?> Творчість інвалідів | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
25.04.2007, рубрика "Соціальне партнерство"

ТВОРЧА ЗУСТРІЧ ЛІТЕРАТОРІВ – ІНВАЛІДІВ

22 березня 2007 року відбулася зустріч поетів та прозаїків-інвалідів міста Києва та Київщини з відомим поетом Борисом Олійником та представниками Міністерства праці та соціальної політики, на якій було презентовано збірки віршів і прози “Діалог про кохання” та “Струни душі”, куди увійшли найкращі твори переможців однойменного конкурсу, проведеного журналом “Соціальний захист”.

У зустрічі, яку організували “Союз організацій інвалідів України” (СОІУ) та Народна академія мистецтв інвалідів взяли участь Георгій Кіреєв, Жорж Шанаєв, Олександра Бантишева, Світлана Токарєва, члени товариства “Милосердя-Інтелект” та інші.

Звертаючись до присутніх, Голова Фонду культури Борис Олійник відзначив важливу роль творчості в реабілітації інвалідів і пообіцяв посприяти у майбутньому презентаціям їх творів.

В усьому світі творчість та культура – є одними із основних складових реабілітації людей з особливими потребами, і лише в Україні про них забули. Привітавши присутніх, Голова СОІУ Василь Назаренко наголосив на особливій ролі творчої реабілітації і повідомив, що уже підготовлено й подано до Верховної Ради законопроект щодо змін до Закону “Про реабілітацію інвалідів”. “Є різні види реабілітації: соціальна, психологічна і навіть фізична, а от про культурну та творчу забули, – сказав Василь Васильович. – Комітет з культури Союзу разом із Народною академією творчості інвалідів за підтримки народного депутата України Олексія Радзієвського ініціював законопроект щодо змін до закону “Про реабілітацію інвалідів”, згідно яких культура та творчість увійшла до переліку основних послуг реабілітації. Якщо ці зміни будуть прийняті Верховною Радою, ми зможемо вимагати, щоб їх підтримала держава”.

Декілька разів творчість рятувала життя відомої поетеси Інни Лісової. “Уперше, коли я захворіла на поліомієліт – розповідає Інна, – мені дали пластилін і я ліпила, Вдруге, коли я, будучи художницею, почала втрачати зір, вирішила, що буду писати”. Цього вечора було презентована книжка Лісової ”Пасьянс чотири дами”.

Учасники та гості з задоволенням послухали вірші та пісні у виконанні самих авторів, а Жорж Шанаєв, зокрема, виконав пісні на вірші відомих поетів, у тому числі, на твори знаного київського поета Юрія Тітова.

Костянтин П'ятилетов

За матеріалами інформаційного електронного вісника “МАЯК” №9

Національної Асамблеї інвалідів України

Надруковано «ПЧ» № 7 (55) квітень 2007

Запись была опубликована: glavred(ом) Среда, 25 апреля 2007 г. в 9:38
и размещена в разделе Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта