратегію в подальших діях, все звелося до того, що в своїй більшості було просто проігноровано думки представників громадських організацій.

Окрім паперових заяв і резолюцій не було сформовано головного – дієвого координаційного органу, який би взяв на себе хоча б тимчасові функції з планування заходів, в тому числі проведення різноманітних акцій, спрямованих на відстоювання соціальних прав чорнобильців.

Робилося це свідомо чи ні - розсудить час, але сьогодні, після 26 квітня, стало всім зрозуміло, що такі підходи і напрямки тільки нашкодили. Нашкодили тому, що якби була сформована (обрана), а не складено список бажаючих, повноцінна координаційна рада, то безсумнівно, навіть у випадку невдалого проведення акції протесту, повноцінний і дієвий орган міг розробити при запас якийсь додатковий варіант подальших дій.

Зараз, після 26 квітня, люди у великому невір’ї, що ставить під сумнів взагалі подальшу боротьбу чорнобильців за свої права, а саме головне не має конкретного плану, який би містив у собі соціальну складову. Зрозуміло, що такий план є у політиканів, але надавати в такому разі лише політичній складовій - є великою помилкою.

Чи могло бути інакше?

Звичайно, багато хто з тих, хто був занурений у «кухню» з проведення акції протесту 26 квітня, напевно переконаний, що якби не збіг обставин (блокування трибуни опозиційними депутатами у Верховній Раді), то могло все скластися зовсім по іншому.

Однак не варто тішити себе ілюзіями. Можна було навіть виголосити свої вимоги у Верховній Раді, але далі, як виголошення вимог, навряд чи справи просунулися б уперед.

Чому так? А тому, що дві тисячі протестувальників, аж ніяк не можуть і не могли справити враження на депутатів (про що, між іншим, говорив М. Катеринчук на круглому столі).

Для депутатів, як і для влади в цілому, могли б справити враження або навіть тиск - не менше 20-30 тис. протестувальників.

Слід зазначити, що мало чисельність акції протесту, по-перше, була зумовлена невдалою датою її проведення, а по-друге, знову ж таки серйозними прорахунками щодо залучення в її участі в першу чергу афганців та інших соціальних груп.

Чи знали організатори з проведення акції протесту про ці фактори?

Звичайно, знали. Однак, допустивши ряд стратегічних помилок під час проведення круглого столу, вони не намагалися якось виправити ситуацію в ході підготовки до проведення акції протесту. Більш того, було повністю проігноровано будь-які пропозиції і цілковито поставлено в залежність від політиків проведення акції протесту, що є і залишається однією з основних помилок.

Якщо влада трохи з настороженістю чекала акції протесту 26 квітня і навіть заздалегідь оголосила про можливе підвищення пенсій чорнобильцям з 1 травня, то після акції 26 квітня, зайвий раз переконалася в правоті Юрія Андрєєва, що акція носила суто політичний характер.

Звичайно, всі чорнобильці знали і їхали до Києва з чисто соціальними вимогами і щирими намірами. Проте так вийшло, що групка депутатів і новоспечені «чорнобильські лідери» спромоглися лише до власного піару і до водіння хороводів вулицями Києва під дорогими транспарантами однієї громадської організації.

Врешті-решт, 26 квітня, зазнали поразки не лише прості чорнобильці, але й так звані лідери та політики.

Адже зрозуміло, що надалі навряд чи чорнобильці повірять комусь із новопосталих лідерів і зможуть зорганізуватися на якісь акції.

Депутатам-політикам також не варто розраховувати на підтримку чорнобильців, оскільки зрозуміло, що такий «кидок» ніхто не пробачить під час майбутніх парламентських виборах.

Допустили помилки і ті чорнобильські політикани, які, по суті, були закулісними режисерами, як круглого столу, так і акції протесту 26 квітня. Однак, 26 квітня, їх сценарій зірвався лише за збігом обставин, про які було сказано вище.

Зараз залишається під великим питанням те - чи їм у подальшому вдасться щось організувати, щоб і надалі мати прихильність своїх політичних протеже.

Повірте, що зараз навряд чи матиме успіх піар-технологія - бути завжди в центрі уваги в будь-яких новинах і повідомленнях ЗМІ.

Якщо ЗМІ можуть в кращому випадку помилятися, то навряд чи самі чорнобильці знову захочуть повіряти в справедливість з втратою свідомості, замаху на життя і повсякденне переслідування СБУ.

P.S. Готуючи матеріал, звичайно було розуміння того, що знайдуться "стратеги" які негайно повісять ярлики типу зрадництва, розкольництва, або ще абсурдніше – що це все підступні дії Партії регіонів. Звичайно, що краще за все, замість того, щоб дійсно зробити глибокий аналіз, вигідніше говорити заготовленими штампами. Все це може нагадувати лише риторику "непорочного" пана Андреєва, бо саме він застосовує загальновідомі методи і висловлювання – хто не з нами, той проти нас, і взагалі, що зараз залишились у чорнобильському середовищі лише одні зрадники.

Проте, як би не хотілось людям, які сьогодні здатні лише на роль підпанків, але у більшої частини чорнобильців є глибоке переконання того, що їх просто зрадили поводирі, осліплені власними політичними перспективами. Зрештою у частини чорнобильців є також розуміння того, що зосередження своїх дій виключно на політичних складових - це рух в нікуди, оскільки буде втрачено лише дорогоцінний час. А тому - ніхто і не збирається складати руки.

http://torezdon.blogspot.com/2012/05/blog-post_02.html#more

Запись была опубликована: glavred(ом) Среда, 2 мая 2012 г. в 10:21
и размещена в разделе Трибуна.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

На сообщение "Провал чорнобильської акції протесту в Києві – збіг обставин чи закономірність?" 8 комментариев

 1. Вячеслав Мазуренко сказал(а):

  Какой провал? Это есть Закономерность нашего народа….моя хатынка с краю..ни чего не знаю..Получил косточку с барского стола и все..готов барина облизать!

 2. берегиня сказал(а):

  Ти прав такіе наши люді, Но я надеюсь что победа будет за намі!!!

 3. ліквід 86 сказал(а):

  Не можна однозначно говорити про провал чорнобильської акції 26 квітня. Це спрощениа оцінка ситуації, яка відбувається всередині чорнобильського руху. Якщо розкласти причини невдачі по складовим то ми побачимо, що інакше не могло і не може бути. Так звані різного роду “захисники” чорнобильців бездумно і загалом вирішили наскоком чогось домогтись. Лозунг, що всі чорнобильці незаслужено обіжені не спрацював. Так є питання по Постанові 1210, по виконанню положень Закону 796-ХІІ, але чому не має активності? По перше: більше 46 тисяч інвалідів – чорнобильців по 3 і 4 зоні усвідомлюють, що вони хоч і мають право на отримання 6,8,10 мінімальних розмірів пенсії за віком але реально її не заслуговують тому, що здебільшого їх пов’язана з чорнобилем інвалідність “притягнута за вуха” і фактично не має ніякого відношення до робіт в 30 км. зоні ЧАЕС, бо вони не ліквідатори. По друге: мілліони мешканців 4 зони також усвідомлюють, що доплата більш ніж в 1000 грн. до заробленої за 30 років пенсії в розмірі 900 грн. також не в’яжеться з здоровим глуздом, а працюючих працедавець швидше звільнить, ніж доплачуватиме їм не зароблене, бо з бюджета йому ніхто ні копійки не відшкодує і “лідери” чорнобильського руху чомусь не врахували інтерес роботодавця, та і люди наші здебільшого не “халявщики”. По третє: кожен з ліквідаторів знає а головне добре пам’ятає свій особистий внесок в ліквідацію Чорнобильської катастрофи і зароблене там, якщо не має зарплати за роботу в зоні ЧАЕС то і сподіватись на пенсію в 8 тисяч грн. безглуздо, а хто там не був, тобто “псевдоліквідатори”, ті не пікетуватимуть – вони тихенько причаїлись і сподіваються, що їх не вичислять. Тут відкритим залишається питання по пенсійним розмірам “партизан”, військовослужбовців, пожежним, вахтовикам, по ліквідованим підприємствам тощо але напрацьовуються в Мінсоцполітиці якісь пропозиції ї ці люди сподіваються, що їх питання повирішуються в бік збільшення цих виплат. Шкода, що так званим чорнобильським “лідерам”, в т. ч. і “андреєвцям” ці індивідуальні проблеми чомусь не актуальні. Одні досягли що хотіли, інші ратують за солідарну (популістську) соціальну “справедливість” і верховенство Закона для всіх хто працював в зоні ЧАЕС, і тих хто не працював в цій зоні а “переопромінювався” на рибалці на р. Рось, або біля пивного ларка в м. Б. Церква, і шкода, що нікому не має діла до бійця, який споруджував могильники, об’єкт Укриття тощо. Четверте: Шановні “захисники” обездолених і “лідери” чорнобильців ви забули, хоч правда ніколи не думали і не пам’ятали про ліквідаторів 2 і 3 категорії. Це люди не гірші за нас, а що вони отримують?. Пенсію на загальних підставах в розмірах до 1000 грн./міс. У вас зараз подив і запитання, чогось не прийшли на акцію ліквідатори? Та бачили вони вас там, де і ви їх. Хто ваш основний контингент на цій акції протесту 26 квітня 2012 року? Це безумовно частина людей, які гідні кращої долі ніж зараз, але ця частка незначна. Здебільшого це мовчазні “туристи”, “горлопани” і “горлохвати” породжені Чорнобилем, які десятиліттями наживались і надалі сподіваються наживатись на загальнолюдському горі – званому чорнобильським. Це “лідери” і кандидати в чорнобильські “лідери” а також проходимці різних мастей та від так званої опозиції, які одностайно голосували у ВРУ за дербюджет 2008 року і в переддень парламентських виборів роблять собі “рекламу”,і сподіваються заробити на цьому сумнівні “девиденти” роздмухуючи в постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи найнизменніші людські почуття, як то заздрість, склочність, почуття незадоволеності і обіженості, соціальної несправедливості тощо. Хіба соціально – справедливо коли ліквідатори 2 і 3 категорії отримують пенсію в 2,5 рази меншу за мінімальну пенсію інваліда 1 категорії(не ліквідатора) по смт. Ржищеву? Цим інвалідам по 4 зоні винь і дай 6,8,10 мін. пенсій за віком з кишень ні в чому не повинних наших дітей – платників податків. Не даю рекомендацій – ні для чого і нікому. Прохання до ліквідаторів старайтесь свої питання вирішувати самотужки. Я знаю десятки людей, які впродовж 4 місяців 2012 року поновили свої фінансові документи і вийшли на пристойні розміри пенсії по інвалідності. Всі інші, хто обгорожував 30 км. зону (з “чистого” боку), на кілька годин привозив начальника в зону тощо і не заробив грошей в Чорнобилі на велику пенсію треба або змиритись. або йти і спільно з крахоборами з 4 зони горлопанити на майданах під керівництвом горезвісних чорнобильських “ватажків” зразка 26 квітня 2012 р.

 4. ігор Івано-Франківськ сказал(а):

  Шановні друзі.Я повністю з вами згоден.Справа у тому . що нас роз”єднали, і не влада . а новоспечені так звані ” лідери ” чорнобильського руху.Люди. які вийшли звідкись і зразу захотіли керувати чорнобильським рухом.А де ви були раніше. коли боролися Гончаров, Сєріков , Атаманчук та інші?А ці люди знали, як боротися.Вони себе не робили і не проголошували гетьманами,вони радилися з іншими керівниками.Я просто не зхочу даремно багато писати. бо воно нічого не дає.Але прошу одне:потрібно зібрати збори по областях, на яких вибрати лідерів дійсних, а після делегувати їх до Києва . де також є прекрасні люди. які можуть очолити наш рух.

 5. Наиль сказал(а):

  Уважаемый Игорь!
  Очень Вас прошу, не возвышайте в лидеры таких иуд с Донбаса, которого Вы упомянули, Вы ведь ничего не знаете о нём! Мы таких называем “Цеховики”, это те, которые с вами ели с одного котелка кашу, а теперь на Вас зарабатывают бабки. Координационный Совет Чернобыльских организаций Донецкой области переломил ситуацию в судебной системе, это труд десятков людей, потому что объединились и работали командой, пользоваться этими плодами вся Украина. Мы никогда не гнались не за славой, ни за звёздами, ни за погонами. Мы боролись за идею, не требуя в замен ничего. 99% Форумов в Украине подготавливались
  именно Координационным Советом Дон.обл. Проводились они для того чтобы разбудить спящих, объединить, научить бороться и отстаивать свои права,
  но воспользовались этим так званные Пиар – лидеры. Жадность, зависть,
  жаба, использование толпы ради своих личных интересов. Существует мнение только их, другого не дано. Лукавство сплошь и рядом, афёра тотальная. Мы предупреждали всех но нас не поняли (или не хотели понять, наше дело предложить а выбор………..), только нужен масштаб а не локальные точки, тогда можно было бы чего-то добиться. Кто-то (а таких большинство)задницу на печке грел пусть там борются эти идиоты, себе пробьют и нам автоматом будет. Ну в общем менталитет у нас такой. А получилось то что должно было получиться, мы на перёд это предсказали. Поэтому мы не удивляемся, Анализ происшедшего даже не поддаётся . Кто не делает анализов из прошлых ошибок тот всегда обречён на провал.
  точки, Развели так званные лидеры всё чернобыльское движение.
  С уважением!

 6. ігор Івано-Франківськ сказал(а):

  Шановний Наіль.Ви все вірно сказали.Я не називатиму прізвищ людей. які не вартують цього. але ж вони домоглися того, що Україна побачила слабкість чорнобильського руху, якого донедавна боялася влада. та ще й як боялася.Однак.останні мітинги завершилися нічим, цього владі якраз потрібно було.А тепер вже не знаю, що може заставити чорнобильців піднятися ммасово на боротьбу.Напевно. що ослаблення чорнобильського руху було основним завданням новоствореної організації, керівники якої поняття не мають про стратегію і тактику любого руху, в тому числі чорнобильського. Спочатку. коли піднялися чорнобильці. Азаров не знав . що має робити, Тігіпко бігав . як незагнаний собака.Всі боялися.А тепер? А тепер тиша.Я би міг багато що сказати про деяких лідерів . але не маю бажання.бо це нічого не дасть і не додасть слави і поваги чорнобильцям. яких просто зрадили…Щасти Вам, Наіль.

 7. Саша сказал(а):

  @ ігор Івано-Франківськ:,Ваша правда, но мало кто поймёт Ваши мысли.

 8. ігор Івано-Франківськ сказал(а):

  Шановний Саша.Тут нема що розуміти.Андреєв зрадник – однозначно.Більше того. він домігся того. що ті. хто винен у катастрофі. тобто станційники , мають найвищі пенсії.а ті. хто був ліквідатором, малі.Андреєв захистив своїх чітко , але за рахунок військових, які йшли ліквідовувати вибух через військкомати, за рахунок хлопчиків. які служили в армії, тоді ще радянській, за рахунок міліціонерів , які тепер мають мінімальні пенсії, якщо мало їм нарахували.я не маю нічого проти станційників. бо вони виконували вказівки зверху.Але в даний час машина , яка керується однією або декількома його наближеними, вже на своєму шляху не бачить чорнобильців. афганців.До речі . афганці хотіли бути з нами 26 квітня . але це не сподобалося Проскуріну і єжє з ним, бо не хотіли вислухати афганців. а ті взяли і пішли геть.Всеукраїнська акція повинна готуватися. повинен бути створений комітет чи рада по проведенню ,люди повинні відповідати за те , що зібрали ліквідаторів для того. щоб відвезти гроші з дому . яких не вистачає на пігулки.а з того всього нічого не вийшло.Проскурін заручився підтримкою Волинця. Катеринчука, а що він забув . що ці ж допомагачі 28 грудня 2007 року проголосували. щоб взагалі не діяв Чорнобильський Закон № 796.Вони тепер допомогли б , бо не при владі, а дальше. ..Думати потрібно.Думаю. що господь не залишив нас, а допоможе вийти з цієї ситуації.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта