?> «Самостійне життя інвалідів» – проект, який показує їх можливості | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
30.08.2011, рубрика "Соціальне партнерство"

«Самостійне життя інвалідів» - проект, який показує їх можливості

«Самостійне життя людей з особливими потребами. Стан та перспективи розвитку». Таку назву мав проект, який провадила «Спілка громадських організацій міста Києва під головуванням Олександра Ворони. Про свою участь у проекті розповіли також Раїса Кравченко – голова ВГО "Коаліції захисту прав інвалідів та осіб з інтелектуальною недостатністю", Геннадій Євсев'єв – голова Всеукраїнської молодіжної організації інвалідів «Генерація успішних дій», На прес-конференції виступили також виконавчий директор ВГСПО «Національна асамблея інвалідів України», Наталя Скрипка та головний спеціаліст Київського міського центру соціальних служб для дітей та молоді Лариса Остролуцька.

Учасники зустрічі наголосили на тому, що ще й сьогодні, коли Україна прийняла та ратифікувала Конвенцію «Про права інвалідів», українське суспільство не готово прийняти людей з особливими потребами як рівних. З іншого боку інваліди не завжди прагнуть стати частиною суспільства.

Про «Спілку громадських організацій інвалідів» м. Києва, основна мета якої залучення інвалідів до активного життя, розповів Олександр Ворона Він сказав, що у своїй діяльності доводиться стикатися з такими формами допомоги інвалідам, які формують негативну споживацьку позицію «Моделі громадських організацій змінюються, - сказав Олександр Володимирович, - але форми допомоги держави цим людям здебільшого лишаються незмінними. Допомога держави цим верствам населення зводиться до соціального захисту та матеріальну допомогу. А це формує негативну споживацьку позицію.

Олександр розповів про проект «Школа незалежного життя», який реалізовувався з 2005 року і охоплював лише інвалідів з наслідками ДЦП. Після прийняття Конвенції «Про права інвалідів» організація зрозуміла, що потрібно розширювати рамки почала залучати людей з іншою нозологією. Був розроблений новий проект, «Право на самостійне життя інвалідів», який реалізовувався у 2010 році за фінансової підтримки американського фонду "Disability rights fund". Основна мета проекту - підвищення рівня мотивації інвалідів до розвитку їх потенціалу, передачі особистого досвіду життя. «У цьому проекті ми змогли об'єднати досвід різних громадських організацій. – відзначив Ворона, - У проекті брали участь організації, які об'єднують інвалідів різних нозологій: благодійний фонд розвитку комп'ютерних та інформаційних технологій «АІК», «Генерація успішних дій», Всеукраїнська благодійна організація дітей з синдромом Дауна «Даун-синдром» організація та інші. По закінченню проекту ми отримали цінний досвід, а головне -розуміння, що є спектр спільних проблем, які необхідно і можна вирішувати»

Про свій досвід роботи з людьми, які мають вади розвитку розповіла Раїса Кравченко. За її словами у Києві успішно працює спеціальний міні-гуртовжиток для інвалідів з розумовою відсталістю. 16 осіб, які знаходяться у гуртожитку, оточені сімейною тишею. У супроводі соціального захисту вони навчаються працюють та відпочивають

У своєму виступі виконавчий директор Національної Асамблеї інвалідів відзначила, що існують приклади успішної роботи громадських організацій. «Але ці приклади – скоріше експеримент і не набули розповсюдження в Україні», - сказала Наталя Сергіївна.

Скрипка відзначила, що Конвенція про права інвалідів, яку ратифікувала Україна, має велике значення. Саме вона повинна змінити ставлення влади та суспільства до інвалідів і допомогти їм інтегруватися у суспільстві.

Лариса Остролуцька розповіла присутнім про різні форми роботи Центру з дітьми з функціональними обмеженнями, які дозволяють розкритися дітям та реалізувати свій потенціал. У зв’язку з цим вона згада про фестиваль творчості інвалідів «Повір у себе», який незабаром проходитиме вже в двядцяте. «Фестиваль дозволяє дітям повірити в себе, а їх батькам відчути гордість за свої дітей, - відзначила Лариса Іванівна

Про спільний туристичний похід незрячих людей та студентів-волонтерів розповів присутнім Геннадій Євсев'єв. «Такі акції, - відзначив Геннадій, - дозволяють здоровій молоді з іншого боку побачити інвалідів, а незрячім показати свої можливості.»

Костянтин П'ятилєтов

Запись была опубликована: glavred(ом) Вторник, 30 августа 2011 г. в 16:42
и размещена в разделе Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта