?> Провладного голову «Союзу Чорнобиль України» Ю. Андрєєва чорнобильці з НКН не пустили на засідання у Лубнах | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
12.11.2012, рубрика "Соціальне партнерство"

Провладного голову «Союзу Чорнобиль України» Ю. Андрєєва чорнобильці з НКН не пустили на засідання у Лубнах

Український погляд, 12 Лис. 2012 13:20

Голову всеукраїнської організації «Союз Чорнобиль України» Юрія Андрєєва, який 2011 року після штурму парламенту підписав Меморандум про співпрацю із владою у п’ятницю у Лубнах не допустили засідання місцевої організації «Союз Чорнобиль Україна». Про це повідомляє Голова організації інвалідів Чорнобиля, лідер військово-громадянського руху «Ніхто, Крім Нас» у місті Полтава, Віктор Сердюк.

«Поставивши минулого року свій підпис під Меморандумом із владою, не порадившись із регіональними структурами, навіть не намагаючись відстояти нічого з чорнобильських пільг пан Андрєєв перестав бути нашим фактичним лідером. І ми це йому показали, не допустивши на засідання. Хоча й приносимо вибачення за всю ненормативну лексику, яку він почув не вході. Чому лідер всеукраїнської організації підписує такі документи, як Меморандум? На підставі чого його апарату після штурму та підписання Меморандуму виділяють цілком офіційно мільйон вісімсот гривень державного бюджету? Пан Андрєєв нам цього так і не пояснив. Тому у Лубнах, а раніше у Кременчуці ми провели конференції, на яких вирішували кадрові питання без нього, ми хочемо щоб нашими регіональними структурами керували не щури, які готові плазувати перед владою, а незалежні та самодостатні виразники інтересів чорнобильців.. Громадські чорнобильські структури не будуть провладними. У нас не буде в керівництві людей Азарова та Тигіпка, наші керівники будуть людьми громадянського суспільства та захищатимуть інтереси суспільства. І те, що ми здатні вирішувати кадрові питання без участі центрального керівництва, що співпрацює із владою, свідчення нашої громадянської зрілості», – зауважує Віктор Сердюк.

Віктор Виноградов, якого напередодні приїзду пана Андрєєва чорнобильці Лубен обрали своїм керівником сказав: «Причини приїзду Юрія Aндрeeвa пoлягaють у тoму, щo кoлишній кeрівник Лубeнськoгo міськoгo oсeрeдку ВГOІ «Сoюз Чoрнoбиль Укрaїни» Кoстюк В.М., якoгo 20 жoвтня чoрнoбильці Лубен виключили з членів організації за зраду інтересів чорнобильців, запросив його для відбілювання своєї репутації та встановлення «справедливості». Проте чорнобильці Лубен у чергове дали належну оцінку і відсіч не лише колишньому керівнику осередку, але й президенту Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Юрію Андрєєву, не допустивши їх до участі у зборах осередку».

http://ukrpohliad.org/news/provladnogo-golovu-soyuzu-chornoby-l-ukrayiny-yu-andryeyeva-chornoby-l-tsi-z-nkn-ne-pusty-ly-na-zasidannya-u-lubnah.html

Запись была опубликована: glavred(ом) Понедельник, 12 ноября 2012 г. в 12:50
и размещена в разделе Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

На сообщение "Провладного голову «Союзу Чорнобиль України» Ю. Андрєєва чорнобильці з НКН не пустили на засідання у Лубнах" Один комментарий

 1. Виктор сказал(а):

  УКРАЇНА
  ГОЛОВНЕ КОНТРОЛЬНО-РЕВІЗІЙНЕ УКРАЇНИ
  04070, м. Київ, вул. П. Сагайдачного 4, тел. 417-82-22, факс. 417-80-78

  24,05.03 04-13/145
  На №

  Щодо результатів перевірок
  ВГО „Союз Чорнобиль України”

  Вельмишановний Вікторе Андрійовичу!

  На виконання Вашого доручення щодо розгляду звернення депутата України Г.О Омельченка на лист голови Всеукраїнської Чорнобильської народної партії Ісаєва Н.В., про розбазарювання бюджетних коштів Всесоюзною Громадською організацією «Союз Чорнобиль України» Голов КРУ України доповідає:
  Протягом 2000 – 2004 років у ВГО „Союз Чорнобиль України” ГоловКРУ проведено три перевірки, в ході яких дійсно виявлено грубі порушення при використанні бюджетних коштів.
  Зокрема, ще у 2000 році ГоловКРУ встановило, що керівниками Союзу було направлено шести комерційним структурам авансом загалом 146,1 тис. грн. на лікування 24 осіб, потерпілих від Чорнобильської катастрофи. Як виявилося, потерпілі за такою допомогою, до Союзу не зверталися, в цих структурах не лікувалися. Документація щодо цих коштів була сфальсифікована. Крім того, вказані комерційні структури не мали ліцензії медичну практику, їх діяльність тривала декілька місяців і вони буї ліквідовані, За цими матеріалами, які Голов КРУ передало до СБУ, остання порушила кримінальну справу за фактом, а в подальшому на підставі цих матеріалів справу було порушено Головним Управлінням МВС в м. Києві від 03.11.04 № 12/2-10052 за обвинуваченням президента ВГО „Союз Чорнобиль України” Андреева Ю.Б. по ст. 191 ч. 5 КК України. Розслідування по справі триває дотепер.

  Перевіркою у 2004 році встановлено, що із загальної суми, що за 20 серпень 2004 року надійшла на казначейські рахунки, Союзом спрямоване для надання потерпілим адресної медичної допомоги та “допомоги” спеціальним лікувальним установам 1,6 млн. (75,4 ‘% загальних асигнувань), в використанні яких керівники Союзу не дотримувалися норм чинного законодавства України, як це передбачено Статутом, укладеному з МНС та Кабінетом Міністрів України, а також регламентними документами, виданими самим Союзом.
  Так, без документального підтвердження причинного зв’язку захворювань з наслідками Чорнобильської катастрофи проведені відповідні видатки на загальну суму 670 тис. гривень.
  Слід вказати, що Союз в основному обкрав для надання медичко і допомоги не державні та комунальні медичні установи, а комерційні, хоча є документальні підтвердження, що перші пропонували надання такої самої медичної допомоги безоплатно. Зокрема, за вказаний час медичні послуги на суму близько 600 тис. грн. нібито надавалися МПП „Істина”. По-перше надання відповідної і медичної допомоги дітям пропонував безкоштовно Інститут акушерства і гінекології, але цю пропозицію Союз відхилив. По-друге в ході перевірки з’ясовано, що МПП „Істина” надавала медичні послуги за високими цінами (наприклад обстеження УЗІ – від 300 до 400 грн. за одну процедуру), при цьому а МПП „Істина” не дотримувалися вимоги законодавства щодо ведення медичної документації стосовно осіб, що лікувалися за направленнями Союзу за рахунок бюджетних коштів, у зв’язку з чим повне документальне підтвердження надання цих послуг відсутнє.
  Ігноруючи те, що законодавством передбачено проведення безоплатного щорічного медичного обстеження (диспансеризації) всіх осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи у спеціалізованих центрах, Союзом укладено у 2003 та 2004 роках договори та переховано 37,6 тис. грн. ТОВ „Адоніс-О” (неспеціалізованому медичному закладу) на обстеження окремих осіб, що постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС, за відсутності відмови спеціалізованих центрів щодо безоплатного надання їм такої допомоги. При цьому ТОВ „Адоніс-О”, як встановила зустрічна перевірка, в акті виконаних робіт приписало послуги з обстеження на: суму 6,6 тис. грн., які ним не надавалися.

  За рахунок бюджетних коштів Союз надав так звану „гуманітарну допомогу” на суму 63 тис. грн. медичним закладам. Перевіркою виявлено, що фактично для цієї мети Союз отримав адресну (для відповідних лікувальних установ) гуманітарну допомогу з Німеччини у вигляді валюти, яка залишилася на його рахунку.

  Перевіркою встановлено підробку документів. Зокрема, помічником президента Союзу представлено документ про передачу постраждалій громадянці лікарського засобу “Інтрон” вартістю 2 тис. грн. Проте зазначена громадянка дала пояснення, що вона не отримувала цих медикаментів та й не могла їх отримати, оскільки зустрічною перевіркою у постачальника ТОВ „Адоніс-О” з’ясувалося, що данні препарати не відвантажувалися Союзу, а були відвантажені інші препарати, які по обліку Союзу не оприбутковано.
  г
  Матеріали останньої перевірки також передано в установленому законодавством порядку до правоохоронних органів і приєднано до матеріалу за порушеною кримінальної справою.
  Водночас інформуємо, ідо про результати вказаних перевірок інформація надсилалися МКС та Мінпраці з пропозиціями щодо забезпечення усунення виявлених порушень. У 2002 році перед МНС порушувалося питання щодо забезпечення доцільності подальшого фінансування цієї громадської організації зважаючи на виявлені грубі порушення законодавства та зловживання з боку її керівників. Проте, цю пропозицію не підтримано.
  З огляду на зазначене вважаємо за доцільне надати доручення МВС щодо прискорення слідства за кримінальною справою, порушеною за матеріалами ГоловКРУ. а також Мінфіну – щодо доцільності подальшого виділення бюджетних коштів ВГО „Союз Чорнобиль України”.
  Відповідь народному депутату України Г. О. Омельченку надіслано.Доповідається на виконання доручення.

  З повагою
  Голова М. Д. Сивульський

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта