?> Тема дня: пенсійна реформа! | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
26.03.2004, рубрика "Слово редактора"

З січня минулого року всі стривожені реалізацією нового Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Стовпотворіння у Пенсійних фондах, неготовність інспекторів до такого навалу, створення черг, упровадження талонів до інспекторів – все це реалії сьогодення.

Але ми торкнемося лише одної грані великої проблеми під назвою “Пенсійна реформа”. Що дає ця реформа чорнобильцям? Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" не передбачає якийсь перерахунок пенсій інвалідів Чорнобиля, оскільки вона нарахована відповідно Закону “Про соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Це спонукало де яких інвалідів-чорнобильців подати заяви до Пенсійного Фонду щодо перерахунку пенсій у відповідності до нового Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". В зв’язку з цим виникає занепокоєння чорнобильців: чи не втратять чорнобильці якихось пільг, котрі передбачені Чорнобильським Законом? На цей час можна твердо сказати лиш те, що Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" не відміняє, і не призупиняє жодної статті відповідно Закону “Про соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”. Вибір чорнобильців щодо нарахування пенсії відповідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" ніяким чином не змінює статус чорнобильця, а відповідно до цього і всі пільги, які передбачені Законом “Про соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Але є питання іншого порядку. Мінімальні пенсії інвалідам Чорнобиля. Це дійсно сором!

Нам є з чим порівнювати! Наприклад, в Російській Федерації чорнобильці мають трудову пенсію, яку кожен заробив у відповідності до стажу роботи чи служби та заробітку. Крім цього, вони одержують виплати за втрату здоров’я, сума якої залежить лише від групи інвалідності: 1-ої, 2-ої або 3-ої. Всі інваліди однієї групи одержують однакову доплату до пенсії.

Ходить багато чуток щодо змін у Чорнобильськім законодавстві. І зміни в ньому – потреба часу! Але ж те, що робиться в глибокій таємниці, завжди з’являється неприємної новиною. Є гарний лозунг у голови правління Львівського обласного відділення Українського фонду “Реабілітація інвалідів” Ярослава Грибальського: “Не робить для нас без нас!” – Він дуже актуальний і для чорнобильців. Тому всі зміни у Чорнобильському законодавстві потребують публічного обговорення серед громадського чорнобильського руху. Щодо соціального захисту чорнобильців потрібен конструктивний діалог між владними структурами та законодавцями з одного боку і громадськими організаціями інвалідів з другого.

Це так – побажання.

Сподіваємося на добрі зміни у пенсійній реформі, і у чорнобильському законодавстві зокрема!

Анатолій КОЛЯДІН,

«ПЧ» №3/ 2004

Запись была опубликована: (ом) Пятница, 26 марта 2004 г. в 6:42
и размещена в разделе Слово редактора.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта