?> Радіоактивна журавлина з України | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
04.03.2011, рубрика "Дайджест"

Російські митники затримали 20 тонн радіоактивної журавлини з України

«ForUm», 3 березня 2011

Санкт-Петербурзька митниця заявляє про затримання 20 тонн радіоактивної журавлини з України. Про це повідомили в північно-західному митному управлінні Росії.

«На Південному митному посту Санкт-Петербурзької митниці при приміщенні на складі тимчасового зберігання контейнера з товаром спрацювала стаціонарна митна система радіаційного контролю «Янтар». У контейнері знаходився товар «журавлина заморожена», загальною вагою близько 20 тонн. Під час первинних перевірочних заходів митниками встановлено, що контейнер з журавлиною прибув на транспортному засобі RENAULT з Німеччини, а країною походження журавлини є Україна», - йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що повторний прогін транспортного засобу через стаціонарну систему радіаційного контролю «Янтар» показав стійке спрацьовування системи. Митниками негайно був проведений додатковий контроль транспортного засобу, що перевозив контейнер з журавлиною, з використанням переносних приладів радіаційного контролю.

Після проведення необхідних лабораторних досліджень було встановлено, що товар «журавлина заморожена» перевищує допустимий рівень вмісту техногенного радіонукліду цезію-137, повідомляє «УНІАН».

«Оскільки вищезгаданий товар не відповідає санітарно-епідеміологічним і гігієнічним вимогам, керівником Управління Федеральної служби з нагляду у сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини по місту Санкт-Петербургу винесено заборону на ввезення радіоактивної журавлини на територію РФ», - йдеться в повідомленні.

Транспортний засіб RENAULT з небезпечним вантажем було негайно розміщено митниками на спеціальному ізольованому майданчику на складі тимчасового зберігання, виставлені знаки радіаційної небезпеки.

Наразі Санкт-Петербурзькою митницею вирішується питання про вивезення небезпечного вантажу назад у країну відправлення – Німеччину.

http://ua.for-ua.com/incident/2011/03/03/193745.html

Запись была опубликована: glavred(ом) Пятница, 4 марта 2011 г. в 5:35
и размещена в разделе Дайджест.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта