?> Сергій МИРНИЙ | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.

Чорнобильська комедія

Саме в День шанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в Національному музею «Чорнобиль» відбулась презентації нової книги вже відомого чорнобильському суспільству Сергія Мирного «Чорнобильська комедія», яка вийшла у Полтаві в видавництві «Структури Гармонії».

Кохання поліської красуні та офіцера радіаційної розвітки, що спалахнуло у зоні аварії ядерного реактора, по-новому висвітлює знамениту, але ще до кінця не зрозумілу Чорнобильську катастрофу. Розказана сміливо, дотепно, гостро, з глибоким знанням справи та симпатією до своїх героїв, історія зворушливого кохання у незвичайних, надзвичайних умовах – продовжує кращі традиції світової сатиричної літератури і життєдайного українського гумору. Імпульси здорової енергії та досвіду переможців, якими промениться «ЧОРНОБИЛЬСЬКА КОМЕДІЯ», допоможуть успішно долати і наслідки Чорнобиля, і повсякденні проблеми сучасного, «нормального» життя.

Сергій Мирний належить до тих дуже небагатьох людей, які можуть жартувати на чорнобильську тему – тобто і вміють, і мають право це робити. Влітку 1986 року, в перші місяці аварії, він був командиром взводу радіаційної розвідки в епіцентрі катастрофи, за мужність і героїзм одержав подяку командувача Київським військовим округом. Після цього отримав за кордоном другу освіту за фахом «Довкілля: науки та політика», став знаним у світі експертом з Чорнобиля та комплексного подолання радіаційних та техногенних аварій. Зробив системне і чесне дослідження здоров’я ветеранів Чорнобиля, видане англійською мовою, написав ряд узагальнюючих наукових праць.

Неймовірним пригодам радіаційних розвідників у Чорнобилі, безцінному досвіду, який вони набули, присвячені його повість «Хуже радиации» (премія журналу «Кіносценарій», Москва), кіносценарій «Пролом» (премія конкурсу «Коронація слова») та «документально-комічний», як його називає сам автор, роман «ЖИВАЯ СИЛА» (Чернобыльские байки)» (лауреат конкурсу журналу «Кореспондент» на кращу українську книгу 2009 року).

Не можна не додати слово про творчий колектив, який брав участь у виданні книги: Літературно-художній редактор - Т.В.Луньова; художник - Т.В.Луньова; макет – С.В.Мирний, Т.В.Луньова; Макет обкладинки – Ю.В.Мирний.

У створенні обкладинки використано сюжет фрески в Санта-Марія-дель-Фьоре «Данте з примірником «Божественної комедії» перед входом до пекла», фрагмент ілюстрації Боттічеллі «Пекло» та акварельний малюнок Т.В.Луньової «Китайська слива», а також фотографії Олега Векленка (руїна 4-го енергоблока Чорнобильської АЕС, травень 1986 р.) і Олексія Бреуса (Сеоргій Мирний – провідник десанту дизайнеров у Чорнобильську зону «Чорнобиль=>25», проведеного 30.11.2009 «Чорнобиль-Тур»).

Запись была опубликована: glavred(ом) Среда, 15 декабря 2010 г. в 11:21
и размещена в разделе Чорнобильська бібліотека.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта