?> Свято душі, котре завжди з нами | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
30.11.2004, рубрика "Соціальне партнерство"

Свято душі, котре завжди з нами

Чорнобильці, ліквідатори, інваліди ЧАЕС...

Ці звичні донедавна слова після подій Чорнобильської катастрофи набули нового трагічного змісту в класифікації нової категорії людей героїчної епохи „Post Chernobyl”. І це факт, котрий як це не хотілось би, але суспільство вимушене визнати і визнає. Великий процент людей з інвалідністю за останні роки стрімко зріс і продовжує зростати, термін кінця цьому процесу неможливо визначити, і це теж, гіркий факт. Проблеми, пов’язані з цим – непередбачені. А за цим люди. Це люди з долею, що вже визначено – до Чорнобиля і після...

Як би там не було, а серед цих людей заслуговують особливої уваги люди, духом незламні. Так і назвали інваліди і мітці створену ними Галерею творчості інвалідів „Ми духом не зламані”.

1
 
Ще раніш інваліди традиційних захворювань об’єднались в громадські організації по територіальним чи проблемним ознакам захворювання. Ці організації входили до більш структурних громадських об’єднань, таких як „Національна асамблея інвалідів України”, Всеукраїнська громадська організація інвалідів та пенсіонерів „Обличчям до істини”, „Союз організацій інвалідів”, „Фонд допомоги вченим інвалідам по зору „Візаві”, Всеукраїнська громадська організація „Знання – інтелект” та інші. Ці назви організацій самі по собі характеризують спрямованість їхньої роботи з інвалідами та проблеми, які ними вирішуються і вишукуються можливості їх подолання.
Але особлива робота, котра проводиться інвалідами поза цих названих об’єднань, це допомога інвалідам – митцям. Вони є членами цих об’єднань, але не мають, зрозуміло, навіть фахової надії на поміч колег і тому додатково об’єднуються по мистецьким принципам. Тому останнім часом на протязі п’яти років спільної праці по організації мистецьких заходів, художніх виставок тощо були створені „Народна академія творчості інвалідів” та „Галерея творчості інвалідів „Ми духом не зламані” та інші.
Для інвалідів мистецька творчість дуже відрізняється від фахової спрямованості мистецької творчості від професіоналів. Це в першу чергу, медичні аспекти лікування, профілактики захворювання, інтеграції інвалідів митців творчістю в прогресивний розвиток суспільства.

2

3

Ось чому „Національна Асамблея інвалідів України” приділяє велику увагу наданню посильної допомоги цій категорії людей з інвалідністю. І організація „Спеціалізованої виставки обладнання, технологій комплексної реабілітації та соціальної адаптації людей з обмеженими фізичними можливостями” 5-7 листопада 2004 р. надала можливість і допомогу в організації в рамках цього заходу „Виставки мистецької творчості інвалідів”. Ця перша виставка проходила в дуже комфортних умовах в „Київському палаці спорту”; це дуже символічно. Як і мистецтво, спорт для інвалідів має одне й те ж медичне спрямування. Про що можуть свідчити фантастичні досягнення інвалідів-спортсменів на Параолімпійських іграх в Афінах в 2004 р.
Організувати мистецьку виставку були удостоєні честі такі відомі в Україні громадські організації, як „Галерея творчості інвалідів „Ми духом незламні”, „Художня студія УТОГ”, „Дитяча художня студія ДІМФО”.
У вишуканому виставковому проекторі експозиції були представлені майстерні роботи живописців, графіків, прикладного мистецтва, поезії; журналістики, книжного видавництва.

4

5

Фактично кожен експонат художньої виставки представляв унікальне розмаїття концептуального змісту, творчої авторської техніки, філософського мислення авторів і їх мистецьких напрямків творчості. Про кожен із цих експонатів і їх автора можна написати окрему статтю і при можливості газета „Post Chernobyl”, я в цьому впевнений, буде намагатися донести до читача цю дуже цікаву інформацію.
Було представлено до експозиції майже 100 експонатів. Про високий рівень майстерності робіт учасників виставки свідчить, наприклад, те що тільки в цьому році художники цього мистецького колективу отримали три престижні премії на міжнародних конкурсах образотворчого мистецтва. Так художники Андрій Боярин та Жорж Шанаев стали лауреатами виставки робіт міжнародного конкурсу графіки „BUZA” в м. Тирана, Албанія; а живописець Дмитро Якутович став переможцем конкурсу проекту „Міжнародна премія „Філантроп” у м. Москва, Росія.

Але не тільки в просторі цієї виставки були представлені художні твори інвалідів. В цей же час були виставки в цьому році: в містах Феодосії, Євпаторії та інших. Запрошуємо і вас, шановний читачу, до співпраці. Ваші пропозиції просимо надсилати на адресу редакції газети.

Митці-інваліди, учасники виставок були удостоєні за творчі здобутки спеціальних дипломів „Національної Асамблеї інвалідів України” за свято душі, котре завжди з ними, за життєву стійкість.

Бажаємо натхнення, нових досягнень в мистецтві, здоров’я, вам друзі!

Жорж ШАНАЕВ,
керівник Галереї творчості інвалідів
Ми духом незламні”, художник,
учасник ЛНА на ЧАЕС

Опубліковано "ПЧ" № 11/ 2004

Запись была опубликована: (ом) Вторник, 30 ноября 2004 г. в 11:17
и размещена в разделе Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта