?> “Союз Чорнобиль України”: Меморандум між Урядом і чорнобильцями вже виконано на 90 відсотків | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
18.12.2011, рубрика "Дайджест"

"Союз Чорнобиль України": Меморандум між Урядом і чорнобильцями вже виконано на 90 відсотків

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ, 17.12.2011 | 14:18 |

Меморандум між Урядом і чорнобильцями вже виконано на 90 відсотків. Таку думку висловив та підтвердив фактами президент Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Юрій Андреєв під час проведення ХІІ звітно-виборної конференції ВГОІ «Союз Чорнобиль України», яка відбулася 17 грудня. В її роботі взяв участь Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку та торгівлі Андрій Клюєв, перший заступник Міністра соціальної політики Василь Надрага,народні депутати України від Партії регіонів та БЮТ , представники громадських організацій.

Андрій Клюєв від імені Прем’єр-Міністра України Миколи Азарова привітав учасників конференції, висловивши подяку всім членам організації за активну життєву позицію і допомогу Уряду у вирішенні проблемних питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

«Уряд веде постійний діалог з громадянами, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи. Це важливо для нас. Уряд вперше взяв на себе відповідальність переглянути підходи до їх соціального захисту. Ми робимо і робитимемо все можливе для вдосконалення соціального захисту постраждалих, забезпечення гідних умов життя та праці», - підкреслив Андрій Клюєв.

Проблем у людей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, як ліквідаторів, так і евакуйованих жителів, наразі вистачає. Водночас вирішувати їх потрібно спільними зусиллями, наголосив Юрій Андреєв. Він з прикрістю констатував, що останнім часом деякі чорнобильці, здоров’я яких серйозно підкошене чорнобильською бідою, стали жертвами маніпуляцій. Він переконаний, що чорнобильців використовують «в підтанцьовці» деякі політичні сили, «підбивають» на кардинальні дії, аж до голодування, зовсім не думаючи про їхнє здоров’я. «Хто візьме відповідальність за це?» - запитав Юрій Андреєв, наголосивши, що хворих людей переконати на голодування легко, а от вивести з цього стану надзвичайно складно, однак це не турбує тих, хто намагається на проблемах чорнобильців заробити собі політичні дивіденди.

За його словами, «Союз Чорнобиль України» об’єднує представників багатьох груп людей, які були в самому горнилі чорнобильського пекла, це і організації міністерства оборони, міністерства внутрішніх справ, інші. Водночас він наголосив, що боротьба з ліквідацією не закінчилася в 1986-му, люди, які проводили в 1987-му дезактивацію 3-го блоку станції, спаленого радіаційними викидами «рудого лісу» теж здійснили не менший подвиг. Та й чимало жителів, які були евакуйовані з зони лиха, отримали значні дози опромінення, іноді навіть вищі , ніж у ліквідаторів.

Всі ці люди повинні отримувати гідну соціальну допомогу, і саме над вирішенням цієї проблеми активно і успішно працював «Союз Чорнобиль України». Зокрема, наразі розроблено низку законодавчих змін, які осучаснюють пенсії чорнобильців. Водночас, за словами Юрія Андреєва, виникає проблема з отриманням деяких первинних документів про розміри виплат, адже багато організацій, військових частин вже розформовано, тож потрібно створити спеціальну комісію, яка буде здійснювати «реставрацію чорнобильських заробітків», до того з повноваженнями «установлювати» такі заробітки.

«Пенсії повинні біти гідними і справедливими, в залежності від ступеня ризику під час ліквідації аварії», - зазначив Юрій Андреєв, при цьому додавши, що ті, хто був під час ліквідації на «легкій праці, в тилу», повинні і пенсію отримувати «легку».

Щодо проблеми виплат пенсій за рішеннями судів, президент організації висловив думку, що рішення судів безумовно мають виконуватися, однак їх виконання не повинне порушувати права інших категорій громадян.

«Рішення судів не повинні виконуватися за рахунок припинення виплат іншим категоріям чорнобильців», - наголосив Юрій Андреєв на неприпустимості ситуації, яка мала місце в минулі роки, коли по півроку сиротам і вдовам не виплачували пенсії, бо було арештовано пенсійні рахунки.

За його словами наразі по всіх ключових питаннях, які турбували чорнобильців, вже знайдено компроміс, Уряд ухвалив документи, відповідно до яких будуть перераховані і відповідно підвищені пенсії чорнобильцям.

Водночас Юрій Андреєв підняв питання необхідності підготовки закону про соціальний захист дітей Чорнобиля, який би діяв на багато років наперед, адже радіаційна біда накладає свій відпечаток на не одне покоління.

«Діти війни і в 80 років - діти війни, а чорнобильські діти уже у 18 років позбавлені всіх форм захисту», – зазначив він.

За результатами відкритого голосування звітно-виборної конференції переважною більшістю голосів Президентом ВГОІ «Союз Чорнобиль України» було обрано Юрія Андреєва.

http://www.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=244796971

Запись была опубликована: glavred(ом) Воскресенье, 18 декабря 2011 г. в 7:37
и размещена в разделе Дайджест.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

На сообщение "“Союз Чорнобиль України”: Меморандум між Урядом і чорнобильцями вже виконано на 90 відсотків" 8 комментариев

 1. Роман сказал(а):

  Вот суки брехливые.

 2. Василь сказал(а):

  Через таких упирів як Андреєв і бардак у державі.На ліквідації аварії були всі рівні, хто був у 30 кілометровій зоні.І не треба заговорювати зуби про тих хто був у тилу .У законі про це чітко було сказано що є 30 кілометрова і кратність для оплати .Але питання лишається про те що люди які були на роботі на ставці лишаться з малою пенсією, не говорю вже про тих що не були на роботі.Через те і в законі було сказано що інваліди ліквідатори 1 категорії мають отримувати 6-8-10 мін.І суди пішли саме таким шляхом.Андреєв не працював на АЕС за 0,65коп за годину так що тепер розсосолювати про справедливість з пенсією в кільканадцять тисяч йому легко.А як бути тим інвалідам 1категорії 3 групи у яких зараз нема навіть мінімалки?

 3. барбудос сказал(а):

  На 90 процентов снизили пенсии, еще осталось лишить льгот на коммунальные услуги,это и есть те 10 процентов которых они еще не выполнили. Это банда Региананистов во главе с проффесором обещали много а делают все наоборот. А самое обидное то что люди верят что нам добавили пенсии, и что нам все мало! Во как настроили против нас народ. Ну у Регианалов тоже будет черная полоса, она уже не за горами.

 4. Владимир Гудов сказал(а):

  Почему не были приглашены бывшие военнослужащие, призванные из запаса для обсуждения и внесения своих предложений? Не учтены также и солдаты срочной службы.
  Запасники и срочники выполнили самую опасную, грязную(радиоактивную) и тяжелую работу по уборке радиоактивного мусора, где десятки и сотни рентген. Пенсии им предусмотрены постановлением КМУ 1210 в пределах 1200…1600грн. А кто не имеет инвалидности, там про пенсию ничего не сказано. Потому, что наши справки 731 спецбатальона по зарплате уничтожены. А высокие пенсии предусмотрены работникам станции, гражданским. Говорить о справедливости этого постановления – это просто кощунство. Это постановление Андреев сделал для себя, своих станционников и чиновников.

 5. КЕП сказал(а):

  а инволидов из постродавших вообще бросили на 900 гривен вот и живи как хочеш а на лекарства по минимуму 1600 што делать?

 6. кре6роо сказал(а):

  А в это время прокуратура, КРУ ищет фальшивых чернобыльцев! Им надо б хотя б переписать всех учасников этого шабаша – вот был бы улов и имели б показатели роботы на много лет вперёт!

 7. кре6роо сказал(а):

  Єдина Тернопільська область в Україні, яка не підписала цей ганебний “меморандум”! За таке нехтування вказівки влади, Тернопільським ПФ всім інвалідам чорноболя МВС розіслані повідомлення про відмову нарахування їм “оновлених” пенсій з нового року. Видумана цинічна брехлива причина про як-би відсутність у їх пенсійних справах видуманих нікому не потрібних довідок, які інвалідів зовсім не стосуються!!! Війна продовжується…

 8. Віктор сказал(а):

  @ Василь:
  А який андєєв ліквідатор, це один з терористів, які підірвали та срану станцію, а ми потім за ними дєрьмо загрібали, чого воно,падло, до цього часу не сидить.

  УКРАЇНА
  ГОЛОВНЕ КОНТРОЛЬНО-РЕВІЗІЙНЕ УКРАЇНИ
  04070, м. Київ, вул. П. Сагайдачного 4, тел. 417-82-22, факс. 417-80-78

  24,05.03 04-13/145
  На №

  Щодо результатів перевірок
  ВГО „Союз Чорнобиль України”

  Вельмишановний Вікторе Андрійовичу!

  На виконання Вашого доручення щодо розгляду звернення депутата України Г.О Омельченка на лист голови Всеукраїнської Чорнобильської народної партії Ісаєва Н.В., про розбазарювання бюджетних коштів Всесоюзною Громадською організацією «Союз Чорнобиль України» Голов КРУ України доповідає:
  Протягом 2000 – 2004 років у ВГО „Союз Чорнобиль України” ГоловКРУ проведено три перевірки, в ході яких дійсно виявлено грубі порушення при використанні бюджетних коштів.
  Зокрема, ще у 2000 році ГоловКРУ встановило, що керівниками Союзу було направлено шести комерційним структурам авансом загалом 146,1 тис. грн. на лікування 24 осіб, потерпілих від Чорнобильської катастрофи. Як виявилося, потерпілі за такою допомогою, до Союзу не зверталися, в цих структурах не лікувалися. Документація щодо цих коштів була сфальсифікована. Крім того, вказані комерційні структури не мали ліцензії медичну практику, їх діяльність тривала декілька місяців і вони буї ліквідовані, За цими матеріалами, які Голов КРУ передало до СБУ, остання порушила кримінальну справу за фактом, а в подальшому на підставі цих матеріалів справу було порушено Головним Управлінням МВС в м. Києві від 03.11.04 № 12/2-10052 за обвинуваченням президента ВГО „Союз Чорнобиль України” Андреева Ю.Б. по ст. 191 ч. 5 КК України. Розслідування по справі триває дотепер.

  Перевіркою у 2004 році встановлено, що із загальної суми, що за 20 серпень 2004 року надійшла на казначейські рахунки, Союзом спрямоване для надання потерпілим адресної медичної допомоги та “допомоги” спеціальним лікувальним установам 1,6 млн. (75,4 ‘% загальних асигнувань), в використанні яких керівники Союзу не дотримувалися норм чинного законодавства України, як це передбачено Статутом, укладеному з МНС та Кабінетом Міністрів України, а також регламентними документами, виданими самим Союзом.
  Так, без документального підтвердження причинного зв’язку захворювань з наслідками Чорнобильської катастрофи проведені відповідні видатки на загальну суму 670 тис. гривень.
  Слід вказати, що Союз в основному обкрав для надання медичко і допомоги не державні та комунальні медичні установи, а комерційні, хоча є документальні підтвердження, що перші пропонували надання такої самої медичної допомоги безоплатно. Зокрема, за вказаний час медичні послуги на суму близько 600 тис. грн. нібито надавалися МПП „Істина”. По-перше надання відповідної і медичної допомоги дітям пропонував безкоштовно Інститут акушерства і гінекології, але цю пропозицію Союз відхилив. По-друге в ході перевірки з’ясовано, що МПП „Істина” надавала медичні послуги за високими цінами (наприклад обстеження УЗІ – від 300 до 400 грн. за одну процедуру), при цьому а МПП „Істина” не дотримувалися вимоги законодавства щодо ведення медичної документації стосовно осіб, що лікувалися за направленнями Союзу за рахунок бюджетних коштів, у зв’язку з чим повне документальне підтвердження надання цих послуг відсутнє.
  Ігноруючи те, що законодавством передбачено проведення безоплатного щорічного медичного обстеження (диспансеризації) всіх осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи у спеціалізованих центрах, Союзом укладено у 2003 та 2004 роках договори та переховано 37,6 тис. грн. ТОВ „Адоніс-О” (неспеціалізованому медичному закладу) на обстеження окремих осіб, що постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС, за відсутності відмови спеціалізованих центрів щодо безоплатного надання їм такої допомоги. При цьому ТОВ „Адоніс-О”, як встановила зустрічна перевірка, в акті виконаних робіт приписало послуги з обстеження на: суму 6,6 тис. грн., які ним не надавалися.

  За рахунок бюджетних коштів Союз надав так звану „гуманітарну допомогу” на суму 63 тис. грн. медичним закладам. Перевіркою виявлено, що фактично для цієї мети Союз отримав адресну (для відповідних лікувальних установ) гуманітарну допомогу з Німеччини у вигляді валюти, яка залишилася на його рахунку.

  Перевіркою встановлено підробку документів. Зокрема, помічником президента Союзу представлено документ про передачу постраждалій громадянці лікарського засобу “Інтрон” вартістю 2 тис. грн. Проте зазначена громадянка дала пояснення, що вона не отримувала цих медикаментів та й не могла їх отримати, оскільки зустрічною перевіркою у постачальника ТОВ „Адоніс-О” з’ясувалося, що данні препарати не відвантажувалися Союзу, а були відвантажені інші препарати, які по обліку Союзу не оприбутковано.
  г
  Матеріали останньої перевірки також передано в установленому законодавством порядку до правоохоронних органів і приєднано до матеріалу за порушеною кримінальної справою.
  Водночас інформуємо, ідо про результати вказаних перевірок інформація надсилалися МКС та Мінпраці з пропозиціями щодо забезпечення усунення виявлених порушень. У 2002 році перед МНС порушувалося питання щодо забезпечення доцільності подальшого фінансування цієї громадської організації зважаючи на виявлені грубі порушення законодавства та зловживання з боку її керівників. Проте, цю пропозицію не підтримано.
  З огляду на зазначене вважаємо за доцільне надати доручення МВС щодо прискорення слідства за кримінальною справою, порушеною за матеріалами ГоловКРУ. а також Мінфіну – щодо доцільності подальшого виділення бюджетних коштів ВГО „Союз Чорнобиль України”.
  Відповідь народному депутату України Г. О. Омельченку надіслано.Доповідається на виконання доручення.

  З повагою
  Голова М. Д. Сивульський

  Стаття 191. Привласнення, розтрата майна або заволодіння
  ним шляхом зловживання службовим становищем

  1. Привласнення чи розтрата чужого майна, яке було ввірене
  особі чи перебувало в її віданні, –

  карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів
  доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років,
  або обмеженням волі на строк до чотирьох років, або позбавленням
  волі на строк до чотирьох років, з позбавленням права обіймати
  певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох
  років або без такого.

  2. Привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом
  зловживання службовою особою своїм службовим становищем –

  карається обмеженням волі на строк до п’яти років або
  позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права
  обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до
  трьох років.

  3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті,
  вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, –

  караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років
  або позбавленням волі на строк від трьох до восьми років, з
  позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною
  діяльністю на строк до трьох років.

  4. Дії, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї
  статті, якщо вони вчинені у великих розмірах, –

  караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми
  років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися
  певною діяльністю на строк до трьох років.

  5. Дії, передбачені частинами першою, другою, третьою або
  четвертою цієї статті, якщо вони вчинені в особливо великих
  розмірах або організованою групою, –

  караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти
  років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися
  певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта