?> Судитися до смерті: Пенсійний фонд проти інвалідів? | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
02.07.2010, рубрика "Дайджест, Наше право, Новини"

Минулої п’ятниці близько сотні людей пікетували головне управління Пенсійного фонду України в області.

logo
Інваліди-чорнобильці протестували проти того, що їм не перераховують пенсії і не виплачують їх. Нещодавно через брак коштів на операцію, не дочекавшись грошей, які були призначені йому рішенням суду, помер учасник Спілки інвалідів Чорнобиля Василь Юрчишин...

„В разі необхідності ми почнемо голодування в приміщенні головного управління Пенсійного Фонду України в області”, — зазначили пікетники у своїй заяві.

Емоції — в сторону, хоча цілу сторінку можна списати скаргами людей, які вийшли під стіни обласного ПФУ. Тільки факти. Люди приїхали на акцію протесту з Калуша, Коломиї, Галича, Косова, Болехова. Всі, без винятку, — інваліди, захворіли через аварію на ЧАЕС. Більшість — 80 чоловік — судяться з управліннями Пенсійного фонду в районах та в Івано-Франківську за право отримувати пенсії, визначені Законом України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (чинний з 1991 р.). Згідно зі ст. 54 цього закону, пенсія осіб, що постраждали і стали інвалідами внаслідок ліквідації Чорнобильської катастрофи, не повинна бути нижчою, ніж вісім мінімальних пенсій за віком.
Реальні ж виплати у три-чотири рази менші. Чому? Бо чиновники обласного ПФУ керуються передовсім постановами Кабміну і Законом „Про державний бюджет України на 2008 рік...”. Ці документи радикально відредагували закон про статус чорнобильців, зменшивши належні інвалідам пенсії. Учасники обласної Спілки інвалідів Чорнобиля не погодилися з „обрізанням” і вирішили відстоювати своє право на соціальний захист. Люди пішли до суду.
До честі третьої влади, вона дала вичерпне тлумачення законодавчої колізії, яка лягла в основу конфлікту, й стала на захист прав людини, виписаних у Конституції України. Виходячи, мовою юристів, з пріоритетності законів над підзаконними актами (постановами Кабміну) суди в більшості своїй задовольнили вимоги чорнобильців і зобов’язали відповідачів (управління ПФУ) перерахувати пенсії відповідно до Закону „Про статус...” І що? Управління ПФУ в області не погодилися з таким рішенням, хоч його виписали і докладно пояснили Вищий Адміністративний Суд і Верховний Суд України.
Більше того, Конституційний Суд дійшов висновку, що законодавці, приймаючи закон про бюджет, „вийшли за межі правового регулювання бюджетних відносин”. „Закон про Держбюджет не може скасовувати чи змінювати обсяг пільг, компенсацій  і  гарантій, передбачених  Конституцією України та іншими  законами  України, — зазначено в його рішенні від 22 травня ц.р. — Це створює протиріччя у законодавстві,  і як наслідок — скасування та обмеження прав і свобод людини і громадянина”. Відтак окремі положення  ЗУ „Про Державний бюджет України на 2008 рік...”, зокрема ті, що змінили розмір виплат інвалідам-чорнобильцям були визнані неконституційними і втратили чинність. 
Однак, усе це мало вплинуло на позицію ПФУ в області. „Цинічною тяганиною” назвав ставлення чиновників до потерпілих від аварії на ЧАЕС голова Спілки інвалідів Чорнобиля Нестор Мартинець. Ілюстрація: Петро Грабовецький, 46 років, Івано-Франківськ. Суд зобов’язав міський ПФ перерахувати і виплатити інваліду недоотриману з червня 2005 року суму. Колегія Львівського апеляційного адміністративного суду, куди ПФ подав заперечення, залишила рішення без змін. Чоловік отримав третину суми, решту „заморозили”. Василь Атаманчук, 55 років, Калуш. Призначення суду є, виплат немає. Марія Рудик, 54 роки, Бурштин. На ухвалу суду управління ПФ у Галицькому районі, частково сплативши заборгованість, вимагало спеціального роз’яснення, в якому розмірі слід виплачувати пенсію далі. Роз’яснення отримали, але не виконали.
Межею терпіння для спільноти чорнобильців Прикарпаття став випадок із Василем Юрчишиним, село Сваричів Рожнятівського району. 56-річний інвалід відсудив у ПФ гроші за три роки. Саме в той час у чоловіка загострилася хвороба, постало питання про операцію. Родина не мала грошей і сподівалася на пенсійні виплати. Але районне управління ПФ подало апеляцію. Чоловік не дочекався остаточного рішення — помер у лікарні...
Результатом пікету стала домовленість про зустріч 10 листопада керівництва страйкового комітету з головами обласного та районних управлінь ПФУ. Інваліди-чорнобильці вимагають негайно розпочати перерахунок пенсій відповідно до Конституції та Закону „Про статус і соціальний захист...”. „В разі необхідності ми почнемо голодування в приміщенні головного управління ПФУ в області”, — так закінчується їх заява. Кореспондент ГК відстежує події.

Наталія КУШНІРЕНКО

logo

Запись была опубликована: (ом) Пятница, 2 июля 2010 г. в 10:19
и размещена в разделе Дайджест, Наше право, Новини.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

На сообщение "Судитися до смерті: Пенсійний фонд проти інвалідів?" 6 комментариев

 1. Вячеслав Мазуренко сказал(а):

  Полнейший беспредел! Какие могут быть комментарии? Разве это страна!!!???

 2. Andrew сказал(а):

  не могу ничего написать – одни матюки просятся. Сам полгода ждал местного суда, 3 месяца Пенсионный Фонд апелляцию писал, а теперь уже 2 месяца, как дело передали в апелляционный… … … …

 3. admin сказал(а):

  to Andrew:

  Вы не одиноки! Я год ждал суд первой инстанции. Потом 4 месяца, пока  Пенсионный Фонд апелляцию писал. Потом дело 4 месяца лежало а апелляционном админсуде. Потом переслали на областной апелляционный. Было первое заседание- ответчик не явился и “письмове провадження” не прислал. Перенесли на август этого года… Итого 3,5 года длится хождение по правосудию…

  Будем сидеть сложа руки, скоро перйдем в мир иной, так и не получив правильно рассчитанной пенсии.
  Везде люди пикетируют госадминистрацию!!! Только так можно добиться справедливости!

 4. сторонник сказал(а):

  Справа в тім, що мінімальні пенсії для чорнобильців не можуть бути вище самих максимальних пенсій. Ніякий бюджет не витримає, якщо кожному інваліду будуть платити по 4-5 тис. грн мінімальної пенсії. Треба вносити зміни до Закону і врегульовувати питання мінімальної пенсії.

  відповідь
  by Гість on Thu, 07/01/2010 – 14:00
  Результатом пікету стала
  Результатом пікету стала домовленість про зустріч 10 листопада керівництва страйкового комітету з головами обласного та районних управлінь ПФУ

  Ребята почему Вы согласились так далго ждать? Еще кто-либо не доживет.

 5. вера сказал(а):

  Вельможе сторонник!!! инвалиды чернобыля это не =кожному инвалиду!!!!!!!!= как посмели вы выразиться!!!
  Зачем вы высказываетесь по теме которая для вас совершенно чужда!!!!
  Если вы даже понятия не имеете кто такие инвалиды чернобыля!!!
  Они совершая подвиг -закрывая собой реактор ради спасения жизней других людей… да и вашу в том числе!!! заработали не 4-5 тысяч пенсию…а гораздо больше!!!
  Они потеряли свое здоровье… а его ни за какие деньги не купишь… и не оценишь…
  Вы волнуетесь за бюджет??? а сравнимы ли эти пенсии с пенсиями и зарплатами детутатов работников министерств и других чинуш которые сидят на бюджете???
  Это вас не волнует??? вы видете только чернобыльцев???

 6. Факт_і_аргумент сказал(а):

  Ч О Р Н О Б И Л Ь Ц І,

  за останні дні почало виявлятись, що стаття “Минулої п’ятниці близько сотні людей пікетували головне управління Пенсійного фонду України в області” замовна а описаних багатьох фактів не було і в помині.
  Бачу, що на голу інформацію уже пішли амбіції та безпідставні емоції. Хоч ми
  знаємо, але я опишу “чорнобильський рух” з деєякими фактами і кому від цього краще.

  Ваше право як поступати в індивідуальних життєвих ситуаціях і кожна організація встановлює перед собою своє завдання і мету, але прочитавши до кінця дане звернення, Вам зможуть відкритись очі на те, що твориться і робили або роблять у Чорнобильському русі.

  Щодо Нестора Мартинця, зайшовши в інтернет зможете побачити ким Нестор Мартинець не був, коли міняється влада, а судові справи для нього – є своєрідним бізнесом. Допомогаючи іншим виграти судові справи (і це добра справа!) вони за рахунок відкату (%) , починають розмову з 10% а доходить до 50% і більше та мають великі гроші. Тому вони пікетують саме з питання виплат по виграних судах. Але чорнобильці, які самі хочуть бути тупими, або не можуть бути розумними, не хочуть вивчати законодавство, самі дають гроші і дуже раді саме такому становищу. Як звинувачувати Мартинця у такій грі?

  Таких Мартинців по області є більше і Курчук Т.І. без двохсторонньої згоди піднімає суми не задекларованих адвокатських послуг. Цікавий момент, коли Курчук Тетяна працювала в обласному пенсійному фонді, то зась було чорнобильцям отримати пенсію по Закону України «Про статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а коли вона сама на пенсії, то звичайно не за малу плату лиш цим і займається.

  Це почалося ще з Донецька, коли Пучков і Гончаренко почали боротися за статті 50 і 54 нашого закону.

  Тепер, скажемо Анатолій Кайдаш, теж має виграшні судові справи по цих статтях (до речі, завдяки Миртинцю, Пучкову з Гончаренком і т.д.). Але Кайдаш має привилеї від спрівпраці з владою. Так працює “Союз Чорнобиль”. Вони мають державне фінансування, позачергові квартири, авто, путівки, гроші на лікування, операції, гуманітарку тощо.
  Сенс від цього мають і деякі члени іхніх громадських організацій. Це і є мета і завдання громадських організацій: хоч трошки допомогти людям.
  Нічим вони не відрізняються один від одного. Хоча Мартинець льє бруд на Кайдаш, Кайдаш – на Мартинця. Це всього навсього така конкуренція, що не має на своєму шляху нічого святого окрім вигляду благочестя з красномовними словами!

  Трошки смішно, але сумно… Тому що така картина по всій Україні!
  За пенсіонерів всіх категорій, зокрема чорнобильців, повинна дбати держава. Але питання соціальної справедливості в епоху “дикого” капіталізму є архаічним. Це вислiв з боку влади. З боку влади ми відчуваємо цинізм.
  Бідні майже вся країна, а бідні не можуть бути гордими, сильними, справедливими, кожен бідний хоче взяти останній шматок хліба… бо немає твердої позиції, справжнього характеру…, то кому це вигідно?

  Мені не шкода ваших грошей і не шукаю заробітку через незаконне здирство, але заявляю вам правдиво, що вас обманюють, бо Вищий Адміністративний суд України в оглядовому листі дав конкретні рекомендації суддям по адмінсправах по правоті в позовах чорнобильців по ст.50, ст.54 і соціальній 48-й теж.
  Коли Ви будете самі за себе, суддя побачить і це вплине Вам на винесення позитивного рішення, бо справжніх людей всі негативи і противники визнають від нікуди подітись, майже так, як у казці Котигорошка Дванадцятиголовий змій. Але це повинно виражатись особистим життям, а не просто маскою в окремих ситуаціях.
  То ви можете мати позицію згідно законодавства України, або бути обманутими по власному бажанню, і після прочитаного всерівно вибір за вами… Успіху!

  А питання одне, “Чи ми самі спроможні навести порядок згідно чинного законодавства!?”

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта