?> Резолюція форуму чорнобильців в м. Харькові 9 вересня 2011 р. | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
13.09.2011, рубрика "Наше право"

Резолюція Всеукраїнського форуму громадських організацій

з питань збереження соціальних гарантій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (оновлена)

м. Харків, 9 вересня 2011 р.

2011 рік – рік 25-ї річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Через пекло Чорнобиля пройшли більше трьох мільйонів наших співвітчизників. Не відокремлюючи себе від широкого загалу громадян України, ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС водночас наголошують, що кожен чорнобилець зазнав стовідсоткове «поранення» мирним атомом. Чорнобильськими організаціями та громадською спільнотою України з розумінням сприйнято Указ Президента України №937/2010 «Про заходи, пов’язані з 25-ми роковинами Чорнобильської катастрофи», і ми вдячні особисто Президенту України Віктору Федоровичу Януковичу за бажання розв’язати наші проблеми.

Разом з цим, представники громадських організацій учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС занепокоєні змінами до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» від 14.06.2011 №3491-VI, в частині засад ст. 39, 50 – 52, 54 Закону України №796-XII «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а також спробами Уряду ревізувати вищезазначений закон в цілому не зважаючи на те, що Держава взяла на себе забов`язання згідно розділу I ст. 1 Закону України №796-XII «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та Віденської конвенції про відшкодування ядерної шкоди при ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

Ми – учасники форуму також зазначаємо, що Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Союз Чорнобиль України» - це не єдина і не головна громадська чорнобильська організація України і ніхто із нас не надавав право її Президенту Андреєву Ю.Б. одноосібно вирішувати наші долі.

Що стосується спеціального Закону України №796-XII «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», то він є самодостатнім і таким, що не потребує ні яких змін.

Враховуючи значний досвід щодо розв’язання проблем соціального захисту, активісти чорнобильського руху пропонують своє бачення вирішення проблемних питань.

Від імені учасників Форуму:

Просимо Президента України, Віктора Федоровича Януковича, накласти мораторій на внесення будь-яких змін до Закону України №796-XII «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Вимагаємо від Центральних органів виконавчої та законодавчої влади збереження існуючих законодавчих актів та постанов виконавчої влади, що регулюють соціальні права та гарантії громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.,

Звертаємо увагу всіх гілок влади України, що в окремих випадках, якщо виникає гостра потреба внесення змін до законів України та підзаконних актів, стосовно соціальних прав та гарантій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, робити це потрібно, тільки після всебічного обговорення та погодження з чорнобильськими організаціями, як того вимагає Президент України.

Терміново, до 15.09.2011 року, поновити діяльність робочої групи при Мінсоцполітики по вдосконаленню пенсійного забезпечення чорнобильців за участю всіх заінтересованих представників громадських організацій України.

Маємо надію, що спільні зусилля Уряду та громадських організацій України будуть запорукою в вирішенні наших нагальних проблем.

Відповідь щодо вимог Всеукраїнського форуму просимо надати на протязі десяти днів.

Учасники Всеукраїнського форуму громадських організацій з питань збереження соціальних гарантій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи:

Голова Харківської обласної організації Всеукраїнської громадської

організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» А.І.Вінник

Голова Харківської міської громадської організації

«Союз Чорнобиль України» А.О. Губарєв

та підписи керівників делегацій 65 районних, міських та обласних громадських чорнобильських організацій

Запись была опубликована: glavred(ом) Вторник, 13 сентября 2011 г. в 13:28
и размещена в разделе Наше право.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

На сообщение "Резолюція форуму чорнобильців в м. Харькові 9 вересня 2011 р." 8 комментариев

 1. ЛЕОНИД сказал(а):

  После принятием Верховной Радой в первом чтении проекта № 9127,
  всякие переписки с властями бесполезны.
  Считаю, что необходимо подниматься на серьёзные акции всем чернобыльцам
  на всей територии Украины.
  Необходимо срочно обращаться письменно во все возможные Европейские организации по защите прав человека о дискриминации нас чернобыльцев в Украине по социальному положению. Нарушению поротив нас Конституции Украины

 2. молодці!!!Потрібно зробити максимум зусиль для обєднання Чорнобильських організацій для відстоювання своїх заслуг ,гарантованих державою сказал(а):

  молодці!!!Потрібно зробити максимум зусиль для обєднання Чорнобильських організацій для відстоювання своїх заслуг ,гарантованих державою!!!ЧОРНОБИЛЬЦІ ,ЄДНАЙМОСЯ!!!

 3. всеволод сказал(а):

  більш недоречної резолюції я не бачив. Про що вона ? Чи організатори форуму не знали про голосування закону № 9127, який скасовує не тільки пенсії, а і ст 20 ( частини), ст. 30 ( частини, в т.ч. і пенсії дітям сиротам- які втратили годувальника), ст. 48 ?Чи вони не знали про протокол № 63 засідання КМУ від 5 вересня 2011, яким КМУ вимагає від ПФУ не виконувати вимоги закону і навіть рішення судів ? Давно пора назвати речі своїми іменами – ми живемо в даржаві, де не існує права, і винні в цьому ми всі – “казли ” – і бандерівці, і данецкіє
  ( прошу не ображатись ні тих, ні інших. Ми мовчки дивились, як гарант міняє конституцію в незаконний спосіб, ми спостерігали як порушують закони народні обранці, ми мовчки терпіли, коли кабмін ставив вище свої постанови від законів, і кожен, хто міг, сам вирішував свої проблеми в судах. І ось настав фініш. Тепер і рішення судів не варта нічого, тому резолюція повинна містити :
  1. Розпочати процедуру імпічмента президента, як такого, що не виконав функцію гаранта Конституції;
  2. Негайна відставка КМУ – за систематичні порушення Конституції України і Законів України ;
  3. Розпуск Верховної Ради України – за порушення Конституції України ( прийняття законів України, що суперечать Конституції , порушення процедури прийняття законів )і скорочення чисельності ВРУ якщо не до 150 нардепів, то хоч би до 300 – з огляду хоча б на те , що з 1991 року чисельність депутатів не змінювалась, а населення України за цей час разом з трудовими мігрантами зменшилось на третину .
  Можна запропонувати як вихід секвестр всіх, я підкреслюю- всіх пільг, в т.ч. і президентських, депутатських, і звичайно, чорнобильських, скажемо, на 30 %, але це скорочення повинно торкнутися всіх.
  Я не зміг бути присутнім на форумі- запрошення отримав лише 7 вересня і їхати було пізно, але прошу мою особисту думку довести до організаторів форуму, а ми ,в свою чергу, обговоримо ці тези на раді Львівської обласної організації ” Союз Чорнобиль України” 14 вересня 2011 року.
  Пора переходити до рішучих дій.
  Смеречинський Всеволод, Львів

 4. ОЛЕГ КАРЕВ сказал(а):

  Молодец Всеволод! Харьковская резолюция —-пустой звон!!!!!!!она еще раз показывает власть имущим наше бессилие. Только радикальные меры….полностью поддерживаю все предложения Всеволода…вот только о снятии льгот с чернобыльцев–нет….у нас нет льгот….то что называют нашими льготами–это компенсация за наше потерянное здоровье…а у ГОСПОДИНА президента и тунеядцев депутатов —да…льготы ничем не заслуженные. Наше правительство зделало все чтобы мы вымерли…..это физическое уничтожение чернобыльцев!Ведь обрекая нас на нищенское существование оно лишает нас возможности покупать лекарства котрые еще хоть как то поддерживают нашу жизнь…Не имея возможности их иметь мы дружненько все помрем! А моральная сторона политики ? Как сказал азаров( не поднимаеться рука на большую букву)они проводят шокотерапию….а что означает для больных людей таких как мы ШОК? правильно Вы подумали—-инфаркты…инсульты….СМЕРТЬ!!!!К предложениям Всеволода хочу добавить —надо кричать всему миру—-СПАСИТЕ НАС…..ВЕДЬ МЫ СПАСАЛИ ВАС!

 5. ВЕРА сказал(а):

  Чернобыльцы!!! Мы спасали жизни других теперь настало время бороться за свои жизни…здесь уже писали умные слова….повторюсь===ЛУЧШЕ УМЕРЕТЬ ПОД ВЕРХОВНОЙ РАДОЙ НО С ГОРДО ПОДНЯТОЙ ГОЛОВОЙ….ЧЕМ В НИЩЕТЕ НА ДИВАНЕ===ЕДНАЙМОСЯ!!!!!!!!!

 6. СЕРЖ сказал(а):

  ПІДТРИМУЮ ВСЕВОЛОДА І ОЛЕГА КАРЄВА.У НАС НЕ ПІЛЬГИ, А КОМПЕНСАЦІЯ ХОЧА СВОГО ЧАСУ ВЕРХОВНА РАДА ТАК І НЕ НАВАЖИЛАСЬ НАЗВАТИ ПІЛЬГИ КОМПЕНСАЦІЄЮ, БО ПІЛЬГИ МОЖНА СКАСУВАТИ, А КОМПЕНСАЦІЮ НІ.ЩО МИ ТЕПЕР І МАЄМ.У 86 НАМ НІХТО НІЧОГО НЕ ОБІЦЯВ, МИ БУЛИ ВІЙСЬКОВОЗОБОВЯЗАНИМИ І НАШІ ПОЖЕЖНІ БАТАЛЬЙОНИ БУЛИ СФОРМОВАНІ НА ПРИНЦИПАХ ВОЄННОГО ЧАСУ.МИ СВІЙ ОБОВЯЗОК ПЕРЕД ДЕРЖАВОЮ ВИКОНАЛИ ДО КІНЦЯ.А ТЕПЕР МИ ЇЙ НЕ ПОТРІБНІ.НАЙВИЩЕ БЛАГО ДЛЯ дЕРЖАВИ-МЕРТВИЙ ЧОРНОБИЛЕЦЬ.

 7. всеволод сказал(а):

  Шановний Олеже ! Я теж вважаю, що чорнобильці не мають пільг і всім говорю- читайте ст. 1 чорнобильського закону, де держава зобов’язалась повністю відшкодувати шкоду, заподіяну здоров’ю.А от звертатися за допомогою ми не повинні і я повністю в цьому підтримую Віру – не гоже нам просити світ- МИ- ЛІКВІДАТОРИ !Звертатись до світу ми повинні з однією метою- показати всю ницість азарових, януковичів, литвинів, чорноволів. Єднаймося !!!

 8. Борислав сказал(а):

  ЦИТАТА: “ми вдячні особисто Президенту України Віктору Федоровичу”, – ох и прогнулись некоторые чернобыльцы! Да плевать ВФ на чернобыльцев, в том числе и на прогнувшихся подлиз. Ведь с его одобрения и согласия хАзаров протолкнул проект драконовского закона. Гнать их поганой метлой из чиновничьих кресел!

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта