?> Справа №2-а-47 2010 р. | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
03.11.2010, рубрика "Наше право, Судові справи"

Справа №2-а-47 2010 р.

                                                      П О С Т А Н О В А

                                     І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

      30 березня 2010 р.                                     м.Яремче

      Яремчанський міський суд Івано-Франківської області  

в складі:      головуючого   судді                            Гандзюка Д.М.

     секретаря                                        Бойко Т.Ю.

з участю:       представника позивача                  ОСОБА_1

                       представника відповідача              ОСОБА_2

 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Яремче адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до управління Пенсійного фонду України в м.Яремче про визнання протиправною відмову відповідача провести перерахунок додаткової пенсії та зобов’язати провести перерахунок додаткової пенсії, -

                                                                 в с т а н о в и в:  

            Позивачка звернулася в суд з позовом про визнання протиправною відмову відповідача провести перерахунок додаткової пенсії та зобов’язати провести перерахунок додаткової пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком з дня її призначення.  

           Позивачка обґрунтовує свої вимоги тим, що вона є особою категорії 2, евакуйованою у 1986 році із зони відчуження і належить до потерпілих  від Чорнобильської катастрофи. Їй повинна виплачуватися щомісячна додаткова пенсія   за шкоду, заподіяну здоров'ю, розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком. Проте відповідач виплачує позивачці щомісячну додаткову пенсію згідно ст.51 ч.1 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в редакції  Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" в розмірі  15 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.  Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 р. вказану редакцію ст.51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» визнано неконституційною, однак відповідач на це не зважає. Позивачка вважає, що розмір її щомісячної додаткової пенсії суттєво зменшено. Вона зверталася до відповідача провести перерахунок призначеної їй додаткової пенсії, але відповідач відмовив.  

          Представник позивачки  в судовому засіданні позов підтримав з наведених підстав і просить задоволити позов.  

          Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнала. Представник пояснила, що позивачці з 21.05.2008 р. призначена пенсія як потерпілій особі 2 категорії від Чорнобильської катастрофи. Їй виплачується щомісячна додаткова пенсія відповідно до ст.51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в редакції  Закону України Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" в розмірі  15 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Виплачувати пенсію в запропонованому позивачкою розмірі  відповідач не має підстав. Тому представник просить відмовити в позові.

           Суд, заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши письмові докази та оцінивши досліджені докази в сукупності, вважає, що позов підлягає  частковому задоволенню з таких підстав.

           Поясненнями осіб, які беруть участь у справі та стверджуються записами в  посвідченні (а.с.7), встановлено, що позивачка є потерпілою від Чорнобильської катастрофи, евакуйованою у 1986 р . із зони відчуження  і відноситься до другої  категорії.        

           Відповідно до положень ст.51 ч.1  Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", особам, віднесеним до категорії 2, щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається у  розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком.    

          Законом України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" названа норма Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" змінена з 1.01.2008 р. Але такі зміни визнано неконституційними Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 р.

            Отже, позивачці повинна виплачуватися щомісячна додаткова пенсія   за шкоду, заподіяну здоров'ю, в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком. Поясненнями осіб, які беруть участь у справі і стверджуються записами у письмовій відповіді відповідача  (а.с.9), встановлено, що відповідач вимоги ст.51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо виплати позивачці  додаткової пенсії у вказаному розмірі не дотримав. Заперечення відповідача проти позову суд вважає такими, що не ґрунтуються на законі.

               Позивачкою заявлено вимоги про зобов'язання відповідача  провести перерахунок додаткової пенсії з дня її призначення. Поясненнями осіб, які беруть участь у справі та стверджуються записами у письмовій відповіді відповідача (а.с.9), встановлено, що  пенсія  позивачці призначена з 21.05.2008 р. Але Рішення Конституційного Суду України, яким відновлено щомісячну додаткову пенсію в розмірі  30% мінімальної пенсії за віком, прийняте 22.05.2008 р. Тому  позовні вимоги підлягають задоволенню з 22.05.2008 р.  

                Обидві сторони звільнені від сплати судового збору, тому несплачений судовий збір слід віднести за рахунок держави.

                На підставі ст.51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та керуючись ст.ст. 160 - 162 КАС України, суд, -  

                                                     п о с т а н о в и в:  

               позов задоволити частково.  

      Визнати протиправною відмову управління Пенсійного фонду України в м.Яремче провести перерахунок  додаткової пенсії ОСОБА_3  відповідно до ст.51  Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

             Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в м.Яремче провести перерахунок додаткової пенсії ОСОБА_3  відповідно до ст.51  Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 22.05.2008 р.

             В решті вимог відмовити

             Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом 10 днів з дня складання постанови у повному обсязі. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів  

після подання заяви про апеляційне оскарження до Львівського апеляційного  

  адміністративного суду через Яремчанський міський суд.  

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.  

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.  

     Постанова виготовлена в повному обсязі 2.04.2010 р.

                                      СУДДЯ:

Запись была опубликована: glavred(ом) Среда, 3 ноября 2010 г. в 20:22
и размещена в разделе Наше право, Судові справи.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

На сообщение "Справа №2-а-47 2010 р." Один комментарий

  1. марина сказал(а):

    Я, отстояла свои  права в суде , желаю всем терпенья и крепкого здоровья . Удачи Вам всем. Боритесь и поддерживайте друг- друга.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта