?> У Деснянському районі урочисто відкрили ротонду «Пантеон пам’яті» | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
14.12.2013, рубрика "Новини"


У Деснянському районі урочисто відкрили ротонду «Пантеон пам’яті»

Редакцiя газети "Вечірній Київ", 14/12/2013 17:14


З нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС на території Меморіального комплексу «Героям Чорнобиля» у Деснянському районі відбулася церемонія покладання квітів до пам’ятного знака «Героям Чорнобиля».

Крім того, відбулося урочисте відкриття ротонди «Пантеон пам’яті». В урочистостях взяли участь: Міністр соціальної політики України Наталія Королевська, заступник голови КМДА Віктор Корж, голова Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації Станіслав Прокопенко, голова Товариства ветеранів-інвалідів ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС Володимир Кобчик. Також до проведення заходу долучилися представники чорнобильських громадських організацій, духовенство, лідери учнівського самоврядування, мешканці району.

«Передусім хотів би висловити подяку усім хто долучився до створення ротонди. Адже пам’ять про людей, які ціною власного життя ліквідували наслідки чорнобильскої катастрови, не повинна згаснути. Переконаний, що не лише для мешканців Деснянського району, серед, яких чи ненайбільше постраждалих від аварії на ЧАЕС, а й для усіх киян меморіальний коплекс стане святим місцем. Тут, також, планується звести каплицю де буде зберігатися книга загиблих ліквідаторів», – зазначив Віктор Корж.

Він також зауважив, що турбота міської влади про київських ліквідаторів завжди була і залишатиметься серед пріорітетів міської соціальної політики. Зокрема, медичне та санаторно-курортне забезпечення, а також компенсування вартості ліків. Крім того, на поліпшення соціального захисту чорнобильці спрямовані й інші проекти міста: «Картка киянина» та «Муніципальна лікарняна каса».

Зауважимо, що архітектурно-художній зміст Ротонди є символічним. На периметрі кола розміщено 15 колон, що символізують країни-колишні республіки Радянського Союзу, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської аварії. У центрі композиції знаходиться скульптура захисниці нашого народу Покрови Божої матері, як символ пам’яті загиблих ліквідаторів. Скульптура висотою 2,5 метрів розташована на кріпленнях, які зв’язані з 15 колонами монолітним поясом. Загалом висота ротонди становить 8 метрів. Колони мають гранітне облицювання, верхів’я. Зверху кожної колони розташовано герби всіх колишніх республік Радянського Союзу, а на арочному фризі колон – текст гімну Чорнобиля.

Нагадаємо, у 2006 році Указом Президента України був визначений День вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Саме 14 грудня 1986 року було завершено будівництво саркофагу. У Деснянському районі м. Києва проживає майже 18 тисяч осіб, які віднесені до постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, що складає 23,6 відсотки від усіх постраждалих міста Києва, з яких 7 тисяч 428 осіб – ліквідатори.

http://www.eveningkiev.com/ua/19077/news/1387041284.html


Запись была опубликована: glavred(ом) Суббота, 14 декабря 2013 г. в 23:11
и размещена в разделе Новини.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта