?> Рішення Андрушівського районного суду Житомирської області про зміну способу і порядку виконання рішення | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
13.05.2013, рубрика "Судові справи"

Рішення Андрушівського районного суду Житомирської області про зміну способу і порядку виконання рішення

Справа №: 272/156/13-а

Провадження №  6-а/272/4/13

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 березня 2013 року

Судя Андрушівського районного  суду Житомирської області В.В.Карповець  розглянувши заяву Головного державного виконавця із відділу примусового виконання рішень м.Житомира Л.В.Флячинської про зміну способу і порядку виконання рішення по адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Управіління Пенсійного Фонду України в Андрушівському районі про зобов»язання  вчинення дій, суд

В С Т А Н О В И В :

11.02.2013 року Головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень м.Житомира було подано заяву про зміну способу і порядку виконання судового рішення,   в якій вказано, що оскільки,   на теперішній час кошти для проведення вказаних виплат в Державному бюджеті України не передбачені, просили вказати в судовому рішенні замість «виплатити»   за період із 27.11.10 по 27.05.11 року  суму 773,04 грн допомоги на «стягнути» .

Сторони в судове засідання не з»явились,  хоча належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи.

Управління Пенсійного Фонду України в Андрушівському районі надійшло заперечення, у якому вони просили відмовити в задоволенні заяви про зміну способу і порядку виронання рішення.

Суд, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи заяви, дійшов висновку, що вона задоволенню не підлягає    з наступних підстав.

Відповідно до ст. 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.

Під зміною способу і порядку виконання рішення розуміється прийняття судом нових заходів для реалізації рішення в разі неможливості його виконання у порядку і способом, раніше встановленими. Тобто зі змісту вказаної норми випливає, що суд за наявності обґрунтованих підстав та належних доказів, може змінити спосіб та порядок виконання рішення суду, або ж відмовити по даному питанню, не змінюючи при цьому його змісту.

Суд   зазначає, що приписи ст.263 КАС України передбачають зміну чи встановлення порядку чи способу виконання рішення, яке було ухвалено судом у справі, а саме резолютивної частини постанови, яка містить висновки суду по суті позовних вимог. Отже, суд, здійснюючи зміну порядку чи способу виконання рішення, не змінює змісту резолютивної частини та не змінює спосіб захисту порушеного права, обраний судом при вирішенні справи.

Таким чином, заява щодо зміни способу та порядку виконання постанови Андрушівського районного суду  від 14.07.2011 року не підлягає задоволенню, оскільки в разі   задоволення її вимог фактично буде змінено по суті зміст резолютивної частини постанови суду, що в свою чергу є порушенням норм процесуального права.

Крім того, за приписом ч. 2 ст. 263 КАС України, суд при розгляді питання про зміну способу і порядку виконання судового рішення може змінити спосіб та порядок виконання рішення лише у виняткових випадках.

Суд вважає, що викладені в заяві Головного державного виконавця із відділу примусового виконання рішень м.Житомира Л.В.Флячинської обставини не обґрунтовують доцільність і необхідність зміни способу та порядку виконання рішення суду.

З урахуванням викладеного, керуючись ст.ст.195,197,199,200,205,206,211,212,254263 КАС України, суд   -

У Х В А Л И В:

В задоволенні  заяви Головного державного виконавця із відділу примусового виконання рішень м.Житомира Л.В.Флячинської про зміну способу і порядку виконання рішення по адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Управіління Пенсійного Фонду України  в Андрушівському районі про зобов»язання  вчинення дій- відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Андрушівський районний суд Житомирської області шляхом подання апеляційної скарги протягом п»яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя:В. В. Карповець

Запись была опубликована: glavred(ом) Понедельник, 13 мая 2013 г. в 9:30
и размещена в разделе Судові справи.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

На сообщение "Рішення Андрушівського районного суду Житомирської області про зміну способу і порядку виконання рішення" Один комментарий

  1. Ирина сказал(а):

    В ЕСПЧ теперь надо по этапау, если там услышат.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта