?> Такі Чорнобильські судові справи | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
22.07.2008, рубрика "Статті"

Такі Чорнобильські судові справи

З кожним роком Державний Бюджет України зростає, а забезпечення основних Чорнобильських соціальних програм тільки погіршується.

На кожний запит Чорнобильських громадських організацій до органів виконавчої влади отримуємо тільки відмови. Тиражування відмов - відписок успішно налагоджено державними чиновниками різних рівнів. Фактичну інформацію ховають від Чорнобильців навіть в порушення Закону України „Про інформацію” та Закону України „Про звернення громадян”. Міністерство праці та соціального захисту України, Пенсійний фонд України, та їхні регіональні підрозділи на усіх рівнях укривають фактичну інформацію. Вони не заінтересовані в створенні контрольованого реєстру Чорнобильських пільговиків. При цьому на різних рівнях можливі приписки, при яких державні чиновники постійно отримують премії за економію ресурсів. Навіть матеріали, які міністерство подає на розгляд до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України не відповідають фактичному стану, а чиновники різного рівня мають можливість безконтрольно видавати посвідчення пільговиків.

Державні чиновники без покарання не виконують Закони України посилаючись на нехватку бюджетного фінансування. Навіть по самій незахищеній категорії пільговиків, громадянам які отримали інвалідність виконуючи завдання Держави, які виконували у приказному порядку. За останні роки через Верховну Раду України постійно народжуються нові Закони України, з новими пільгами. Усі нові законопроекти візуються заінтересованими міністерствами. Міністерству праці та соціального захисту України та Пенсійному фонду України таке неконтрольоване поповнення нових законів з пільгами тільки на руку, бо в мутній водичці легше ловити рибку для себе у вигляді премій та незаслужених пільг, а невиконання загальної кількості пільг можна прикривати нехваткою Державного бюджету, та отримувати із Державного бюджету премії за ефемерну економію.

Державні чиновники навіть не виконують рішень суду, в том числі рішень Конституційного суду України.
По усій Україні почалися судові розгляди щодо порушень статей Законів України. Законів, які не передбачають права державних органів виконавчої влади вносити корективи постановами та внутрішніми інструкціями міністерств та відомств. Наприклад компенсаційні виплати інвалідам Чорнобиля пов’язані з мінімальною заробітною платою, що упорядковує стаття 48 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, остання частина має пряну дію та передбачає: „Розмір мінімальної заробітної плати визначається на момент виплати”, а Мінпраці України через постанову Кабінету Міністрів установили розміри компенсаційних виплат на свій розсуд, посилаючись на нехватку бюджету.

Інвалідам Чорнобиля надоїли обіцянки чиновників, тому з 2004 року почався масовий наступ по захисту своїх прав через суди. Згідно судових позовів суди Донецької та Луганської областей виконуючи статті Конституції України, Кодексу адміністративного судочинства України, положення діючих Законів, рішення Конституційного суду, рішення Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України та Конвенцію ООН про захист прав і основних свобод людини, яка ратифікована Верховною Радою України, виносять позитивні рішення на користь інвалідів. На апеляції, які направляють державні чиновники, Вищий адміністративний суд України та Верховний суд України також виносять позитивні рішення на користь інвалідів Чорнобиля. Тільки в місті Києві склалися обставини, коли окружний адміністративний суд не виносить позитивних рішень. Судді проводять волокніту із розглядом справ на користь державних чиновників, та повністю ігнорують Конституцію та Закони України, рішення Конституційного суду України, позитивні рішення вищих судових інстанцій та Міжнародного суду з прав людини. Напрошуються висновок, що судді окружного адміністративного суду міста Києва находяться на прямій оплаті у державних чиновників, або отримали скриті хабарі, тому працюють на користь порушників законів.
Громадські організації постійно воюють з державними чиновниками та відстоюють скривджені права, а знаходячись в кабінетах та під кабінетами можливо почути важливу інформацію. Так керівники міста Києва різного рівня прямо говорять, що любі намагання громадян через суд відстояти правду, не мають перспективи, бо суди винесуть рішення на користь чиновників. Інваліди Чорнобиля аналізують повідомлення в газетах та на телебаченні, що підпорядковані Київській державній владі, де можливо почерпнути корисну інформацію. Наприклад в якості своїх заслуг Київські чиновники повідомляли, про масову видачу суддям міста нових квартир. Нові квартири судді відпрацьовують через протизаконні рішення на користь владних установ, принижуючи гідність інвалідів ЧАЕС.

Сподіваюся що цю статтю прочитають Депутати Верховної Ради України, керівники Верховного та Вищого адміністративного Судів України, і врахують при розробці та затверджені судової реформи положення, що протизаконно назначати суддів довічно та не мати покарання, за порушення Конституції, Кодексів та Законів України, особливо по статтям законів, по яким винесені рішення Конституційного суду. В новому законодавстві про судоустрій необхідно передбачити пункт, що при позитивному рішенні Європейського суду з прав людини, який приймає рішення на користь громадян строго у відповідності з законодавством України, погашення витрат провадити за рахунок суддів, які приймали протизаконні рішення, та чиновників які готували та візували апеляції.

Леонід КАРПЕНКО,
заступник голови комітету контролю у сфері
соціального захисту та пенсійного забезпечення
громадян ВГО “Громадський контроль”,
заступник голови ГО „Фонд інвалідів Чорнобиля”
міста Києва та Київської області,
інвалід-ліквідатор 2-ї групи

ПЧ 2008\21-22 (93-94) Червень

Запись была опубликована: (ом) Вторник, 22 июля 2008 г. в 14:39
и размещена в разделе Статті.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта