?> Суд задовольнив скаргу на протиправну бездіяльність Генеральної прокуратури України | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
27.03.2012, рубрика "Наше право"

Суд задовольнив скаргу на протиправну бездіяльність Генеральної прокуратури України

Блог «Східний експрес», 27 березня 2012р.

19 березня 2012 року Печерський районний суд м. Києва розглянув скаргу на протиправну бездіяльність Генеральної прокуратури України.

Зокрема, скаржник просив визнати протиправними бездіяльність заступника начальника Головного управління представництва в суді, захисту інтересів громадян та держави при виконанні судових рішень Генеральної прокуратури України Банчука М. щодо невиконання вимог ст. 97 КПК України.

Суть справи полягає у тому, що скаржник звернувся до Генеральної прокуратури України з заявою про злочин, в якій просив порушити кримінальну справу за ознаками злочину передбаченого ст. 382  КК України відносно Прем’єр-міністра України Азарова М.Я., службових осіб Міністерства соціальної політики України, Пенсійного фонду України та його структурних підрозділів.

Посилання прокурора у справі на те, що вказану заяву не можливо визнати заявою про злочин, судом визнається безпідставним, оскільки у змісті заяви викладена суть порушень закону, яку на думку заявника допустили Прем'єр-міністр України Азарова М.Я., службові особи Міністерства соціальної політики України, Пенсійного фонду України та його структурних підрозділів.

В скарзі є посилання на кваліфікацію їх дій згідно чинного КК України, а також є прохання про прийняття рішення в порядку ст. 97 КПК України.

Відповідно до вимог ст. 97 КПК України прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя зобов’язаний приймати заяви і повідомлення про вчиненні або підготовлювані злочини, в тому числі і в справах, які не підлягають їх відданню. По заяві або повідомленню про злочини прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя зобов’язані не пізніше триденного строку прийняти одне з таких рішень: порушити кримінальну справу; відмовити в порушенні кримінальної справи; направити заяву або повідомлення за належністю.

Проте, відповідних процесуальних рішень по заяві представника скаржника Генеральною прокуратурою України прийнято не було.

Згідно ч.2 ст. 236 КПК України ці дії прокурора були оскаржені до суду.

Суд у свою чергу, задовольнив скаргу скаржника та вирішив направити Генеральному прокурору України, для прийняття рішення, в порядку ст. 97 КПК України, заяву скаржника про порушення кримінальної справи за ознаками злочину передбаченого ст. 382 КК України відносно Прем’єр-міністра України Азарова М.Я., службових осіб Міністерства соціальної політики України, Пенсійного фонду України та його структурних підрозділів.

http://torezdon.blogspot.com/2012/03/blog-post_6870.html

Запись была опубликована: glavred(ом) Вторник, 27 марта 2012 г. в 23:10
и размещена в разделе Наше право.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта