?> Ризик раку у мешканців Чорнобильської зони не зменшився | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
29.03.2011, рубрика "Дайджест"

Дослідження: ризик раку у мешканців Чорнобильської зони не зменшився

DEUTSCHE WELLE, 18.03.2011

ЧАЕС

ЧАЕС

У людей, які в дитинстві отримали дозу радіоактивного опромінення біля Чорнобильській АЕС, і надалі зберігається високий ризик раку щитовидної залози. Такі дані одного американського дослідження.

Проаналізувавши дані понад 12 тисяч людей, яким у 1986 році було менше 18 років, вчені кількох медичних інститутів США дійшли висновку: через 25 років після катастрофи ризик раку не зменшився. Результати їхнього дослідження оприлюднив журнал "Environmental Health Prospektives".

Через два місяці після вибуху на ЧАЕС вчені заміряли рівень радіації у щитовидній залозі дітей та підлітків. Тих, хто був старше 12 років, упродовж десяти років регулярно перевіряли на онкозахворювання. У 65 учасників був встановлений рак щитовидної залози.

Учені встановили зв'язок між отриманою дозою радіоактивного йоду-131 та ризиком ракових захворювань. Кожен грей збільшує ризик удвічі. Грей – це одиниця вимірювання отриманої дози іонізуючого випромінювання. Дослідження людей, що пережили вибух атомної бомби, показують, що через 30 років ризик ракових захворювань у них зменшується, але через 40 років він усе ще залишається вищим за середній.

Таблетки йоду лише в разі потреби

Тим часом, на тлі ядерної катастрофи в Японії, Всесвітня організація охорони здоров’я оприлюднила оновлені рекомендації, як зменшити вплив на організм людини радіоактивних речовин, що викликають рак.  Особливо це стосується дітей та підлітків.

В результаті катастрофи на атомній електростанції серед іншого відбувається викид радіоактивних цезію та йоду, сказано в повідомленні ВООЗ. Йод концентрується у щитовидній залозі та збільшує ризик ракового захворювання. Зменшити ризик можуть таблетки йоду. Тим часом німецькі вчені відзначають, що вживати такі таблетки можна лише в умовах радіаційного забруднення. Ті, хто ковтає їх з "профілактичних міркувань", може, навпаки, збільшити ризик ракового захворювання.

Роман Гончаренко

Редактор: Захар Бутирський

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,14922699,00.html

Запись была опубликована: glavred(ом) Вторник, 29 марта 2011 г. в 11:07
и размещена в разделе Дайджест.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта