?> РЕЗОЛЮЦІЯ Конференції Всеукраїнської спілки “Чорнобиль-86″ | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.

РЕЗОЛЮЦІЯ

Конференції Всеукраїнської  спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86"

м. Київ                                                           23 жовтня 2010 р.

Напередодні  25-ої річниці  Чорнобильської  катастрофи  ми з сумом згадуємо загиблих, точний рахунок яких ніхто вже не назве, як і не названими та непокараними залишились істинні винуватці катастрофи. Ідуть в небуття  не лише  ліквідатори та постраждалі, - залишаються забутими самі уроки катастрофи та на цьому тлі йде  руйнація залишків напрацьованих засобів профілактики, технічних, а  ще більше, - моральних цінностей.

Рівень виконання Державою конституційних вимог  перед постраждалими від Чорнобильської катастрофи, дійшов до крайньої межі. Саме ліквідатори, які на очах усього світу в 1986 році проявили величний колективний подвиг, зупинивши радіаційну загрозу перед Європою і усім Світом, та по наказу вищих державних органів працювали на роботах по ліквідації катастрофи в умовах підвищеного рівня іонізуючого випромінювання, що призвело до втрати їх здоров'я, змушені нагадати Державі про зобов'язання, які задекларовані Конституцією та спеціальними законами України.

Суцільний і повсякденний утиск на всіх рівнях владних повноважень призвів до повного пригнічення інвалідів-ліквідаторів, що фактично стало причиною їх, інакше не скажеш, системного винищення. Ліквідатори, котрі віддали  всі свої сили та уміння, щоб зупинити ядерну загрозу перед людством, тепер несуть на собі найжорстокіші невиліковні хвороби, на лікування яких Державою щорічно скорочується фінансування. Мало того, всі кошториси чорнобильських програм зменшується в першу чергу за рахунок інвалідів-ліквідаторів. При стабільному зростанні Державного бюджету, всі гілки влади не лише не забезпечують, хоча б задовільне фінансування чорнобильських програм, а зумисне і зовсім безкарно не визнають величезні борги, які склались перед кожним інвалідом-ліквідатором.

За деклараціями про соціальний захист з боку владних структур, насправді стоїть зумисне та  явно злочинне не виконання в повному обсязі Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (796-12) - остання редакція в д 05.10.2006р., при цьому  його ревізія та відміна проводиться підзаконними актами.

Саме Кабінет Міністрів України всупереч рішенню Конституційного Суду (10-рп/2008 від 22 травня 2008 року), який визнав неконституційним внесення змін до чорнобильського закону через Закон України про Держбюджет, грубо втрутився в нього Постановами 530 від 28 травня 2008 року та 654 від 16 липня 2008 року (положення яких повторюють рівень пенсійного забезпечення чорнобильців, як визнанні неконституційними). Ці урядові документи продовжують використовуватись, незважаючи на зупинення та часткову відміну рішеннями Київського окружного адміністративного суду, що набрали законної сили…

Проект Постанови 530 виносився на обговорення до Консультативної Ради при Мінпраці для узгодження з громадськими чорнобильськими організаціями, які одностайно висловилися проти. Але Уряд злочинно затвердив цю Постанову. У такий спосіб влада нібито легітимізувала свої протиправні дії, при цьому фактично позбавила інвалідів-ліквідаторів навіть мінімального пенсійного забезпечення, як того вимагає ч.4 ст. 54  вказаного Закону.

Якщо зазначені Постанови неналежним чином, але регулюють фінансове забезпечення пенсійних соціальних виплат, то медичне обслуговування постраждалих від Чорнобильської катастрофи  на фоні  галопуючого росту цін на медикаменти, свавільно щорічно зменшується, в чому  нічого іншого, як  геноцид, проти постраждалого від Чорнобильської катастрофи, населення,  відчути не можна. Проігнорована норма чорнобильського закону (стаття 20) про безплатне надання їм ліків за рецептами лікарів. Гірше того, ми позбулися безоплатних операцій, оскільки направляючись на стаціонарне лікування, змушені купляти весь перелік необхідних ліків, навіть шприців та крапельниць. Крім того, інваліди ліквідатори останні роки зовсім не забезпечуються відновлювальним санаторно-курортним лікуванням. Путівки, які службовці Мінпраці закуповують по тендеру, в переважній більшості не забезпечують відновлювального лікування. Придбані в "так званих санаторіях", які не мають необхідної лікувальної бази та лікарів відповідного профілю, путівки забезпечують тільки відпочинок чорнобильців.

Роками голими деклараціями залишаються зобов'язання Держави щодо забезпечення ліквідаторів житлом. Закон передбачає надання його їм позачергово протягом року. У черзі на отримання житла перебуває біля 25 тисяч чорнобильців, чимало з яких очікують його з 1994 року. Злочинним є невикористання коштів на капітальне будівництво в повному обсязі  та повернення їх до Державного бюджету, за рахунок чого чиновники різного рівня отримують за це ще й премії. Спостерігається подвійне грабування чорнобильців. Державою на даний момент заборонено придбання житла для першочерговиків в регіонах на ринку вторинного житла, яке в переважній частині регіонів значно дешевше новобудов, що також стає на перешкоді вирішення злободенної проблеми. Повністю зупинена програма надання безвідсоткових позик на будівництво.

При фактично зупиненому фінансуванні на придбання транспортних засобів не вирішено питання про відновлення безмитного ввезення автотранспортних засобів хоча б для інвалідів-ліквідаторів Чорнобильської катастрофи.

Закон України "Про Конституційний Суд України" передбачає негайне скасування рішень, які визнані неконституційними. Але в порушення зазначеного правового положення рішення Конституційного Суду (10-рп/2008), яким визнано неконституційним внесення змін до Закону (796-12) через інші Закони, зокрема Закон "Про держаний бюджет на 2008 р.", не приведені до конституційного стану у відповідності статті  71 Закону (796-12).

Як не прикро, але інваліди Чорнобиля повинні  відстоювати свої права в судах, довготривалих та виснажливих засіданнях. Цьому прислужилися законотворці, котрі бездумно внесли зміни в порядок розгляду судових справ, внаслідок чого вони по кілька разів передавались до різних апеляційних та касаційних судів. Після рішення Конституційного суду в вересні 2010 року настав колапс в розгляді справ. Суди апеляційної інстанції, що розглядали справи у відповідності цивільно-процесуального кодексу, не можуть невідкладно передати їх до апеляційних адміністративних судів.

Хворих і безпорадних інвалідів-ліквідаторів, які були, є і будуть обличчям країни, вже на історичному фоні ліквідації у 1986 році наймасштабнішої катастрофи світу, Держава знову вганяє в військові дії, тепер вже в війну за своє життя.

Державним можновладцям байдуже, як  на це дивиться міжнародна спільнота, вони не бажають знати, що поряд із 2.5 мільйонами потерпілих від катастрофи, мешкає чи не втричі більше членів їх сімей, які теж, в чималій мірі потерпають через незахищеність рідних.

До 25 річниці Чорнобильської катастрофи нам слід об’єднати свої зусилля, як в нашій організації, так і разом з іншими, зокрема із міжнародними чорнобильськими інвалідними організаціями, з метою першочергового повернення втрачених пільг і компенсацій інвалідам-ліквідаторам 1986 року, як найбільш потерпілим та незахищеним, змусивши державотворців чітко визначитись із кошторисом на забезпечення виконання цих програм у повному обсязі та повному і безумовному його фінансуванні. Таке вирішення першочергової проблеми, стане показником віри всього населення України, у можливість подальшого поліпшення життя, та стимулом  для реалізації програм розвитку країни.

Голова Всеукраїнської  Спілки

ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86"                            /А.Ф.Колядін/

Запись была опубликована: glavred(ом) Суббота, 13 ноября 2010 г. в 9:08
и размещена в разделе Новини Спілки "Чорнобиль-86", Трибуна.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

На сообщение "РЕЗОЛЮЦІЯ Конференції Всеукраїнської спілки “Чорнобиль-86″" 4 комментария

 1. Валентина Юрьевна сказал(а):

   Председатель Всеукраинского Союза ликвидаторов-инвалидов “Чернобыль-86″ А. Ф. Колядин , СПАСИБО ВАМ ОГРОМНОЕ И ДАЙ БОГ ВАМ ЗДОРОВЬЯ!

 2. glavred сказал(а):

  Мне кажется Вы преувеличиваете мои заслуги.
  Все таки это коллективное решение конференции Всеукраинской Спилки “Чернобыль-86″.
  Действительно наболело! Потому и воспринимается резолюция эмоционально всеми посетителями нашего блога.

 3. сергій сказал(а):

  Написали, приняли а далі що? Якщо, навіть голова профільного комітету ВР (по інвалідах) боїться підняти питання перед урядом (неважно яким).Сушкевич піднімає питання які фінансово не турбують владу.

 4. admin сказал(а):

  Майдан ще ніхто не відміняв… Треба брати приклад з підприємців! Інакше діла не буде!!!

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта