?> Реформи повинні гарантувати соцзахист – Н.Карпачова | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
06.02.2011, рубрика "Дайджест, Наше право"

Реформи повинні гарантувати соцзахист ветеранів, дітей війни, ліквідаторів-чорнобильців - Н.Карпачова

Корпачева
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова

До Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ніни Карпачової надходить багато скарг від ветеранів і дітей війни, жертв нацистських переслідувань, учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, які обурюються тим, що органами виконавчої влади системно порушується їхнє право на соціальний захист.

Так, законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про соціальний захист дітей війни", "Про жертви нацистських переслідувань", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" передбачені конкретні розміри пенсій та соціальних виплат. Проте на практиці органи виконавчої влади призначають значно менші виплати, керуючись нормативно-правовими актами уряду, а не нормами законів. Чинна законодавча база не приведена у відповідність до рішень Конституційного Суду України, якими неодноразово визнавалося неконституційним внесення до Державного бюджету змін до соціальних законів.

Це змушує людей звертатися за захистом як до національних судів, так і до Європейського суду з прав людини. Більшість прийнятих на користь громадян судових рішень не виконується, і заборгованість держави перед людьми зростає. Проблема набуває дедалі більшого міжнародного резонансу: 26 січня 2011 року Парламентська Асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, у якій Україну віднесено до країн, де хронічне зволікання з ефективним виконанням рішень Європейського суду з прав людини викликає тривогу.

Як повідомляє прес-служба Уповноваженого з прав людини, Ніна Карпачова направила Прем'єр-міністрові України Миколі Азарову подання щодо захисту права ветеранів війни та інших пільгових категорій громадян на отримання передбачених законами України пенсій і компенсацій.

Нову хвилю масового невдоволення і протестів ветеранів війни, воїнів-інтернаціоналістів, інвалідів-чорнобильців спричинив внесений Кабінетом Міністрів до Верховної Ради проект Закону "Про гарантії держави щодо виконання рішень суду", яким пропонується фактично передати у "ручне керування" уряду питання соціального захисту цих категорій громадян.

Як зазначається, запропонований урядом механізм може лише ускладнити ситуацію, спровокувати ще масовіші звернення громадян України до національних судів і Європейського суду. На це вже зреагувала ПАРЕ, на переконання якої, Україні потрібно терміново прийняти всеохопну стратегію заходів для виправлення ситуації, коли значна кількість рішень національних судів не виконується, попри суттєвий тиск Комітету Міністрів Ради Європи. Крім того, необхідно запровадити ефективний засіб правового захисту на національному рівні у зв'язку із пілотним рішенням Європейського суду з прав людини "Юрій Миколайович Іванов проти України". Водночас особи, які не скористалися правом на судовий захист, у своїх зверненнях до Уповноваженого з прав людини цілком правомірно наголошують, що стосовно них порушується принцип недискримінації, передбачений статтею 24 Конституції України. Адже за інших рівних умов вони мають менший обсяг пенсійного забезпечення і соціальних виплат порівняно з тими, хто таким правом скористався.

Уповноважений з прав людини пропонує Прем'єр-міністрові комплекс питань, пов'язаних із забезпеченням законних прав на соціальний захист ветеранів війни і праці, дітей війни, жертв нацистських переслідувань, інвалідів-чорнобильців, обговорити за участю громадських організацій, які відстоюють інтереси цих людей. На думку Омбудсмана, лише узгоджені й виважені законодавчі ініціативи, що будуть підтримані громадськістю, дадуть змогу розв'язати гострі проблеми соціального захисту наших співвітчизників.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=985157

Запись была опубликована: glavred(ом) Воскресенье, 6 февраля 2011 г. в 18:26
и размещена в разделе Дайджест, Наше право.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

На сообщение "Реформи повинні гарантувати соцзахист – Н.Карпачова" Один комментарий

  1. Василий сказал(а):

    Соціальні виплати чорнобильцям, дітям війни, пенсіонерам та молодим батькам скоротять
    08.02.2011 00:19 http://incher.org.ua

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта