?> Радіація з «Фукусіми» досягла України | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
30.03.2011, рубрика "Дайджест, Новини"

Радіація з «Фукусіми» досягла України

http://for-ua.com, 29.03.2011

Радіація з «Фукусіми»   досягла України

Шлейф радіації з аварійної АЕС у Японії досяг України. Українська Держінспекція ядерного регулювання офіційно зареєструвала наявність слідів радіоактивного йоду-131 з атомної станції «Фукусіма-1».

Як повідомив головний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України Михайло Гашев, йод-131 у мікроскопічній концентрації був зафіксований 27 березня.

За словами Гашева, АЕС України працюють у штатному режимі, контроль радіаційної обстановки здійснюється в режимі онлайн. Підвищення рівня потужності дози гамма-випромінювання на території України не спостерігається.

5 днів тому сліди радіації з «Фукусіми-1» зареєстрували в повітрі США і Канади. Три дні тому - у Франції, Болгарії, Чехії та Фінляндії. У вівторок сліди радіоактивних ізотопів йоду-131 виявили в Глазго (Шотландія).

Ситуація з ізотопом цезію-137 в Україні складніша. Додатковий вміст у повітрі цезію-137 японського походження встановити неможливо, оскільки у 30-кілометрових зонах спостереження навколо діючих АЕС аналізам заважає цезій-137 Чорнобильського походження. У Київській області вміст ізотопів цезію-137 становить 4,4 х10-5 Бк/м3.
Допустима концентрація ізотопу йоду-131 для населення становить 4 Бк/м3, ізотопу цезію-137 - 0,8 Бк/м3.

Нагадаємо, внаслідок землетрусу 11 березня в японській провінції Фукусіма на АЕС «Фукусіма-1» сталася аварія, яка призвела до різкого підвищення радіоактивного фону в регіоні.

Радіоактивні елементи у підвищених кількостях почали проявлятися в повітрі, морській та питній воді в Японії, а також в овочах і молоці з префектури Фукусіма.

Сьогодні голова Державної санітарно-епідеміологічної служби Сергій Риженко під час селекторної наради з головними державними санітарними лікарями регіонів поставив завдання посилити радіаційний контроль за транспортними засобами, продуктами харчування та іншими товарами, які ввозяться з-за кордону на територію України, зокрема, з територій, які могли зазнати радіоактивного забруднення внаслідок ядерної аварії в Японії.

За матеріалами «Фокус»«ТСН»

«ForUm»

http://ua.for-ua.com/ukraine/2011/03/29/194922.html

Запись была опубликована: glavred(ом) Среда, 30 марта 2011 г. в 7:43
и размещена в разделе Дайджест, Новини.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта