?> С В И С Т У ЛИСТ | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
12.07.2011, рубрика "Підрозділ № 6033"

«С В И С Т У ЛИСТ»

Такі наслідки варто очікувати від нещодавньої протестної акції на Банковій. Її, як відомо, 6 липня організувало Всеукраїнське об’єднання «Союз Чорнобиль України». У цій акції брали участь і наші побратими.

Відрадно,що цей масовий захід може по праву вважатися всеукраїнським,оскільки його підтримали усі регіони. Наймасовіше представництво продемонстрували чорнобильці Харкова, Донбасу та Дніпропетровщини.

Під стіни приміщення Адміністрації Президента України прийшли разом з чорнобильцями «діти війни», ветерани війни та праці,недавні армійці, щоб висловити незгоду з підступно освяченим Верховною Радою України та скороспішно підписаним нашим «гарантом», законом про зміни до бюджету на 2011 рік. Його перехідні положення закріпили за Кабміном право познущатися в котрий раз над найбільш незахищеними верствами населення. Скоєно зло тим, хто створював економічну міць держави, яку собі прихапнули олігархічні клани.

У цей документ злочинно вписано основні позиції горезвісного проекту закону під номером 7562,який був практично заблокований усіма фракціями та комітетами Верховної Ради України. За хвилини, практично без обговорення, за нього проголосували регіонали, литвинівці та «тушки». Під орудою депутатів Яценюка та Ляшка зібрано необхідні підписи і подано клопотання до Конституційного суду України про визнання цих змін антиконституційними. Та годі сподіватися на швидкий вердикт.

7 липня Верховна Рада «порадувала» українців ще одним антинародним законом, за яким радикально змінено пенсійні правила. І це теж робилося під криками «ганьби» мітингувальників. Але влада, що видає себе прихильницею демократії та свободи, не почула голосу спротиву мас. Вона продовжує діяти за принципом: ви галасуйте, а ми реформуємо. Зрозуміло, що преференції узаконює собі.

На жаль, чорнобильські та інші громадські рухи позбавлені настрою домогтися певних цілей. Вони розрізнені діями самої влади. Наша згуртованість владі ой як перечить. У час тотального наступу на права громадян нам явно не вистачає духу єднання, організаторського начала та чіткої програми дій заради здобуття конкретного результату. Складається враження, що влада зумисно провокує людей і має з цього ще й комерційний зиск. Адже активна маса суспільства з власної ініціативи спустошує свої мізерні сімейні гаманці на користь владних ділків. Заробляє ж на нас залізниця. Не гребують свіжою наживою і запопадливі торгаші. Масові наїзди на столицю їм тільки на руку. Шостого липня Київ справді виглядав на окуповане чорнобильцями місто, на вулицях якого повсюдно пересікалися групи під оклики – «Он знову наші!».

Чому б організаторам не використати зібрання у столиці громадського активу для координації майбутніх походів на захист прав знедолених та ошуканих? Навіть оголошений на Банковій Всеукраїнський марш невдоволених владою вулицями Києва у День Незалежності був слабо почутий громадою, яку щедро поливав грозовий літній дощ. Ця ідея напрочуд примарна. Вона не здатна досягти задуманого, оскільки навіть контури його не були озвучені. Час результативних акцій такого штибу ще не настав. А може хтось думає інакше?!

Ярослав ОЛІЙНИК,

голова ГО «Прикарпатбат Чорнобиль»

Запись была опубликована: glavred(ом) Вторник, 12 июля 2011 г. в 21:36
и размещена в разделе Підрозділ № 6033.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта