?> У Донецьку намагаються нейтралізувати чорнобильців, які їдуть на акцію протесту до Києва | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
25.04.2012, рубрика "Новини"

У Донецьку намагаються нейтралізувати чорнобильців, які їдуть на акцію протесту до Києва

Тетяна ЗАРОВНА

"Газета.ua", 25.04.2012 17:16

Володимира Деркача допитували більше 5 годин. Фото Тетяни Заровної

Сьогодні в місті Шахтарську (Донецької області) намагалися провести незаконне затримання чорнобильського лідера Олександра Журавльова. Він брав участь у масовому протесті чорнобильців у листопаді-грудні минулого року і є одним з керівників нещодавно створеної громадської організації "Всеукраїнське об'єднання ветеранів чорнобильців".

"Запросили вийти поговорити, сісти в машину і там поспілкуватися - я сів, а мені наділи на руки наручники, - розповів Журавльов. - Завдяки тому що сусіди помітили і підняли шум, мене не затримали. Люди просто оточили машину і не випустили - тоді вони зняли наручники і виштовхали мене. Я питав, яка причина, говорили - у райвідділі пояснимо. Посвідчень не показали, якихось постанов про затримання - теж. Це були двоє у формі - капітан і сержант МВС, і з ними ще один співробітник в штатському".

Напередодні в Київському райвідділі міліції міста Донецька 5 з половиною годин допитували донецького чорнобильця Володимира Деркача, який 12 грудня минулого року одним з останніх залишив наметове містечко голодувальників- чорнобильців. Журавльов і Деркач разом з товаришами вирушають на всеукраїнську акцію протесту, яка відбудеться в столиці завтра, 26 квітня. Там пройде молебень за загиблими чорнобильцям і також, за твердженням Деркача, спільна молитва про те, щоб Господь напоумив тих, хто знаходиться при владі.

"Мене по кримінальній справі запросили поки як свідка, але з цікавим формулюванням, - розповів Володимир Деркач, - Мовляв, якась невідома особа видала мені довідку з неправдивими відомостями. Ця вигадана слідчими особа нібито виготовила липову довідку про мою липову участь в ліквідації наслідків Чорнобильської аварії. Хоча служив я разом з Володимиром Журавльовим, головою організації "Союз Чорнобиль України" в Донецьку, і разом з багатьма іншими відомими чорнобильцями. Слідча Юлія Москалева взяла у мене чомусь зразки підписів і попросила оригінал довідки з військової частини, яку мені дали в червні 1986 року. Добре, що у мене ця довідка є на руках. Думаю, з одного боку вирішили на нас натиснути, щоб не їхали в Київ на акцію протесту. Ну і, звичайно, є бажання виставити мене лжечернобильцем. Ймовірно, розраховують у мене вилучити оригінали документів, що підтверджують мою участь у ліквідації наслідків вибуху на ЧАЕС, потім "втратять" і скажуть ніколи у вас їх не було".

У січні 2012 року Деркач висловив недовіру всім існуючим чорнобильським організаціям і створив свою - "Всеукраїнське об'єднання ветеранів чорнобильців", куди записалися 387 осіб. Він нагадує, що перед конференцією "Союзу Чорнобиль України", де чорнобильці збиралися переобрати з поста глави організаціі Юрія Андрєєва, так само пройшли незаконні затримання.

"Схожі фокуси раніше вже пророблялися стосовно наших товаришів Проскуріна та Прокопенка - щоб їх не пустити на конференцію в грудні 2011 року, - сказав Володимир Деркач. - Проскуріна затримали на виході з під'їзду. Прокопенка заарештували вже під Києвом, перед санаторієм, де проходила конференція - посадили в машину і повезли назад в місто Харків".

http://gazeta.ua/articles/np/_u-donecku-namagayutsya-nejtralizuvati-chornobilciv-yaki-jidut-na-akciyu-protestu/433215

Запись была опубликована: glavred(ом) Среда, 25 апреля 2012 г. в 20:40
и размещена в разделе Новини.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

На сообщение "У Донецьку намагаються нейтралізувати чорнобильців, які їдуть на акцію протесту до Києва" Один комментарий

 1. Валерій сказал(а):

  Даю посилання Розумова… [20:01:12] Rosumow: Сегодня с утра как-то необычно и тревожно звонили церковные колокола. Большой католический храм расположен прямо напротив моего дома в городе Вуппертале (земля Северный Рейн-Вестфалия). Я поинтересовался причинами такого необычного звона и был приятно удивлен. Оказывается, во всех христианских храмах Германии сегодня служат поминальные литургии по жертвам Чернобыльской катастрофы!
  Сказать по правде, мои знания немецкого языка не позволили в полной мере понять проповедь пастора после церемонии самой литургии, но, главное, что было сказано и понятно всем – слова благодарности тем, кто ценой своего здоровья, своей жизни спас народы Европы от радиационной угрозы.
  Разве не обидно? Немцы это понимают, а украинские «янукократы» нет.
  Так пора уже и власть употребить, чтобы стали ценить и понимать. Я в том смысле, что по Конституции вся власть принадлежит исключительно народу Украины, а не этим козлам, которые думают, что они уже приватизировали всю власть, как и все остальное достояние.
  И в пику эти зажравшимся «слугам народа» нужно с ними не договариваться, а объединяться и требовать. Требовать достойной жизни не только для себя, а для наших потомков. А для этого будем жить, мужики!
  Будем жить!

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта