?> Сховище ядерних відходів в Чорнобилі | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
06.08.2005, рубрика "Новини"

В Чорнобилі хочуть робити сховище ядерних відходів?

У Зоні відчуження, що навколо Чорнобильської АЕС, планують зробити безпечний могильник для збереження відходів атомних електростанцій.

За словами директора Державного департаменту ядерного регулювання Олени Миколайчук, Чорнобильська зона розглядається як один із варіантів майбутнього сховища. “Будуть робити інженерну споруду. Такі споруди існують в усьому світі, зокрема в досить населених пунктах, практично в курортних місцях”.

Вона також додала, що є плани зменшити площу зони із 30 до 10 кілометрів. “Казати про всю зону відчуження, що вона буде небезпечною для людей, - це трошки перебільшення. В принципі, сьогодні вчені і практики думають над тим, що можна скоротити зону відчуження не на 30 км її роблячи, а десь на 10 км”. (Джерело: „5-й канал”)

Від Майдан-Інформу:

Тим часом, як показав приклад Зони, природа надзвичайно ефективно відновлює свій унікальний стан - необхідно тільки прибрати людину з її залишками життєдіяльності. За роки відчудження в Зоні надзвичайно успішно відновилася дика природа. Так, за оцінками фахівців, різко збільшилась кількість щонайменьш 100 видів тварин, що занесені до "Червоної Книги".

Тому рішення скоротити Зону було б невірним і в плані безпеки, в плані збереження ситуації з екологічною системою, що там склалася.

Нагадаємо також, що у більшості енергоблоків українських АЕС закінчується термін експлуатації. Через це в нинішньому році порушень у роботі станцій значно більше, ніж було раніше. Попри це, атомні електростанції України не закриватимуть - після модернізації вони й надалі виконуватимуть своє призначення.

http://maidan.org.ua

Надруковано «ПЧ» № 8(20) серпень 2005

Запись была опубликована: glavred(ом) Суббота, 6 августа 2005 г. в 7:59
и размещена в разделе Новини.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта