?> Що роблять працівники Пенсійного фонду? | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
05.06.2005, рубрика "Наше право"

Про методи протидії інвалідам-чорнобильцям при нарахуванні їм пенсії по інвалідності

За час “спілкування” з Управліннями соціального захисту, а тепер і з Управліннями Пенсійного фонду різних рівнів, консультуючи членів  Фонду, нами виявлено декілька вже напрацьованих працівниками цих установ методів по затримці нарахування, відмові в нарахуванні пенсії, а також її зменшенню.

З самого початку свого заснування Пенсійний фонд, перейнявши практику соціального захисту, взяв за потребу діяти на свій розсуд, гребуючи законодавством України, людяністю та загальнолюдською  мораллю.

По Закону про пенсійне забезпечення пенсія нараховується згідно довідки про заробіток з основного місця роботи та трудового стажу, по Положенню працівники Пенсійного фонду повинні для нарахування пенсії  перевіряти правильність оформлення цих документів по формі і, якщо все гаразд, нараховувати пенсію. Що роблять працівники Пенсійного фонду?

1.Залякують бухгалтерів підприємств, а через них і керівників різними перевірками, комісіями, щоб ті нараховували менший заробіток і надавали таку Довідку, звісно пенсія буде менше.

2 Приймають неправильно оформлену довідку і нараховують пенсію, якщо там за робіток нарахований  менше ніж потрібно, потім, коли людина ледь дихає, їй зменшують пенсію до мінімуму і заставляють брати нову довідку, як правило цього зробити інвалід вже не може. Йому дають мінімальну пенсію.

3.Втручаються в розрахунок або перерахунок заробітку, тобто не приймають Довідку про заробіток по причині, як їм здається неправильного його розрахунку. Причому користуються нормативними документами для перерахування заробітку, що суперечать один одному і в кінці-кінців переводять все це в площину судочинства, а суди замість того, щоб переправляти такі справи  до інституту судової експертизи для дослідування за рахунок Пенсійного фонду потерпають від перевантаження і такі судові справи затягуються на роки.

4.Приховують нормативні документи для оформлення або переоформлення пенсії та  її перерахунку від інвалідів-ліквідаторів, що не мають можливості скористатись кваліфікованою правовою допомогою.

5.Останнім часом до нас звертались жінки померлих ліквідаторів, які згідно Закону про статус постраждалих на ЧАЕС мають право на 50% їх пенсії, так Пенсійний фонд під привидом, що їх чоловіки отримували пенсію по ніби неправильно нарахованій зарплаті, відправляли цих жінок за новими довідками для перерахунку заробітку, а самі в слід дзвонили на ті підприємства і лякали комісіями. Як звісно бухгалтера комісій боїться і ідуть на поступки Пенсійному фонду. В наслідок цього ці жінки в кращому разі отримували тільки чверть чоловічої пенсії, а то і мінімальну.

6.При перевірці первинних документів бувають випадки, коли документ треба дослідити в криміналістичній лабораторії, щоб підтвердити його ідентичність. Справа попадає в суд і замість того, щоб такий документ відправити на дослідження і закрити справу, справа роками гуляє по судам всіх інстанцій. Бо це вигідно начебто для економії коштів Пенсійного фонду.

Всі ці негаразди викликають у інвалідів - чорнобильців  ті асоціації, що були в Чорнобилі під час ліквідації аварії - нас оточили, але ми не здаємось. Єдина надія у інвалідів-чорнобильців залишається на Правові органи України, які залишилися їх останньою надією на справедливий та безсторонній правовий захист.

П.П. ПОГАСІЙ,
голова комісії ревізійно-бухгалтерської експертизи
ГО „Фонд інвалідів м. Києва і Київської області”

 

Надруковано «ПЧ» № 6(18) червень 2005

Запись была опубликована: glavred(ом) Воскресенье, 5 июня 2005 г. в 11:33
и размещена в разделе Наше право.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

На сообщение "Що роблять працівники Пенсійного фонду?" 2 комментария

  1. Игорь сказал(а):

    Здраствуйте.Меня 2-я група первой категории инвалидности, я получаю минимальную пенсию, но у меня есть два года трудового стажа(зарплата значительно больше).он может как-то повлиять на пенсию и что нужно делать?

  2. admin сказал(а):

    to: Игорь:
    Однозначно Вам сюда “Пенсии и Законы”
    Это форум по пенсиям!

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта