?> Радіоактівні відходи на Чорнобильській АЕС | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
05.07.2005, рубрика "Чорнобиль і світ"

У Лондоні завершила свою роботу Конференція країн-донорів Рахунку ядерної безпеки

Українська делегація, яку очолив міністр МНС України Давид Жванія,

передала учасникам Асамблеї вкладників РЯБ звернення Кабінету Міністрів України до урядів держав-вкладників Рахунку Ядерної безпеки щодо необхідності термінового вирішення питань, пов’язаних із закінченням будівництва заводу з переробки рідких радіоактивних відходів та сховища відпрацьованого ядерного палива на Чорнобильській АЕС.

Суть звернення полягала в тому, що українська сторона наполягає на вирішенні всього комплексу чорнобильських питань. Окрім здійснення будівництва “Арки” над ЧАЕС, ще й завершення реалізації проектів з будівництва заводу з переробки рідких радіоактивних відходів ЗПРРВ та сховища відпрацьованого ядерного палива СВЯП-2. Ці об’єкти будуються іноземними підрядниками. Їх будівництво було призупинено через невраховані технічні особливості та необхідність виділення додаткового фінансування.

На теперішній час існує проблема відставання від графіків виконання чорнобильських проектів та неспроможності виконавців, компаній “Белгатом” та “Фраматом-ANP”, в межах заявлених фінансових ресурсів завершити реалізацію проектів зі створення заводу з переробки рідких відходів (ЗПРРВ) та сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2).

За оцінками українських фахівців, на СВЯП-2 виконано 70 % робіт, а на ЗПРРВ – 90%. Запуск цих об’єктів убезпечує і подальшу роботу на об’єкті “Арка”. Тому необхідно терміново консолідувати зусилля українських і іноземних фахівців для реалізації даних проектів.

Міністр Давид Жванія, виступаючи на конференції у Лондоні, заявив: “Наразі перед Україною та міжнародною спільнотою стоїть найголовніше завдання – терміново завершити будівництво даних об’єктів. Україна готова долучитися до цих проектів, зробивши додаткові внески.”

Крім того, українська сторона у вирішенні цього питання зі свого боку пропонує технічні рішення, що дозволять якомога швидше розблокувати два цих проекти. Україна наполягала на тому, що термін завершення проекту не повинен перевищувати 36 місяців.

Результатом роботи конференції стало прийняте рішення про виділення додаткових коштів на завершення будівництва заводу з переробки рідких радіоактивних відходів ЗПРРВ. 5 млн. доларів буде виділено до кінця року, ще 2 млн. – на початку 2006 року.

Що стосується будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива СВЯП-2, то дане питання значно складніше у вирішенні. Асамблеєю прийнято рішення про початок роботи аудиту щодо з’ясування  доцільності використання коштів, виділених раніше на цей проект.

Прес-служба МНС,
http://www.kmu.gov.ua

Надруковано «ПЧ» № 7 (19) липень 2005

Запись была опубликована: glavred(ом) Вторник, 5 июля 2005 г. в 20:07
и размещена в разделе Чорнобиль і світ.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта